Рішення № 74130130, 22.05.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.05.2018
Номер справи
805/2674/18-а
Номер документу
74130130
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 травня 2018 р. Справа№805/2674/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області, в якому просить:

1) визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №19 від 17.02.2018 року про відмови в призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах відповідно до ч.1 ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

2) зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 16.02.2018 року №237/224 про призначення пенсії незалежно від віку на пільгових умовах на підставі ч. 1 ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та зарахувати до пільгового стажу позивача періоди роботи на публічному акціонерному товаристві "Шахта імені О.Ф. Засядька" з 04.01.1993 року по 10.07.1995 року, та періоди роботи на приватному акціонерному товаристві "Авдіївський коксохімічний завод" з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року, з 19.01.2004 року по 25.11.2016 року та з 25.05.2017 року по 01.02.2018 роки.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що рішенням відповідача йому відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах через неможливість проведення перевірки документів, підтверджуючих пільговий стаж, які знаходяться на території непідконтрольній українській владі. Вважає таке рішення протиправним та таким, що порушує його право на отримання пенсійного забезпечення відповідно до чинного законодавства.

Відповідач надіслав до суду відзив на позов та просить у його задоволенні відмовити. Посилається на те, що при прийнятті рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідач діяв правомірно та в межах повноважень з наступних підстав.

Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області не має можливості перевірити спірний період, оскільки публічне акціонерне товариство "Шахта імені О.Ф. Засядька" фактично перебуває на тимчасово окупованій території України, у зв'язку з чим, відповідач не може здійснити перевірку поданих позивачем документів.

Також у відзиві на позов відповідачем зазначено, що до пільгового стажу позивача зараховано період його роботи на підприємстві ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод» з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року, з 19.01.2004 року по 25.11.2016 року, з 25.05.2017 року по 01.02.2018 року.

На підставі викладеного просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23.04.2018 року провадження у справі було відкрито та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_1, громадянин України (а.с. 35-37).

16.02.2018 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м.Авдіївці Донецької області із заявою про призначення пенсії на за віком відповідно до ст.114 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій " (а.с. 13). До заяви позивачем були додані такі документи:

- заява;

- копія паспорту та ІНН;

- копія трудової книжки;

- копія диплома;

- довідка про пільговий характер роботи, видана ПАТ «Шахта ім. О.Ф. Засядька» від 11.12.2017 року №661 о/к за;

- довідка про пільговий характер роботи, видана ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод» №05-1/21/196 від 02.02.2018 року за період роботи.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області від 17.02.2018 року відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії, у зв'язку відсутністю необхідного пільгового стажу (а.с. 10-12).

Як вбачається зі змісту спірного рішення, відповідач не зарахував до пільгового стажу періоди роботи позивача з 04.01.1993 року по 10.07.1995 року на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька», у зв'язку з відсутністю в трудовій книжці позивача даних, що визначають право на пільгову пенсію та неможливістю перевірити достовірність інформації наданої позивачем, оскільки підприємство знаходиться фактично та тимчасово окупованій території України. Також в спірному рішенні відповідачем зазначено, що згідно довідки №05-1/21/196 від 02.02.2016 року позивач працював на підприємстві ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод» з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року, з 19.01.2004 року по 25.11.2016 року, з 25.05.2017 року по 01.02.2018 року дверевим, машиністом коксових машин.

Як вбачається з трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 (а.с. 14-19) у спірний період позивач працював:

- з 04.01.1993 року по 01.02.1993 року в якості підземного гірника першого розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька»;

- з 01.02.1993 року по 01.02.1994 року в якості підземного гірника другого розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька»;

- з 01.02.1994 року по 24.10.1994 року в якості підземного гірника третього розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька»;

- з 24.10.1994 року по 27.12.1994 року в якості учня гірника по ремонту гірничих виробіток з повним робочим днем в шахті на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька»;

- з 27.12.1994 року по 10.05.1995 року в якості гірника по ремонту гірничих виробіток третього розряду з повним робочим днем в шахті на підприємстві ПАТ «Шахта імені О.І. Засядька»;

- з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року в якості дверевого в коксовому цеху №4 п'ятого розряду на підприємстві ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод»;

- з 19.01.2004 року по 01.07.2004 року в якості дверевого в коксовому цеху №3 п'ятого розряду на підприємстві ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод»;

- з 01.07.2004 року по 03.09.2008 року в якості дверевого в коксовому цеху №3 шостого розряду на підприємстві ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод»;

- з 03.09.2008 року по 25.11.2016 року в якості машиніста коксових машин (дверезйомної машини) в коксовому цеху №3 сьомого розряду на підприємстві ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод»;

- з 25.05.2017 року в якості машиніста коксових машин (дверезйомної машини) в коксовому цеху №3 сьомого розряду на підприємстві ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод».

Відповідно до довідки про призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №661 о/к від 11.12.2017 року, виданої підприємством ПАТ «Шахта імені О.Ф. Засядька» позивач працював на вказаному підприємстві в періоди з 04.01.1993 року по 29.01.1993 року, з 30.01.1993 року по 23.10.1994 року, з 24.10.1994 року по 26.12.1994 року, з 27.12.1994 року по 10.07.1995 року на посадах, які дають право на зарахування вказаних періодів до пільгового стажу позивача (а.с. 20).

Як вбачається з довідки про призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №05-1/21/196 від 02.02.2018 року, виданої підприємством ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод», позивач працював на вказаному підприємстві в періоди з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року, з 19.01.2004 року по 25.11.2016 року, з 25.05.2017 року по 01.02.2018 року на посадах, які дають право на зарахування вказаних періодів до пільгового стажу позивача (а.с. 29).

Суть спірних правовідносин полягає у правомірності прийняття відповідачем спірного рішення, що регулюється нормами Конституції України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV , Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII та іншими нормативними документами, що регулюють спірні правовідносини.

Пунктом 6 ст. 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються зокрема, форми і види пенсійного забезпечення.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до ст.ст. 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та призначених відповідно до ч.ч. 2 та 3 ст. 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного ст. 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені пп. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України тощо. З аналізу зазначених норм чинного законодавства вбачається, що витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах за списком № 1 покриваються підприємствами та організаціями.

За приписами ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", яка визначає особливості пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на підземних і відкритих гірничих роботах та в металургії, працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років.

За правилами ч.1 ст.100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційне наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Пунктом 1 цього Порядку передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінпраці та Мінфіном (абз.1, 2, 5 п.20 Порядку).

Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника, визначений Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 10 листопада 2006 року №18-1 (далі - Порядок №18-1).

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, а також на осіб, яким призначено пенсію до набрання чинності цим Порядком (далі - робота, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років) (п.2 Порядку №18-1).

Відповідно до п.11 Порядку №18-1 для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр), а для підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі, - інші документи, які мають підтверджувати факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні); 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про проведення атестації робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідка про їх відсутність).

З системного аналізу наведених норм та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач протиправно не врахував період роботи позивача на підприємстві ПАТ "Шахта імені О.Ф. Засядька" з 04.01.1993 року по 10.07.1995 року, оскільки, як вбачається з трудової книжки позивача, у спірний період останній працював повний робочий день в шахті, що дає право на зарахування періоду до пільгового стажу позивача для призначення пенсії на підставі ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Вказані записи засвідчені відповідними печатками підприємств і дефектів їх вчинення не мають, відтак факт роботи позивача у спірні періоди підтверджується відомостями трудової книжки, які були внесені відповідно до діючого законодавства, ніяких дефектів записів трудова книжка не містить. Отже, у суду не виникає сумнівів, що позивач у спірній період працював повний робочий день під землею, що дає право на зарахування цього періоду до пільгового стажу для призначення пенсії на підставі ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

З спірного рішення вбачається, що підставою для відмови в призначені пенсії на пільгових умовах є неможливість проведення перевірки достовірності документів щодо підтвердження пільгового характеру роботи позивача, суд з цих підстав зазначає наступне.

За положенням ч.3 ст.44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно до п.4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам'ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Суд зазначає, що за вимогами чинного законодавства, неможливість проведення перевірки правомірності видачі довідки не дає підстав для відмови у зарахуванні стажу роботи при його підтвердженні записами у трудовій книжці.

Крім того, Європейський Суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (п.53 рішення у справі «Ковач проти України» від 7 лютого 2008 року, п.59 рішення у справі «Мельниченко проти України» від 19 жовтня 2004 року, п.50 рішення у справі «Чуйкіна проти України» від 13 січня 2011 року, п.54 рішення у справі «Швидка проти України» від 30 жовтня 2014 року тощо).

Це означає, що суд має оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними та людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

За ст. 14 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою.

Отже, позивач опинився в ситуації, що відповідно позбавляє його можливості забезпечити належний захист своїх прав.

Суд зазначає, що вимога позивача в частині зобов'язання відповідача зарахувати до пільгового стажу позивача періоди його роботи на приватному акціонерному товаристві "Авдіївський коксохімічний завод" з 01.08.1995 року по 14.07.1999 року, з 19.01.2004 року по 25.11.2016 року та з 25.05.2017 року по 01.02.2018 роки, не підлягає задоволенню, оскільки у спірному рішенні відсутня інформація стосовно не зарахування вказаних періодів до пільгового стажу позивача.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд зазначає, що позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання своїх обов'язків підприємством, на якому він працює, а тому адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії підлягає частковому задоволенню, рішення відповідача є протиправним та підлягає скасуванню, а спірний стаж позивача в період роботи на підприємстві ПАТ "Шахта імені О.Ф. Засядька" з 04.01.1993 року по 10.07.1995 року зарахуванню до пільгового стажу.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до п. п. 3, 4, 10 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправним та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Тобто, приймаючи рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії, відповідач має враховувати висновки рішення в даній адміністративній справі щодо наявності підтвердження пільгового стажу позивача.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.

Оскільки позовні вимоги задоволено частково, відповідно до п.3 ст.139 КАС України суд присуджує стягнути судові витрати у розмірі 352,40 грн., здійснені ОСОБА_1, за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області.

За нормами ч. 4 ст. 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України суд розглядає справи у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 139, 244-250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області №19 від 17.02.2018 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах, відповідно до ч.1 ст.14 Закону України "Про пенсійне забезпечення";

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.02.2018 року №237/224 про призначення пенсії незалежно від віку на пільгових умовах на підставі ч. 1 ст. 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та зарахувати до пільгового стажу позивача період роботи на публічному акціонерному товаристві "Шахта імені О.Ф. Засядька" з 04.01.1993 року по 10.07.1995 року.

В задоволенні позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у м. Авдіївці Донецької області (код ЄДРПОУ 21963317, юридична адреса: 86065, Донецька область, м. Авдіївка, вул. Молодіжна, буд. 3) на користь ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, адреса: 86060, АДРЕСА_1) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 352,40 грн.

Повний текст рішення складений та підписаний 22 травня 2018 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя Загацька Т. В.