Постанова № 74133759, 22.05.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2018
Номер справи
239/567/17
Номер документу
74133759
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2018 року справа №239/567/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Сіваченка І.В.,

розглянув у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Новогродівського міського суду Донецької області від 14 лютого 2018 року у справі № 239/567/17 (головуючий І інстанції Грідяєва М.В., м.Новогродівка, повний текст рішення складений 21.02.2018) за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач - ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - Селидовське ОУПФУ), в якому з урахуванням уточненого позову просила: зобов'язати відновити індивідуальний коефіцієнт заробітної плати 1.09587 з 01.05.2008 і здійснити перерахунок пенсії з 01.05.2008 по 2017 рік включно з індивідуальним коефіцієнтом заробітної плати 1.09587 (а.с. 29-31).

Ухвалою Новогродівського міського суду Донецької області від 22.12.2017 позов ОСОБА_1 до Селидовського ОУПФУ про перерахунок пенсії в частині вимог з 01.05.2008 до 29.05.2017 залишено без розгляду (а.с.37-38).

Рішенням Новогродівського міського суду Донецької області від 14 лютого 2018 року відмовлено у задоволенні зазначеного позову ОСОБА_1 (а.с. 63-65).

Позивач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та задовольнити позов повністю через надання судом невірної оцінки вимогам та доказам. В обґрунтуванні доводів апеляційної скарги зазначила, що в обгрунтування рішення судом покладені доводи відповідача, чим суд відсторонився від уважного вирішення спору по суті (а.с.68-70).

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу у порядку письмового провадження

Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, вивчив доводи апеляційної скарги, перевірив їх за матеріалами справи і дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач з 26.12.2015 знаходилася на обліку в УПФУ в м. Новогродівці, з 01.04.2017 перебуває на обліку в Селидівському ОУПФУ та отримує пенсію за віком на пільгових умовах, призначену згідно п. «б» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (а.с. 18).

08.11.2017 ОСОБА_1 звернулася до Селидовського ОУПФУ з заявою про перерахунок пенсії з 05.05.2008 по листопад 2017 року зі збільшенням стажу з індивідуальним коефіцієнтом заробітної плати 1,09587, у зв'язку з тим, що був здійснений перерахунок пенсії по заробітній платі, що призвело до зменшення індивідуального коефіцієнту заробітної плати. Крім того, зазначила, що заява від 05.05.2008 написана та підписана не нею (а.с. 21).

Листом від 22.11.2017 №50/с/03 позивачеві повідомлено, що на підставі заяви від 05.05.2008 №375 згідно ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» їй було проведено перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі; страховий стаж враховано до 29.02.2008 і складає 47 років 02 місяці 03 дні. Коефіцієнт страхового стажу складає 0,37167, з урахуванням кратності 1,20 - 0,44600. Заробітна плата врахована за період з 01.07.1995 до 30.06.2000 та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 до 30.11.2005, і при коефіцієнті 1,05753 складає 1266,83 грн. (1,05753 х 1197,91 грн. - показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік). Загальний розмір пенсії склав 646,78 грн.

В подальшому на підставі заяв від 01.02.2012 року №71, від 24.02.2014 року №168 та згідно статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачеві проведено перерахунок по стажу. На дату останнього перерахунку стаж враховано до 31.01.2014 рік та складає 43 роки 01 місяць 03 дні. Коефіцієнт страхового стажу дорівнює 0,43083, з урахуванням кратності 1,35 становить 0,58163. Коефіцієнт заробітної плати складає 1,05753; середньомісячний заробіток для обчислення розміру пенсії складає 1266,83 (1197,91x1,05753). Загальний розмір пенсії з 01.03.2014 - 1221,55 грн.

З 01.10.2017 року пенсія перерахована відповідно до норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII у зв'язку зі зміною показника середньої заробітної плати в Україні та у зв'язку із збільшенням показника прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до пп. 4-3 п. 4 Прикінцевих положень Закону пенсії, призначені до набрання чинності цим Законом, з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Станом на 01.10.2017 коефіцієнт страхового стажу склав 0,43083.

Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати - 1,05753, середньомісячний заробіток для обчислення пенсії склав 3980,96 грн., розрахований із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні за 2016 рік - 3764,40 грн.

Розмір пенсійної виплати станом на 01.10.2017 склав 2049,08 грн., а саме: 1715,11 грн. - основний розмір пенсії (3980,96 грн. х 0,43083); 333,96 грн. - доплата за 23 роки понаднормативного стажу (1452,00 грн. х 23%); пенсія призначена та виплачується згідно діючого пенсійного законодавства (а.с. 18-19).

Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи та не є спірними.

Спірним у справі є наявність (відсутність) правових підстав для зобов'язання відповідача відновити позивачеві індивідуальний коефіцієнт заробітної плати 1.09587 з 29.05.2017 (з урахуванням ухвали суду першої інстанції про залишення частини позовних вимог без розгляду) і здійснити перерахунок пенсії з 29.05.2017 з індивідуальним коефіцієнтом заробітної плати 1.09587.

Ухвала попереднього судового засідання Новогродівського міського суду від 22.12.2017 року в частині залишення позовних вимог за період з 01.05.2008 до 29.05.2017 року в апеляційному порядку не оскаржена ( а.с. 37, 38).

Згідно ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058, в редакції чинній на дату подання заяви від 05.05.2008 про перерахунок пенсії) для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим частини першої цієї статті, період, за який враховується заробітна плата, після виключення 10 відсотків тривалості страхового стажу, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:

Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс (середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n);

К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід), в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід), в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід), в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.

Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:

Кз = Зв : Зс, де:

Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зс - заробітна плата (дохід), в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу).

Сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), визначається за формулою:

Зв = З + Зд, де:

Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Зд - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, розрахована виходячи із передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону доплати, за місяць, за який визначається коефіцієнт заробітної плати (доходу), і яка визначається за формулою:

Зд = Д/Т х 100 %, де

Д - сума доплати, здійснена відповідно до частини третьої статті 24 цього Закону;

Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначенні коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою працівників, зайнятих у галузях економіки України, відповідного року (кварталу).

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про щомісячну середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередні місяці для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується щомісячна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за наявний попередній місяць з наступним перерахунком коефіцієнта заробітної плати (доходу) після отримання даних про щомісячну середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць (місяці), що передує зверненню за призначенням пенсії.

При обчисленні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу) для застрахованих осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбання спеціального торгового патенту), та членів їхніх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, отриманий ними дохід за відповідний місяць визначається за формулою:

З= П х Ч/Т, де:

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

П - сума фактично сплаченого відповідного податку (плати за патент) у розрахунку на відповідний місяць, у гривнях;

Ч - відсоток відрахувань до Пенсійного фонду від суми фактично сплаченого відповідного податку (плати за патент), чинний в межах відповідного періоду;

Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

Під час визначення доходу фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується розмір податку (плати за патент), що сплачує така фізична особа, без збільшення розміру податку (плати за патент), передбаченого законодавством, за членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні цією фізичною особою підприємницької діяльності, та за осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.

Під час визначення доходу члена сім'ї фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для обчислення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується сума податку (плати за патент), внесена за одного члена сім'ї, на яку відповідно до законодавства збільшується відповідний податок (плата за патент) зазначеної фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.

При обчисленні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу) для застрахованих осіб, які сплачують страхові внески у фіксованому розмірі, в тому числі членів їх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, отриманий ними дохід за відповідний місяць визначається за формулою:

З = Ф/Т х 100 %, де

З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);

Ф - сума фактично сплаченого страхового внеску у фіксованому розмірі за відповідний місяць;

Т - розмір страхового внеску до солідарної системи у відповідному місяці.

За приписами ст.42 Закону №1058 Пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, у разі якщо величина середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні за даними спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у галузі статистики за минулий рік зросла, то з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується на коефіцієнт, який відповідає не менше ніж 20 відсоткам темпів зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні порівняно з попереднім роком, за винятком випадків, коли підвищення пенсійних виплат за минулий рік перевищило цей коефіцієнт. Якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році був менший ніж зазначений у цій частині, то збільшення пенсій здійснюється з урахуванням попереднього підвищення.

Розмір та порядок такого підвищення пенсії визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 28 цього Закону. Перерахунок пенсії провадиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.

Позивач вважає, що за заявою від 05.05.2018 УПФУ в м.Новогродівці неправильно здійснено перерахунок її пенсії, оскільки при перерахунку застосований коефіцієнт заробітної плати, який є менший ніж при призначенні пенсії.

Судом апеляційної інстанції вивченням матеріалів встановлено.

При призначенні пенсії страховий стаж позивача враховано до 30.11.2005, який становить 34 роки 11 місяців 03 дні. Коефіцієнт страхового стажу дорівнює 0,34917. Заробітна плата врахована за період з 01.07.1995 до 30.06.2000 та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 до 30.11.2005. Коефіцієнт заробітної плати складає 1,09480; середньомісячний заробіток для обчислення розміру пенсії складає 573,83 (524,14 х 1,09480, де 524,14 - середній заробіток за 2004 рік). Розмір пенсії на дату призначення пенсії 360,06 грн.

З 01.01.2008 року проведено масовий перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», яким передбачено перерахунок пенсій з урахуванням середньої заробітної плати за 2006 рік, який становить 928,81 грн. для тих пенсіонерів, у яких при визначенні заробітку для обчислення пенсії була застосована середня заробітна плата працівників за 2002 - 2005 роки, а також вартість одного року страхового стажу в солідарній системі збільшена з 1% до 1,20%. Загальний розмір пенсії з 01.01.2008 - 529,65 грн.

На підставі заяви від 05.05.2008 року №375 та згідно статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачеві проведено перерахунок по стажу та заробітній платі. Страховий стаж врахований до 29.02.2008 і складає 47 років 02 місяці 03 дні. Коефіцієнт страхового стажу складає 0,37167, з урахуванням кратності 1,20 становить 0,44600.

Заробітна плата врахована за період з 01.07.1995 до 30.06.2000 та за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 до 30.11.2005, і при коефіцієнті 1,05753 складає 1266.83 грн. (1,05753 х 1197,91 грн. - показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік). Коефіцієнт заробітної плати розраховано відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за формулою Кз = Зв : Зс.

Загальний розмір пенсії склав 646,78 грн.

Якщо б пенсійний орган, здійснив перерахунок пенсії тільки за збільшенням стажу роботи, як вважає правильним позивач, то на 01.05.2008 розмір пенсії склав би 558,10 грн., виходячи з наступного розрахунку.

Страховий стаж врахований по 29.02.2008 і складає 47 років 02 місяці 03 дні. Коефіцієнт страхового стажу складає 0,37167, з урахуванням кратності 1,20 становить 0,44600. Заробітна плата врахована за період з 01.07,1995 но 30.06.2000 та заданими персоніфікованого обліку з 01.07.2000 по 30.11,2005. Коефіцієнт заробітної плати складає 1,09480, Середньомісячний заробіток для обчислення розміру пенсії складає 1016,86 (928,81 х 1,09480, де 928,81 - середні заробіток за 2006 рік). Розмір пенсії при перерахунку за стажем склав би 558.10 грн., з яких 453.53 грн. - основний розмір пенсії (1016,86 х 0,44600).

Отже, дії пенсійного органу щодо перерахунку пенсії позивачеві на підставі заяви №375 від 05.05.2008 як за стажем так і за заробітною платою є правомірними, як більш вигідний варіант розрахунку для перерахунку пенсії.

Доводи позивача щодо необхідності застосування того ж індивідуального коефіцієнта заробітної плати, який був застосований при призначенні їй пенсії, також і при перерахунку пенсії за заявою від 05.05.2008 року, не грунтуються на вище наведених нормах пенсійного законодавства.

Також є неприйнятними доводи позивача щодо неподання нею заяви про перерахунок пенсії за стажем та заробітком від 05.05.2008 року, оскільки до матеріалів справи долучена заява позивача з матеріалів пенсійної справи (а. с.45), позивач неодноразово просить суд і зазначає як саме повинен був здійснений пенсійним органом перерахунок пенсії за заявою від 05.05.2008 року. Крім того, позивач має право звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою, якщо вважає, що в пенсійній справі наявна заява, яка нею особисто не подавалася до пенсійного органу і на підставі якої пенсійним органом здійснений перерахунок пенсії.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції правильно вирішив справу за суттю вимог, проте дійшов помилкового висновку, що лист-роз'яснення відповідача носить рекомендаційний характер та не породжує правових наслідків для позивача, внаслідок чого мотивувальна частина рішення суду першої інстанції підлягає зміні в частині обгрунтування підстав відмови в задоволенні позовних вимог.

В повному обсязі постанова складена 22 травня 2018 року.

Керуючись ч.5 ст.250, п.2 ч.1 ст.311, п.2 ч.1 ст.315, ч.4 ст.317, ст. 321, ст.322, ч.1 ст.325, ч.1, ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Змінити мотивувальну частину рішення Новогродівського міського суду Донецької області від 14 лютого 2018 року у справі № 239/567/17 за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та не підлягає касаційному оскарженню до Верховного Суду, крім випадків, встановлених п.2 ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий Л.А. Василенко

Судді: А.В. Гайдар

І.В. Сіваченко