
465/2639/18>
3/465/2073/18>
ПОСТАНОВА
про повернення адміністративних матеріалів
22.05.2018 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Козюренко Р.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, -
в с т а н о в и в :
Працівниками УПП у Львівській області ДПП скеровано до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП з підстав викладених у протоколі про адміністративне правопорушення серія БД №064522 від 26.04.2018.
В судове засідання 22.05.2018 ОСОБА_1 не з’явився, між тим подав клопотання, в якому зазначає, що дізнався про судовий розгляд з інформаційної системи «Судова влада України», пояснює, що зареєстрований та проживає за адресою: Львівська область, Кам’янка-Бузький район, с. Ременів, вул. С.Куземського, буд.1, на підтвердження надав відповідну довідку Ременівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області, вважає, що виходячи з приписів ч.2 ст.276 КУпАП розгляд даної справи не підсудний Франківському районному суду м.Львова. Просить розгляд даної справи здійснювати за місцем проживання та реєстрації.
Дослідивши наявні матеріали справи, клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя приходить до наступного висновку.
В силу змісту ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимогами статті 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові дані.
В силу вимог ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення серії БР №064522 від 26.04.2018, складеним інспектором поліції ОСОБА_2, місцем вчинення адміністративного правопорушення водієм ОСОБА_1, яке передбачено ч.1 ст.130 КУпАП є вул. Зелена, 389 у м. Львові, що згідно з адміністративним поділом належить до Сихівського району м. Львова. Водночас, місцем проживання ОСОБА_1 зазначена адреса: АДРЕСА_1.
Натомість, довідкою Ременівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області від 21.05.2018 №317, підтверджується, що зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є адреса: Львівська область, Кам’янка-Бузький район, с.Ременів, вул.С.Куземського, буд.1.
За наявності суперечностей у протоколі про адміністративне правопорушення щодо місця проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи, що місце вчинення адміністративного правопорушення знаходиться за межами Франківського району м. Львова, розгляд даної справи про адміністративне правопорушення не належить до територіальної підсудності Франківського районного суду м. Львова.
За таких обставин, з метою виключення підстав та мотивів учасників процесу для сумніву в об’єктивності розгляду справи, забезпечення законності судових рішень та недопущення тяганини у розгляді, оскільки в силу вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення право визначення органу, уповноваженого розглядати справу про адміністративне правопорушення, належить особі (органу), що склав протокол, слід дійти висновку про невідкладне поверненняматеріалів даного адміністративного правопорушення для належного оформлення та визначення підсудності.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протокол про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 256, 276, 278, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП, повернути начальнику Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для належного дооформлення та визначення підсудності.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Р.С. Козюренко