
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2018 року Справа № 608/2001/17
Номер провадження2-а/608/9/2018
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі :
головуючого суду судді Парфенюка В. І.
з участю секретаря Южди Л.С.
позивачки ОСОБА_1 та її представника ОСОБА_2,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Чорткові справу адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити певні дії,---
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2017 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання здійснити певні дії.
В позовній заяві вона вказала, що згідно наказу начальника Управління МВС України в Тернопільській області № 97 о/с від 30.04.2013 року її звільнено з органів внутрішніх справ України на пенсію за віком з посади начальника штабу Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області в званні підполковник міліції з вислугою 24 роки 03 місяці 18 днів у відставку Збройних Сил. ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 2013 року. Їй призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХП.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-УШ від 23 грудня 2015 року, яким внесені доповнення в ст. 63 Закону України № 2262-ХП, зокрема такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських». Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Однак, листом ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду в Тернопільській області № 507/і-11 від 26 жовтня 2017 року їй відмовлено і повідомлено, що перерахунок та виплата будуть проводитись після виділення коштів з Державного бюджету України. Позивачка вважає таку відмову протиправною, оскільки чинним законодавством не передбачене право органів Пенсійного фонду України щодо відстрочення або звільнення від виплати пенсійних виплат у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування. Просить визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо непроведення перерахунку їй пенсії з 1 січня 2016 року, зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; здійснити виплату одноразово своєчасно не отриманої суми пенсії за минулий час з 1 січня 2016 року без обмеження будь-яким строком та грошового розміру; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подати в установлений судом строк, з моменту набрання рішенням законної сили, звіту про виконання судового рішення.
20 грудня 2017 року від відповідача - ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області надійшов відзив на позов, з якого вбачається, що позовні вимоги відповідач не визнає, просить відмовити у їх задоволенні, аргументуючи наступним. 29 березня 2017 року до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області надійшов лист Пенсійного фонду України, яким повідомлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"", з 01.01.2016 року на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУ МВС (УМВС) в областях та м. Києві (відповідно до листа Міністерства внутрішніх справ України від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017). Відповідно до п. 1. Порядку проведення перерахунку пенсій № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі затвердженого бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік та статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до якої, виплата пенсій забезпечується за рахунок коштів: Державного бюджету України, Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсії та направлено до Міністерства соціальної політики України. Порядок використання коштів Державного бюджету України встановлений Бюджетним кодексом України, пунктом 1 статті 23 якого встановлено, що будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. А тому перерахунок та виплата пенсії позивачці можуть бути проведені лише після виділення коштів з Державного бюджету України. Таким чином, Головне управління не порушувало її прав на перерахунок пенсії.
Також відповідач вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 виходять за межі шестимісячного строку звернення до адміністративного суду, а за таких умов наявні підстави щодо залишення позову без розгляду.
У відповіді на відзив позивачка ОСОБА_1 вказує, що позиція відповідача щодо перерахунку та виплати їй пенсії лише після виділення коштів з Державного бюджету України суперечить чинному законодавству. Відповідно до ч. 3 ст. 113 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» в разі недостатності виділених з Державного бюджету України коштів по бюджетних програмах, пов'язаних з розмежуванням джерел виплати між Державним бюджетом та Пенсійним Фондом пенсії, визначені законодавством для відповідних категорій громадян, виплачуються в повному обсязі за рахунок власних надходжень Пенсійного Фонду. У правовій державі державні органи не можуть посилатись на відсутність коштів, як на підставу невиконання своїх зобов'язань. Така правова позиція викладена в рішеннях Європейського суду з прав людини по справі «Кечко проти України» та по справі «Сук проти України». Щодо пропуску шестимісячного строку для звернення до суду, ОСОБА_1 вважає своє право на перерахунок та виплату пенсії порушеним з моменту отримання 03.11.2017 року відмови відповідача, позов до суду вона подала 30.11.2017 року, тобто в межах шестимісячного строку.
19 березня 2018 року на підставі ухвали Чортківського районного суду Тернопільської області зупинено провадження в справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі від 15 лютого 2018 року, оскільки обставини в зразковій справі є ідентичними в справі за позовом ОСОБА_1, а рішення в зразковій справі не набрало законної сили. Згідно ухвали суду від 13 квітня 2018 року провадження у справі поновлено.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримують, просять задовольнити з мотивів, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача – ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в судове засідання не з’явився, від відповідача надійшло клопотання про слухання справи без участі представника, просять у задоволенні позову відмовити з мотивів, викладених у відзиві на позов.
Вислухавши пояснення позивачки та її представника, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з таких мотивів.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якій з 2013 року призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», що підтверджується посвідченням № НОМЕР_1, виданим 30.05.2013 року Пенсійним фондом України. Вона перебуває на обліку в ОСОБА_3 управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області.
Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Тернопільській області видала довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 17.05.2017 року № 107 станом на 1 січня 2016 року, згідно якої відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 № 988, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою начальник штабу Чортківського РВУ МВС України в ТО/старший інспектор, становить: посадовий оклад - 2950,00; оклад за військовим (спеціальним) званням, підполковник поліції - 2200,00; надбавка за стаж служби – 2317,50; премія - 176,23, всього – 7643,73 гривень.
18 жовтня 2017 року ОСОБА_1 направила на адресу ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області заяву про перерахування їй пенсії як пенсіонеру органів внутрішніх справ відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Листом від 26 жовтня 2017 року № 507/і-11 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повідомило позивачку, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно з яким держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з ч. 4 цього Закону (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким доповнено статтю 63 Закону № 2262-ХІІ новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі «Кечко проти України» (рішення від 08 листопада 2005 року) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22.06.2010 у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 у справі №21-977во10, від 03.12.2010 у справі № 21- 44а10).
Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.
Суд вважає необґрунтованими посилання відповідача на пропуск позивачкою строку звернення до адміністративного суду з огляду на наступне. Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовано правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон № 2262-ХІІ.
Згідно з частиною третьою статті 51 Закону України № 2262-ХІІ (у редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Оскільки у ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 року саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії, тому право ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком.
Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, дотримано всі вимоги, передбачені Порядком № 45, для проведення перерахунку пенсії, ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку її пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Таке рішення суду ґрунтується також і на висновках Верховного Суду в зразковій справі від 15 лютого 2018 року № 820/6514/17, які підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ.
Позовні вимоги позивачки в частині здійснення виплати одноразово своєчасно не отриманої суми пенсії за минулий час з 1 січня 2016 року без обмеження будь-яким строком та грошового розміру не підлягають задоволенню, оскільки вони не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.
Згідно частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З врахуванням таких положень закону суд приходить до висновку про задоволення вимог позовної заяви позивачки про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в даній справі.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Тому на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в розмірі 640 гривень.
Керуючись ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-ХП, ст.ст. 2, 5, 6, 8-10, 72, 77, 90, 139, 241-246, 250, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (поштовий індекс 46001, м. Тернопіль вул. Майдан Волі, 3, код ЄДРПОУ 14035769) щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 (поштовий індекс 48577, с. Ридодуби Чортківського району Тернопільської області, вул. Садова, 12, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (поштовий індекс 46001, м. Тернопіль вул. Майдан Волі, 3, код ЄДРПОУ 14035769) провести ОСОБА_1 (поштовий індекс 48577, с. Ридодуби Чортківського району Тернопільської області, вул. Садова, 12, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) перерахунок та виплату пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки управління Міністерства внутрішніх справ України в Тернопільській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1.
В решті позовних вимог ОСОБА_1 відмовити за безпідставністю.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подати в Чортківський районний суд Тернопільської області в місячний строк з часу набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (поштовий індекс 46001, м. Тернопіль вул. Майдан Волі, 3, код ЄДРПОУ 14035769) на користь ОСОБА_1 640 (шістсот сорок) гривень судових витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чортківський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складення повного судового рішення -- 15 травня 2018 року.
Суддя: В. І. Парфенюк