
23.05.2018 Справа №607/9141/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
23 травня 2018 року м.Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Черніцька І.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду в порядку цивільного судочинства із позовом до Управління поліції охорони в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
В обґрунтування вимог позивач вказує, що 05 січня 2017 року прийнятий на посаду фахівця взводу охорони об’єктів та публічної безпеки №1 батальйону поліції охорони УПП в Тернопільській області. 20 листопада 2017 року він прийнятий на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу строком на два роки до Збройних сил України. 29 грудня 2017 року наказом начальника Управління поліції охорони в Тернопільській області Національної поліції України його звільнено з роботи за п. 3 ст. 36 КЗпП України.
Посилаючись на те, що дане звільнення є незаконним, просить задовольнити позов.
Розглянувши матеріали позову, вважаю, що у відкритті провадження слід відмовити, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Згідно з вимогами ч 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до положення п. 17 ст. 4 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
В силу вимог ч. 1 ст. 1 Закону України «Про національну поліцію», Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Положеннями ч. 1 ст. 59 Закону України «Про національну поліцію» встановлено, що служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.
Встановлено, що ОСОБА_1 проходив служу в Національній поліції України на посаді фахівця взводу охорони об’єктів та публічної безпеки №1 батальйону поліції охорони УПП в Тернопільській області. Наказом за №152 о/с від 29 грудня 2017 року позивача звільнено.
Таким чином, даний спір виник внаслідок звільнення позивача з публічної служби, який, в силу вимог ст. 19 КАС, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене та приймаючи до уваги те, що даний спір виник з приводу звільнення позивача з публічної служби, суд вважає, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, з підстав передбачених п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.
Роз’яснити позивачу його право на звернення із вказаними позовними вимогами у порядку адміністративного судочинства до Тернопільського окружного адміністративного суду Тернопільської області.
Керуючись ст. ст. 186, 260, 354 ЦПК України, суд –
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку на підставі вимог п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.
Роз’яснити позивачу його право на звернення до суду із вказаними позовними вимогами у порядку адміністравтиного судочинства до Тернопільського окружного адміністративного суду Тернопільської області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття відповідного судового рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційна скарга до апеляційного суду Тернопільської області або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повна ухвала суду складена 23 травня 2018 року
Суддя