
Справа № 263/5173/18
Провадження № 2-а/263/276/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2018 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Маріупольського міського Центру зайнятості про отримання компенсаційних витрат на оплату праці,
В С Т А Н О В И В:
25 квітня 2018 року до Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_2 звернулась з адміністративним позовом до Маріупольського міського Центру зайнятості в якому просить суд згідно зі ст.55 Конституції України оскаржити дію Маріупольського міського Центру зайнятості та компенсувати витрати на оплату праці ОСОБА_3 за лютий 2018 року відповідно до п.2 ст.2 ст.24-1 ЗУ «Про зайнятість населення», перевести кошти на рахунок позивача.
Ознайомившись із матеріалами заяви, суддя дійшов наступного висновку.
Розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів визначене статтею 20 КАС України.
За змістом частини першої вказаної статті справи щодо визнання дій органів державної влади неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії не відноситься до виключного переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні (ч. 5 ст. 29 КАС України).
За таких обставин, оскільки законодавець у статті 20 КАС України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, врегулював питання розмежування предметної юрисдикції між місцевими загальними судами як адміністративними судами та окружними адміністративними судами, предмет позову відноситься до виключної предметної юрисдикції окружних адміністративних судів, у положенні п. 2 ч. 1 ст. 29 цього Кодексу врегульовано питання про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, під змістом підсудності у цьому пункті розуміється предметна юрисдикція, слід дійти висновку, що справа підлягає розгляду Донецьким окружним адміністративним судом за предметною юрисдикцією.
Керуючись ст. ст. 3, 20, 29 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Маріупольського міського Центру зайнятості про отримання компенсаційних витрат на оплату праці направити на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Д.В.Киян