Постанова № 74107158, 18.05.2018, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
405/2476/18
Номер документу
74107158
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/2476/18

Провадження №3/405/609/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Кропивницький 18 травня 2018 року

Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Мягкий О.В. розглянувши матеріали, що надійшли з Управління держпраці в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППНОМЕР_1, працюючого директором ТОВ «Ліки Плюс», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.ч.2 ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1, будучи директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Ліки Плюс», що розташоване за адресою: м. Кропивницький, вул. Шевченка, буд. 52/31, вчинив неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Згідно з актом Управління держпраці у Кіровоградській області від 10.04.2018 №11-02-035/0001 щодо перевірки ТОВ «Ліки Плюс» про додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю встановлено, що в порушення вимог ст. 18 ЗаконуУкраїни «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, забезпечувати соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у рядку, встановленому Кабінетом Міністрів України від 31.01.2007 №70 „Про реалізацію статей 9 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Згідно наданої інформації Фонду соціального захисту інвалідів ТОВ «Ліки Плюс» не зареєстроване в Фонді, а відповідно звіт про їх зайнятість та працевлаштування за 2017 рік не подавався, чим порушено вимоги ч.7 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Своїми діями директор ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_1 чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУПАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав до суду заяву, в якій просив судовий розгляд справи проводити без його участі. Вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП, за обставин, зазначених у протоколі, визнав.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.

Адміністративним порушенням, відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КУпАП України є невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, забезпечувати соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у рядку, встановленому Кабінетом Міністрів України від 31.01.2007 №70 „Про реалізацію статей 9 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності та враховуючи обставини вчинення правопорушення, вважаю, що в діях директора ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, оскільки його вина повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення від 16.04.2018 №11-02-035/0001 (а.с. 2-3), актом за результатами проведення перевірки ТОВ «Ліки Плюс» щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю №11-02-035/0001 від 10.04.2018, з якого вбачається, про встановлення головним державним інспектором Управління держпраці в Кіровоградській області порушення директором ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_1 вимог ч.7 ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», а саме порушення керівником підприємства, який використовує найману працю, не подання Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів (а.с. 4-5), копією наказу №ЛП/К-00003 від 12.01.2011, про призначення ОСОБА_1 на посаду директора підприємства ТОВ «Ліки Плюс» (а.с.6); копією статуту ТОВ «Ліки Плюс» (а.с.7-8), а також письмовими пояснення самого ОСОБА_1 (а.с.9).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявний у діях директора ТОВ «Ліки Плюс» ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП – неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

При накладенні адміністративного стягнення на порушника суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника. Обставиною, що пом’якшує відповідальність є визнання вини правопорушника. Обставини, що обтяжують відповідальність - відсутні.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним є накладення адміністративного стягнення у виді та розмірі санкції ч.2 ст.188-1 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 188-1 ч.2, 283, 284, 287 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППНОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення за наступними реквізитами: р/р 31112106700002, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 38037409, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувача: УК у м.Кроп./м.Кропивницький/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві , код банку отримувача (МФО) – 820019, рахунок отримувача – 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1М.).

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_2