
1 із 3 Справа №303/2829/18
Провадження №3/303/1148/18
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
П О С Т А Н О В А
21 травня 2018 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління держпраці у Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України
- за частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
26-17 квітня 2018 року головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління держпраці у Закарпатській області ОСОБА_2 проведено перевірку діяльності фізичної-особи підприємства ОСОБА_1. В ході перевірки виявлено наступні порушення: виплата заробітної плати працівникам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 з січня по квітень 2018 року проводилась один раз на місяць.
Так, ОСОБА_1 порушив статтю 115 Кодексу законів про працю України, статтю 24 ЗУ «Про оплату праці», та вчинив адміністративне правопорушення передбачені ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник в судове засідання не прибув, повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважаю за можливе провести розгляд справи у відсутності правопорушника.
Адміністративним правопорушенням згідно частини 1 статті 41 Кодексу України про адміністративне правопорушення визнається, порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, слід прийти до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1 в інкримінованих правопорушеннях з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення № ЗК/141/214/АВ/П/ПТ від 27 квітня 2018 року, актом інспекційного відвідування (невиїзногоінспектування) юридичної особи (фізичноїособи), яка використовує найману працю за № ЗК/141/214/АВ від 27 квітня 2018 року.
2 із 3
Згідно зі статті 9 Кодексу України про адміністративне правопорушення адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення - наявність об’єктивних та суб’єктивних ознак. Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосується з метою виховання особи, яка вчинили адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до статті 34 Кодексу України про адміністративне правопорушення, обставин, що пом’якшує відповідальність судом не встановлено. Також, відповідно до статті 35 Кодексу України про адміністративне правопорушення, обставини, які обтяжують відповідальність судом не встановлено.
При обранні міри адміністративного стягнення враховуються обставини та характер правопорушення, ступінь провини правопорушника і дані про його особу, які визнаю необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень, призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції інкримінованої статті Кодексу України про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративне правопорушення у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями ст. ст. 41, 280, 282-284 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винуватим ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,громадянина України) у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за вчинення якого накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п’ятсот десять) гривень.
Розрахунковий рахунок для сплати штрафу № 31111106700003, одержувач коштів - Мукачівське УК м.Мукачево 21081100, код отримувача МФО 812016, код ЄДРПОУ 37958089, назва платежу «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,громадянина України), судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп, який зарахувати - отримувач: отримувач : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу –судовий збір; пункт ставок судового збору – 5.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником
3 із 3
протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду ОСОБА_6