
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/1985/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого судді Большакової О.О.,
суддів Глушка І.В., Макарика В.Я.,
з участю секретаря судового засідання Гром І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про скасування податкового повідомлення-рішення, за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 січня 2018 року (суддя першої інстанції Микитюк Р.В., м. Івано-Франківськ, повний текст рішення складений 05.02.2018),
В С Т А Н О В И В :
29 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про скасування податкового повідомлення-рішення №29964-13 від 07.06.2017, яким було нараховано податкове зобов`язання зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за 2016 рік у сумі 27308,63 грн.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 30 січня 2018 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення №29964-13 від 07.06.2017. Стягнуто на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області сплачений судовий збір в розмірі 640 гривень.
Із таким судовим рішенням не погодилося Головне управління ДФС в Івано-Франківській області. В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати його та прийняти нове - про відмову в задоволенні позовних вимог. В обгунтування доводів апеляційної скарги зазначив, що судом не взято до уваги те, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення є законним, адже Коломийська міська рада у 2016 році прийняла рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», що набрав чинності 01 січня 2016 року, визначено, що у 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу та просив залишити оскаржувану постанову суду в силі, а також просив розглянути справу за його відсутності.
Представники сторін у судове засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Під час апеляційного розгляду справи суд дійшов висновку про необхідність дослідження у судовому засіданні обґрунтованого розрахунку податкового зобов'язання, визначеного оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням у сумі 27308,63 грн, оскільки відсутність такого є одним з аргументів адміністративного позову.
Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 2 статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи зазначене, необхідно витребувати у податкового органу обґрунтований розрахунок визначеного оскаржуваним продатким повідомленням-рішенням зобов'язання.
Керуючись ст. 9, 248, 310 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Витребувати у Головного управління ДФС в Івано-Франківській області розрахунок податкового зобов'язання зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за 2016 рік у сумі 27308,63 грн., визначеного податковим повідомленням- рішенням від 07.06.2017 року №29964-13.
Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді І.В. Глушко
В.І. Макарик
Повний текст складено 22 травня 2018 року.