
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" травня 2018 р. Справа № 415/2204/18
Провадження № 3/414/225/2018
Суддя Кремінського районного суду в Луганській області ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом № 103 від 29 березня 2018 року, який надійшов з Сектору протидії корупції УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України, стосовно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, судді у відставці, пенсіонера, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався, зареєстрованого та який мешкає пров. Лісний, 7, смт. Камишуваха Попаснянського району Луганської області, за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Кремінського районного суду Луганської області надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, згідно якого ОСОБА_2, будучи особою, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування та суб’єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог абзацу першого частини 2 статті 45 Закону, підпункту 2 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року, 04 жовтня 2016 року о 17 годині 46 хвилин несвоєчасно без поважних причин подав до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_2 в судовому засіданні провину визнав та вказав, що дійсно подав декларацію лише 04 жовтня 2016 року.
Прокурор Сухін Д.В. в судовому засіданні вказав на доведеність провини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Суддя, вислухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з абзацом другим частини першої статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон) з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14 травня 2013 року № 224-VII (набрав чинності 09 червня 2013 року), суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі – декларація) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію за минулий рік за формою і в порядку, визначених Законом. Положення цієї статті розповсюджується на всіх суб'єктів декларування, які звільнилися або іншим чином припинили свою діяльність.
Так, суб’єкту декларування при звільненні (припиненні діяльності) в поточному році необхідно подати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію, форма якої встановлена Законом за період з 1 січня до дати звільнення (припинення діяльності) із зазначенням дати її заповнення та за минулий рік.
Суб’єкт декларування, який звільнився (припинив діяльність), зобов’язаний подати декларацію за попередній календарний рік до 1 квітня наступного після звільнення року за своїм останнім місцем роботи (служби), перебування на якому передбачало обов’язок подання декларації.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) суб’єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларації відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини першої статті 3 такими суб’єктами є: зокрема судді Конституційного Суду України, інші професійні судді – в розумінні судді, який обіймає посаду.
Відповідно до ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.{Частина перша статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1975-VIII від 23.03.2017}.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Провина ОСОБА_2 повністю доведена наступними матеріалами справи.
Згідно наказу № 8 від 15 жовтня 2015 року, з 15 жовтня 2015 року ОСОБА_2 перебуває на посаді судді Лисичанського міського суду Луганської області (а.с. 13).
Наказом голови № 2 від 16 вересня 2016 року та довідкою № 22 зазначеної дати Лисичанського міського суду Луганської області підтверджується звільнення з посади у відставку та відрахування зі штату вказаного суду ОСОБА_2 (а.с. 14,15).
Як вбачається з відомостей сайту Національного агентства запобігання корупції, ОСОБА_2 лише 04 жовтня 2016 року подав дві декларації - перед звільненням та щорічну (а.с. 17-23).
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника – суддя у відставці, пенсіонер, ветеран війни та учасник бойових дій, майновий стан, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність правопорушника, є щире каяття, а обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не вбачається.
З викладеного суддя дійшов висновку про необхідність застосування стягнення у виді адміністративного штрафу в межах санкції статті, оскільки саме такий вид стягнення буде найкращим превентивним заходом.
Судовий збір у сумі 352,40 грн. відповідно до ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_2 на користь держави.
На підставі викладеного, ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», ЗУ «Про запобігання корупції» та керуючись ст.ст. 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 850,00 грн., який підлягає сплаті за реквізитами: отримувач – Управління державної казначейської служби України, р/р 31112106700151, код платежу 21081100, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код отримувача 37796309.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу (не пізніш як через п'ятнадцять днів) в порядку примусового виконання постанови стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір 352,40 грн. на реквізити:
Отримувач – Державна судова адміністрація України, місце знаходження вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ - 26255795), реквізит рахунка для зарахування до державного бюджету надходжень код класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)": ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Кремінський районний суд.
Суддя: Є.М ОСОБА_1