
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1428/17
15 травня 2018 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. , судді Дерех Н.В. , судді Шульгача М. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправним та скасування розрахунку.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що посадовими особами Укртрансбезпеки в Одеській області 26.07.2017 року на 658 км А/ОМ-05 «Київ-Одеса» (км. 450-500м) було зупинено автомобіль МАN, модель F 2000, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, до якого був приєднаний спеціалізований напівпричіп марки FRUEHAUF, модель ТF 34V1, державний реєстраційний номер НОМЕР_2, власником якого є ОСОБА_1, з метою габаритно-вагового контролю.
За результатами здійсненої перевірки складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю та Акт серія ВН ¹ 0151945 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, на підставі чого 26.07.2017року складено Розрахунок № б/н плати за проїзд великовагових (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату у розмірі 730,38 євро.
Вважаю, що «Розрахунок № б/н плати за проїзд великовагових (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування» до акту від 26.07.2017року є незаконним та підлягає до скасуванню.
01 вересня 2017 року Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про відкриття провадження по справі та призначено її до розгляду.
26 жовтня 2017 року ухвалою суду було зупинено провадження у справі до вирішення справи по суті та набранням законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №819/1802/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, старшого державного інспектора відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненка Володимира Володимировича про визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд.
07 лютого 2018 року судом було розглянуто справу № 819/1802/17 за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, старшого державного інспектора відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненка Володимира Володимировича про визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд та винесено рішення, яким визнано протиправними дії Тараненка В.В., визнано протиправним та скасовано розрахунок № б/н плати за проїзд великовагових (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017 року серії ВН ¹ 0151945, виписаний ОСОБА_1 на суму 532,98 євро.
17 квітня 2018 року ухвалою суду було поновлено провадження по справі, у зв'язку із набранням законної сили рішення від 07 лютого 2018 року по справі № 819/1802/17. Відтак, відпали обставини, які були підставою для зупинення провадження.
Судове засідання було призначено на 15.05.2018 року о 10:30 годині.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подавши через канцелярію суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження.
Позивач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату та місце розгляду справи. Причини неявки суд не повідомив.
Таким чином, з огляду на вжиття судом всіх залежних від нього заходів щодо повідомлення належним чином сторін про наявність судової справи за їх участю та можливість реалізації ними права захисту у судовому порядку їх прав та інтересів, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також враховуючи неявку в судове засідання позивача та представника відповідача, та відповідну заяву відповідача про розгляд справи без його участі, - колегія суддів, у відповідності до положень частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, визнала за доцільне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, з'ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх доказами приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
26.07.2017 на підставі направлення на перевірку №026216 від 24.07.2017 і №026217 від 25.07.2017 інспекторами управління Укртрансбезпеки в Одеській області у пункті габаритно-вагового контролю автомобільної дороги А/ОМ-05 "Київ-Одеса" (км.450-500м) проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу автомобіль МАN, модель F 2000, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, до якого приєднаний спеціалізований напівпричіп марки FRUEHAUF, модель TF 34V1. державний реєстраційний номер НОМЕР_2, власником якого є позивач ОСОБА_1
За результатами здійсненої перевірки складено Акт №0156283 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом від 26.07.2017, Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 26.07.2017 та Акт серія ВН №0151945 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 26.07.2017, а також 26.07.2017 проведено розрахунок №б/н плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017 ВН №0151945 у розмірі 730,38 євро.
Судом встановлено, що державний інспектор замість вираховувати плату за проїзд виходячи з параметру з найбільшим перевищенням (0,270) порахував загальну плату за порушення двох нормативів вагових параметрів, тобто до 0,270 євро/км - показник з найбільшим перевищенням доплюсував 0,100 євро/км, що призвело до невірного розрахунку в бік збільшення в порушення положень п. 31-1 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007. Після виявлення помилки розрахунок плати за проїзд був перерахований тільки за перевищення на одиничну вісь і склав 532,98 євро, що, на думку позивача, є незаконним та протиправним. Так, старшим державним інспектором відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненком В.В. вказаний розрахунок складався не під час здійснення габаритно-вагового контролю в порушення п.п.5, п.4 "Порядку взаємодії Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті, Міністерства внутрішніх справ України, Державного агентства автомобільних доріг України під час організації та проведення робіт із зважування та здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на автомобільних дорогах загального користування". Крім того, відповідно до п.п.1,2,10 "Порядку зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2013 №422 старший державний інспектор відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненко В.В. діяв незаконно щодо складання документів, оформлення їх у встановленому законом порядку, без відповідного направлення на перевірку.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.
Згідно з п.п.3,4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 (далі - Порядок №1567) із змінами та доповненнями, органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління. Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Відповідно до п.3 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування (далі - Порядок №879), габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Відповідно до абзацу третього пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 №442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, реорганізувавши шляхом злиття Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті, Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та підпорядкувавши Державній службі, що утворюється, Державну спеціальну службу транспорту.
Пунктом 5 цієї постанови зазначено, що центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються. Права та обов'язки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері.
З метою виконання вимог пункту 9 цієї постанови, постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека). Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Підпунктами 2, 15, 27, 58, 62 пункту 5 даного Положення передбачено, що Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті; здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю; здійснює контроль наявності, видачу дозвільних документів на здійснення перевезень та контроль відповідності виду перевезення, що фактично здійснюється; здійснює інші повноваження, визначені законом.
Згідно з пунктом 8 вказаного Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Враховуючи вищенаведені норми, суд дійшов висновку про наявність у відповідачів повноважень щодо здійснення перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт і здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, перевірку документів на здійснення перевезень, а також нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортними засобами та іншими самохідними машинами і механізмами, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
До матеріалів справи представником відповідача надано копії направлень на перевірку №026216 від 24.07.2017 і № 026217 від 25.07.2017, оригінали яких було оглянуто в судовому засіданні, Журнал обліку використання бланків направлень на рейдові перевірки працівників управління Укртрансбезпеки в Одеській області на 2017 рік не вівся.
Подані документи підтверджують повноваження старшого державного інспектора відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненка Володимира Володимировича на здійснення перевірки, а тому позовні вимоги про визнання дій старшого державного інспектора відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненка Володимира Володимировича щодо здійснення 26 липня 2017 року державного контролю на автомобільному транспорті по відношенню до ОСОБА_1, складання Акту №0156283 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 26.07.2017, складання Акту серія ВН №0151945 від 26.07.2017 "Про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів" щодо ОСОБА_1, складання Довідки про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 26.07.2017, яка видавалась ОСОБА_1 незаконними та протиправними до задоволення не підлягають.
Згідно акта №0156283 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом від 26.07.2017 виявлено порушення позивачем вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-III (далі - Закон №2344-III), що полягало у наданні послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких передбачено статтею 48 цього Закону, а саме відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень. Вказаний акт підписано водієм транспортного засобу ОСОБА_1, який не згідний, та посадовими особами, що проводили перевірку старшими державними інспекторами Тараненко В.В. і Кирилюк Ю.Г.
Згідно ст.1 Закону № 2344-III автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - перевезення вантажів вантажними автомобілями; великогабаритний транспортний засіб - транспортний засіб з вантажем або без вантажу, хоча б один з габаритних параметрів якого перевищує встановлені на території України допустимі параметри.
За нормами ст.48 Закону № 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, а у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Відповідно до акту серії ВН ¹ 0151945 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 26.07.2017 за результатами габаритно-вагового контролю автомобіля марки МАN, модель F 2000, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, з напівпричепом марки FRUEHAUF, модель TF 34V1. державний реєстраційний номер НОМЕР_2, власником якого є позивач ОСОБА_1 встановлено, що фактичне навантаження на одиничну вісь даного транспортного засобу становить 12,78 т при нормативно допустимій - 11 т, що також підтверджуються довідкою про результати габаритно-вагового контролю від 26.07.2017.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.29 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 №3353-ХІІ до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль. З метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч.3 п.2 Порядку №879, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.
Відповідно до п.22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
З системного аналізу даних норм, встановлено, що існує обмеження на перевезення вантажу, маса якого і розподіл навантаження на осі перевищує величину, визначену технічною характеристикою автомобіля, а також існує заборона на рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т у разі перевезення вантажів автомобільними дорогами.
Таким чином, перевізник повинен дотримуватись і технічних характеристик, не навантажувати на автомобіль більше його технічних можливостей і не допускати перевантаження на вісь більше 11 т.
Згідно розрахунку №б/н плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017 ВН №0151945 позивачу нараховано плату за проїзд у розмірі 730,38 євро.
Пунктом 27 Порядку №879 визначено, що плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд.
Розмір плати за проїзд визначається у відповідності до п.30 Порядку №879, згідно якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою
П = (Рзм + Рнв + Рг) х В,
де П - розмір плати за проїзд;
Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;
В - відстань перевезення, кілометрів.
Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
Згідно пункту 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:
до 10 відсотків - у подвійному розмірі;
на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі;
більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Як видно з письмових пояснень старшого державного інспектора відділу державного контролю на залізничному транспорті управління Укртрансбезпеки в Одеській області Тараненка В.В., в розрахунку №б/н плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017 ВН №0151945 на суму 730,38 євро через велике навантаження на роботі помилково були внесені дані про перевищення загальної маси транспортного засобу позивача, що перевірявся, і тому перераховано плату за проїзд тільки за перевищення навантаження на одиночну вісь 12,78 т замість 11,00 т в розмірі 532,98 євро.
Отже, враховуючи положення вищенаведених норм, суд погоджується з доводами представника позивача, що такі дії не відповідають нормам чинного законодавства України.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов до висновку, що в даному випадку відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачений чинним законодавством України, а тому позовні вимоги про визнання протиправним та скасування розрахунку №б/н плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017 ВН №0151945 в розмірі 532,98 євро є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору в сумі 640,00 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати «Розрахунок № б/н плати за проїзд великовагових (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 26.07.2017року серія ВН №0151945» складений відносно ОСОБА_1.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, місцезнаходження: проспект Перемоги,14, місто Київ, 01135) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3) сплачений судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) гривень 00 (нуль) копійок згідно квитанції № 2_12 від 29.08.2017.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 21 травня 2018 року.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
Суддя Дерех Н.В.
Суддя Шульгач М.П.