
Справа № 822/1738/18
УХВАЛА
17 травня 2018 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом від 15.05.2018, в якому просить: 1) визнати, що призначена ОСОБА_1 одноразова грошова допомога в розмірі 119,52 грн. (із розрахунку місячне грошове забезпечення 4,98 грн.) не справедлива; 2) підтвердити право ОСОБА_1 на одноразову грошову допомогу згідно ст. 16 (в редакції 2012 року) Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" як інваліду ІІ групи (захворювання пов'язані з виконанням обов'язків військової служби) (довідка МСЕК АВ №0325439 від 29.10.2014); 3) зобов'язати Міністерство оборони України призначити і виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у відповідності до ст. 16 п.2 підпункт 4 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в редакції від 04.07.2012 в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб згідно розрахунку 1218 грн. х 200 = 243600 гривень.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
В адміністративному позові не зазначено: 1) реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України; 2) адресу електронної пошти позивача; 3) ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 4) поштовий індекс та місцезнаходження відповідача; 5) офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача.
Згідно з п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем в адміністративному позові не зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, зокрема, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб"єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Однак, позивач не дотримується вимог ст. 5 КАС України, адже у першій та другій вимогах позову вказує: "визнати, що призначена мені одноразова грошова допомога ... не справедлива", "підтвердити моє право ...". Тобто, зрозумілими є вимоги зобов'язального характеру, але ними не можуть бути "... визнати не справедливою", "підтвердити моє право...", що потребує приведення у відповідність з вимогами КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачам строку для усунення виявлених недоліків, а саме надання до суду позовної заяви (та копій для учасників справи) в якій зазначено: 1) реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України; 2) адресу електронної пошти позивача; 3) ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 4) поштовий індекс та місцезнаходження відповідача; 5) офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача; 6) зміст позовних вимог у відповідності з вимогами КАС України; 7) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім цього, позивачу потрібно враховувати, що відповідно до ст. 383 КАС України визначаються спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, зокрема, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду. Тому, позивачу необхідно письмово обґрунтувати потребу звернення до суду з окремим позовом щодо зобов'язання відповідача призначити і виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, зокрема яку зобов'язано призначити та виплатити позивачу судовим рішенням по справі № 822/1987/17. Також пояснити і надати письмову інформацію, чи звернуто до виконання виконавчий лист по адміністративній справі №822/1987/17 і надати докази щодо цього.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки усуваються шляхом виконання вимог, зазначених у 11-12-му абзацах описової частини ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяОСОБА_2