
Справа №461/1207/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2018 року м.Львів
.
Суддя Галицького районного суду м. Львова Радченко В.Є., з участю представника митниці ОСОБА_1, представника особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Львівської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює директором ТзОВ „ВД”, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, НОМЕР_1, виданий 19.10.2012 р., органом № 4612, персональний номер НОМЕР_2,
за ст.471 Митного Кодексу України,-
В С Т А Н О В И В :
17.01.2018 року о 17 год. 48 хв. громадянин України ОСОБА_3 на автомобілі марки «PEUGEOT EXPERT», реєстраційний номер BC0003BI повертався з ОСОБА_4 до України, через м/п «Краковець» Львівської митниці ДФС, обравши формою проходження митного контролю смугу спрощеного митного контролю – «зелений коридор», чим своїми діями заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню або, які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.
В ході митного контролю, шляхом усного опитування, ОСОБА_3 заявив про наявність в нього грошових коштів в загальній кількості 10 000 польських злотих та 17 500 доларів США. ОСОБА_5 Юрійович пред’явив вищезазначені грошові кошти до митного контролю при проведені особистого огляду.
Відповідно до ст. 196, 197 МК України встановлено порядок визначення товарів, відносно яких встановлюється заборона або обмеження на переміщення їх через митний кордон.
Частиною 3 ст. 197 МК України встановлено порядок щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), які встановлюються Національним банком України.
Постановою Правління Національного банку України N 148 від 27.05.2008 року затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 р. за N 520/15211. Відповідно до цієї Інструкції фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу. Фізична особа — резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках, виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Таким чином, у разі переміщення через митний кордон України готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, - валюта в сумі, що перевищує еквівалент 10000 євро, віднесена до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
За офіційним курсом НБУ станом на 17.01.2018 року 1 Євро дорівнював 35,04210000 грн. Тобто, гривневий еквівалент 10000 Євро за офіційним курсом НБУ станом на 17.01.2018 року становить 350421 грн. і валюта в сумі, що станом на 17.01.2018 року перевищує 350421 грн. - віднесена до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
Іноземна валюта 10 000 польських злотих в еквіваленті за офіційним курсом НБУ станом на 17.01.2018 року становить 84007,62 грн.
Іноземна валюта в розмірі 17500 доларів США в еквіваленті за офіційним курсом НБУ станом на 17.01.2018 року становить 501420,08 грн.
Загалом 84007,62 грн. + 501420,08 грн. = 585427,7 грн., що перевищує гривневий еквівалент 10000 Євро, який станом на 17.01.2018 року становить 350421 грн.
Незважаючи на це, не маючи документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках, виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, в порушення встановленого Митним кодексом України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, ОСОБА_3 умисно обрав для слідування смугу руху спрощеного митного контролю «зелений коридор» і тим самим заявив про відсутність в нього будь-яких товарів, які підлягають обов`язковому декларуванню і належать до категорії товарів на переміщення яких через митний контроль України встановлені обмеження.
Грошові кошти у дозволеній нормі щодо переміщення через митний кордон України повернута працівниками митниці ОСОБА_3, а обмежена норма щодо переміщення через митний кордон України в сумі 8200 доларів США у ОСОБА_3 вилучена.
ОСОБА_3 в судове засідання не прибув. Представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_3, її батько, не знав, що є обмеження у перевезенні суми грошей через митний кордон України. Просила гроші повернути.
Заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Факт митного правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил №0420/20900/18 від 17.01.2018 року, контрольним талоном проходження по «зеленому коридору», актом огляду транспортного засобу, доповідною запискою, рішенням та протоколом особистого огляду від 17.01.2018 р., письмовими поясненнями ОСОБА_3, письмовими поясненнями ОСОБА_6, письмовими поясненнями ОСОБА_7, доповідною запискою від 17.01.2018 р. Крім того, представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 не заперечувала в судовому засіданні самого факту переміщення валюти ОСОБА_3
Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_3 в скоєнні митного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України відносно дій з переміщення через митний кордон України іноземної валюти в сумі, яка є обмежена до переміщення через митний кордон України, а саме: порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.
Твердження представника ОСОБА_2 про те, що особа, яка притягується о адміністративної відповідальності ОСОБА_3 не знав про наявні обмеження щодо перевезення готівки не може бути підставою для звільнення від адміністративної відповідальності. Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_3 відсутні.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, ступень його вини і майновий стан, приходжу до висновку, що на ОСОБА_3 слід накласти штраф в межах встановлених санкцією ст.471 МК України.
Товари, що були безпосереднім предметом правопорушення і переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України - підлягають конфіскації.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути в користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень
Керуючись ч.1 ст. 483 МК України, ст. 283 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.
Конфіскувати іноземну валюту в розмірі 8200 Доларів США (вісім тисяч двісті Доларів США) купюри номіналом по 100 Доларів з номерами:
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.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Державної судової адміністрації Українисудовий збір в розмірі 352,40 грн. (Судовий збір перерахувати на ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача 820019, Рахунок отримувача 31215256700001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області через Галицький районний суд м. Львова, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Є. Радченко