
5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
22 травня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/2120/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Секірської А.Г.,
за участю секретаря – Вакуленка А.В.,
представника позивача – ОСОБА_1, довіреність від 17.01.2018;
представника відповідача – ОСОБА_2,
представника третьої особи 1- не прибув,
представника третьої особи 2 – не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання сторін про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу “Юність”, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – відділ освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області, Сєвєродонецька міська рада Луганської області про застосування заходів реагування,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває вищезазначена справа.
22.05.2018 від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі з наданням строку для можливого примирення сторін до 22.06.2018.
У судовому засіданні представник відповідача клопотання підтримала, зокрема зазначила, що станом на теперішній час часткового профінансовано і виконано роботи з усунення порушень нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки, встановлених в акті від 22.12.2017 № 132. Також готується проведення тендеру на виготовлення проекту і виконання робіт по монтажу пожежної сигналізації. Для проведення відповідних робіт відповідачу потрібен час на проведення тендеру для визначення виконавця робіт і на виконання монтажно-будівельних робіт, а саме встановлення автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу на об’єктах: клуб «Мерідіан», клуб «Восход», клуб «Самбо», клуб «Факел», клуб «Підліток», клуб «Іскра» (арк. спр. 179-180).
Представник позивача підтримав клопотання про зупинення провадження у справі.
Представники третіх осіб у судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином (арк. спр. 177-178), просили розглядати справу без їх участі.
Вирішуючи клопотання сторін про зупинення провадження у справі суд, виходить з наступного.
Сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов’язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб’єкта владних повноважень. За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення (частина перша та друга статті 190 КАС України).
У відповідності до пункту 4 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі звернення обох сторін з клопотанням про надання їм часу для примирення - до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.
Таким чином, враховуючи те, що від представників обох сторін надійшло клопотання про надання часу для примирення до 22.06.2018, суд вважає за можливе задовольнити клопотання сторін та зупинити провадження у справі до 22.06.2018 на підставі пункту 4 частини першої статті 236 КАС України.
Крім того, частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов’язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.
З вищевикладених підстав суд вважає за необхідне з власної ініціативи витребувати від відповідача докази, яких, на думку суду, не вистачає для з’ясування всіх обставин у справі.
Письмовими доказами відповідно до частини першої статті 94 КАС України є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно з частинами другою, четвертою, п’ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З матеріалів справи вбачається, що за наслідками перевірки СДЮК "Юність", проведеної ГУ ДСНС у Луганській області, складено акт від 22.12.2017 № 132, і виявлено наступні порушення:
ОСОБА_3 «Підліток», пр. Гвардійський, 24: 1) у всіх приміщеннях, де перебувають люди на вікнах встановлені глухі незнімні грати; 2) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 3) допускається розміщення людей у приміщеннях не забезпечених двома евакуаційними виходами; 4) допускається оздоблення стін на шляхах евакуації з вищими показниками пожежної небезпеки; 5) на шляхах евакуації допускається влаштовування перепаду висот більш ніж 0,05 м (поріг); 6) висота дверей на шляхах евакуації не відповідає нормам (менше 2 м.); 7) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту.
ІІ. ОСОБА_3 «Восход», вул. Курчатова, 17: 1) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 2) допускається розміщення людей у приміщеннях не забезпечених двома евакуаційними виходами; 3) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту.
ІІІ. ОСОБА_3 «Іскра», вул. Автомобільна, 19: 1) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 2) допускається встановлення електророзеток та вимикача на горючу основу без підкладання під них суцільного негорючого матеріалу (приміщення кімнати відпочинку); 3) допускається розміщення людей у приміщеннях не забезпечених двома евакуаційними виходами; 4) у всіх приміщеннях, де перебувають люди, на вікнах встановлені глухі незнімні грати; 5) висота дверей на шляхах евакуації не відповідає нормам (менше 2 м); 6) на шляхах евакуації допускається влаштовування перепаду висот більш ніж 0,05 м (поріг); 7) допускається оздоблення стін на шляхах евакуації з вищими показниками пожежної небезпеки; 8) не забезпечено дотримання відстані від проводів (кабелів) з горючих матеріалів основи (кавролін) менше 0,01 метра; 9) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту.
IV. ОСОБА_3 «Факел», вул. Новікова, 15А: 1) двері евакуаційних виходів відчиняються проти напрямку виходу людей з будинку (гімнастична зала); 2) у всіх приміщеннях, де перебувають люди, на вікнах встановлені глухі незнімні грати; 3) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 4) переносні вогнегасники не розміщені шляхом: навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення; 5) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту.
V. ОСОБА_3 «Самбо», пр-т Гвардійський, 40-В: 1) у всіх приміщеннях, де перебувають люди, на вікнах встановлені глухі незнімні грати; 2) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 3) переносні вогнегасники не розміщені шляхом: навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення; 4) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту; 5) висота дверей на шляхах евакуації не відповідає нормам (менше 2 м); 6) відсутня проектна документація щодо утеплення віконних прорізів будівлі, яка затверджена у встановленому порядку; 7) відсутні показники щодо пожежної небезпеки на пластик на вході до будівлі.
VІ .ОСОБА_3 «Мерідіан», вул. Гагаріна, 108: 1) у всіх приміщеннях, де перебувають люди, на вікнах встановлені глухі незнімні грати; 2) приміщення клубу не обладнані системою пожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей; 3) переносні вогнегасники не розміщені шляхом: навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення; 4) працівники клубу не забезпечені засобами індивідуального захисту (арк. спр. 18-25).
Стосовно в.о. директора Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу “Юність” складено протокол ЛГ№002230 про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 175 КУпАП (акр. спр. 26), постановою від 27.11.2017 ЛГ№002230 ОСОБА_2 визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 175 КУпАП, та накладено штраф 34 грн (арк. спр. 27).
Зазначений штраф сплачено ОСОБА_2, що підтверджується копією квитанції від 08.12.2017 № 0.0.911327382.1 на суму 34 грн (акр. спр. 28).
24.11.2017 Сєвєродонецьким міським управлінням ГУ ДСНС України у Луганській області винесено припис № 65 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (арк.спр. 68-71).
Згідно пояснень представника відповідача частина зазначених порушень триває з моменту створення наведених клубів, порушення усуваються здебільшого за рахунок коштів та силами батьків дітей, які відвідують ці клуби. Причиною системних тривалих порушень пожежної безпеки є відсутність належного фінансування.
Частиною третьою статті 55 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.
Відповідно до Статуту Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність», затвердженого рішенням 17-ї сесії Сєвєродонецької міської ради від 29.09.2016 № 731, Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність» - це комплексний позашкільний навчально-виховний заклад, що є бюджетною установою, заснованою на комунальній формі власності (п.п 1.1), засновником та власником майна СДЮК «Юність» є Сєвєродонецька міська рада, яка здійснює фінансування СДЮК «Юність», її матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, інженерні комунікації, обладнання, встановлює його статус (п.п 2.2), СДЮК «Юність» функціонально підпорядковується відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, який є головним розпорядником бюджетних коштів і здійснює координацію навчально-методичної та виховної роботи (п.п 2.4) (арк.спр. 31-36).
Відповідно до пунктів 17, 18 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на їх пленарних засідання вирішуються питання затвердження відповідно районних, обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання, розподілу переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між районними бюджетами, місцевими бюджетами міст обласного значення, сіл, селищ, міст районного значення.
Статтею 61 зазначеного Закону визначено, що органам місцевого самоврядування в селах, селищах, містах, районах у містах (у разі їх створення) надано право самостійно розробляти, затверджувати і виконувати відповідні місцеві бюджети згідно з Бюджетним кодексом України. У тому числі до їх компетенції відноситься формування бюджетів з урахуванням їх відповідного розподілу між територіальними громадами або для виконання спільних проектів та з коштів, залучених на договірних засадах з місцевих бюджетів для реалізації спільних соціально - економічних та культурних програм, контролюють їх виконання.
Згідно зі статтею 3 Європейської хартії місцевого самоврядування місцеве самоврядування означає право і спроможність органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання та управління суттєвою часткою публічних справ, під власну відповідальність, в інтересах місцевого самоврядування.
В матеріалах справи містяться запити директора СДЮК "Юність" до Сєвєродонецької міської ради Луганської області від 12.02.2018 № 36 щодо виділення додаткових асигнувань на об'єкти по монтажу автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу (арк.спр. 72), від 16.02.2018 № 44 щодо виділення коштів на будівельні роботи у сумі 3676 869,00 грн, на монтаж автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу у сумі 267 771,00 грн (арк.спр. 131),
16.02.2018 за вих. № 07 ГО "Рада батьків" звернулася до Сєвєродонецької міської ради з листом, в якому зазначено, що в гуртках СДЮК "Юність" займаються 1218 дітей, серед яких є діти соціально незахищених категорій. Після звернення ГУ ДСНС у Луганській області з позовом до суду адміністрацією комплексу своїми силами проведено ряд заходів по усуненню порушень, але виконання більшої частини вимог Припису (установка пожежної сигналізації, проведення будівельних робіт) потребують фінансових затрат, розроблені запити, кошториси та надані на розгляд до фінансового управління. Просили вжити відповідних заходів (арк.спр. 132).
Сєвєродонецькою міською радою Луганської області надано письмові пояснення від 19.02.2018, що головним розпорядником бюджетних коштів (відділом освіти Сєвєродонецької міської ради) надано бюджетний запит за кодом програмної класифікації видатків бюджету 1090 (надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми) щодо виділення додаткових асигнувань для СДЮК "Юність" для повного усунення всіх порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки в будівлях, спорудах та приміщеннях СДЮК "Юність". Можливість виділення коштів буде розглянуто на сесіях Сєвєродонецької міської ради при розподілі коштів вільного залишку бюджетних коштів, або за результатами виконання доходної частини міського бюджету за 1 квартал 2018 року, або наступних періодів (за умови перевиконання доходної частини міського бюджету більш ніж на 5 відсотків) (арк.спр. 135).
Також листом за підписом в.о. міського голови ОСОБА_4 від 16.02.2018 № 934 директору СДЮК "Юність" надано відповідь на запит, що питання виділення коштів на будівництво, монтаж автоматичної установки пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу в клубах "Восход", "Іскра", "Підліток", "Факел", "Самбо", "Мерідіан" СДЮК "Юність" включено до переліку фінансування 2018 року, виділення коштів на який буде розглянуто при розподілі вільного залишку коштів на початок року (арк.спр. 136).
З огляду на наведене, з метою встановлення обставин у справі та правильного вирішення спору по суті, суд вважає за необхідне витребувати від Сєвєродонецької міської ради Луганської області: інформацію щодо обсягів фінансування СДЮК "Юність" у 2017 році, розмір бюджетних видатків на СДЮК "Юність" у 2018 році, щодо вільного залишку коштів у Сєвєродонецькому міському бюджеті станом на 01.01.2018 та залишку освітньої субвенції (за наявності), належним чином засвідчену копію бюджетного запиту відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області за кодом програмної класифікації видатків бюджету 1090 (надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми) щодо виділення додаткових асигнувань для СДЮК "Юність" для повного усунення всіх порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки в будівлях, спорудах та приміщеннях СДЮК "Юність"; чи розглянуто цей запит на сесіях і які заходи вжито Сєвєродонецькою міською радою Луганської області з метою повного усунення виявлених в ході перевірки порушень пожежної безпеки в клубах СДЮК "Юність".
Керуючись статтями 77,80,94,190, 223, 236, 241, 243, 248, 256 КАС України суд
УХВАЛИВ:
Витребувати від Сєвєродонецької міської ради Луганської області докази:
- інформацію щодо обсягів фінансування СДЮК "Юність" у 2017 році;
- інформацію щодо розміру бюджетних видатків на СДЮК "Юність" у 2018 році та щодо вільного залишку коштів у Сєвєродонецькому міському бюджеті станом на 01.01.2018 та залишку освітньої субвенції (за наявності);
- належним чином засвідчену копію бюджетного запиту відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області за кодом програмної класифікації видатків бюджету 1090 (надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми) щодо виділення додаткових асигнувань для СДЮК "Юність" для повного усунення всіх порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки в будівлях, спорудах та приміщеннях СДЮК "Юність";
- інформацію чи розглянуто цей запит на сесіях і які заходи вжито Сєвєродонецькою міською радою Луганської області з метою повного усунення виявлених в ході перевірки порушень техногенної та пожежної безпеки в клубах СДЮК "Юність".
Клопотання сторін про зупинення провадження задовольнити.
Зупинити провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Луганській області до Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу “Юність”, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – відділ освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області, Сєвєродонецька міська рада Луганської області про застосування заходів реагування, надавши час для примирення сторін до 22 червня 2018 року.
Призначити наступне судове засідання на 22 червня 2018 року о 10 год. 00 хв.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в частині зупинення провадження до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
СуддяОСОБА_5