
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1515/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Мартинюка В.Я.
розглянувши у спрощеному провадженні без виклику сторін в м.Львові справу за позовом Заступника керівника Львівської місцевої прокуратури №3 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування, -
В С Т А Н О В И В :
Заступник керівника Львівської місцевої прокуратури №3 звернувся в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення в дохід Державного бюджету України 8962 грн. 43 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, зокрема, що відповідачем несплачено плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування.
Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд виходив з наступного.
07.11.2017 року Управлінням Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області складено акт №002327 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Також, було проведено зважування автомобіля (тягача) марки RENAULT MAGNUM д.н.з. НОМЕР_2 та причіпа (напівпричіпа) марки TRAILOR TX34CC2EAA д.н.з. НОМЕР_1, які належать фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1., та встановлено перевищення нормативних навантажень на одну вісь, строєні осі та загальної маси транспортного засобу, що зафіксовано актом про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів №0001623 від 07.11.2017 року.
Даний акт водієм не був підписаний, але відповідачем результат габаритно-вагового контролю не оскаржувався в установленому законом порядку.
На підставі акта №0001623 від 07.11.2017 року було складено розрахунок №55 від 07.11.2017 року плати за проїзд великовагового та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, яким відповідача було зобов'язано здійснити оплату в сумі 288 Євро.
Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103.
Згідно п. 1 Положення Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури та який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Відповідно до п.п. 15, 27 п. 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Відповідно до п.п. 15, 27 п. 5 Положення Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
За визначеннями, наведеними в ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення - це перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.
Статтею 33 Закону України «Про автомобільні дороги» передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879.
Пунктом 3 цього Порядку габаритно-вагового контролю встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами, а також відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.
Згідно з ч. 3 п. 2 зазначеного Порядку, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, які зазначені у пункті 22.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.
Відповідно до п. 22.5. Правил дорожнього руху: 22.5. За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Так, з вищезгаданих актів про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів вбачається, що відповідач здійснював перевезення вантажу з перевищенням вагових параметрів на строєну вісь та перевищення допустимої загальної маси т/з без оформлення відповідного дозволу, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами.
Згідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд, згідно ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
У відповідності до ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач був належним чином повідомлений (поштовий конверт відповідач отримав 04.05.2018 року), доказів в спростування викладених обставин не представив, а тому його заборгованість на момент розгляду справи в суді становить 8962 грн. 43 коп.
Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такі не належить стягувати з відповідача.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в дохід Державного бюджету України (р/р 31217216700486, УК у Тисменицькому районі /22160100/ у ГУДКСУ в Івано-Франківській області м.Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 38026444, МФО 836014) 8962 (вісім тисяч дев'ятсот шістдесят дві) грн. 43 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 21 травня 2018 року.
Суддя Мартинюк В.Я.