
Справа № 161/7288/18
Номер провадження: 3/161/1839/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 21 травня 2018 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
Судді: Квятковського М.С.,
за участю секретаря: Шиманської Т.О.,
прокурора: Сушика Ю.В.,
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення: Мар’яша В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відносно:
Мар’яша ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця жителя та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді фахівця планування виробництва у ПрАТ «Дубномолоко», депутата Буянівської сільської ради, -
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Мар’яш В.В., будучи депутатом Буянівської сільської ради Луцького району Волинської області, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) є суб’єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Встановлено, що рішенням сільської ради за №1-1, від 01.12.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Буянівської сільської ради та Буянівського сільського голови», Мар’яша В.В., обрано депутатом сьомого скликання Буянівської сільської ради Луцького району Волинської області.
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
03.03.2017 року Верховною Радою України було прийнято Закон № 1975-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб", який набрав чинності 30.03.2017 року. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до закону України "Про запобігання корупції", подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.
Відповідно до ч.2 ст.47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п’яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин депутат Буянівської сільської ради Мар’яш В.В. був зобов’язаний до 00 годин 00 хвилин 0 1.05.2017 року, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація за 2016 рік Мар’яшем В.В. подана несвоєчасно, а саме 30.08.2017 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що Мар’яш В.В. мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв’язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Мар’яш В.В., належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, Мар’яш В.В., будучи суб’єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП..
В судовому засіданні Мар’яш В.В., винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, суду пояснив, що дійсно він у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, з якими він був ознайомлений, несвоєчасно подала декларацію про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру, а саме таку декларацію подав 30.08.2017 року. У вчиненому, щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.
Крім цього, факт вчинення Мар’яшем В.В., адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме:
Протоколом за №102, від 04.05.2018 року, про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП у якому Мар’яш В.В. власноручно зазначив, що з інкримінованим йому правопорушенням, згідний;
Письмовими поясненнями ОСОБА_2, Мар’яша В.В., про обставини вчинення адміністративного правопорушення;
Списком депутатів обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25.10.2015 року, згідно якого Мар’яш В.В., обраний депутатом;
Витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій.
За правилами ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Проаналізувавши показання, що в судовому засіданні дав Мар’яш В.В., заслухавши міркування прокурора Сушика Ю.В., про те, що Мар’яша В.В. слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що Мар’яш В.В., будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», таку декларацію умисно вчасно не подав, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП..
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом’якшують відповідальність Мар’яша В.В., суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують його відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який працює, щиро розкаявся, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що на Мар’яша В.В. слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП; ст.ст.3; 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Мар’яша ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п’ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з Мар’яша ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень, за наступними реквізитами: Найменування суду – Луцький міськрайонний суд Волинської області. Назва податку – 22030106 «Судовий збір» (ДСА України). Банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві. Код банку отримувача - 820019. Рахунок отримувача – 31215256700001. Отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код за ЄДРПОУ – 37993783.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області, через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: М.С. Квятковський