
Справа № 709/843/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 травня 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, що надійшли від Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який проживає за адресою:
вул. Центральна, 43, с. Велика Бурімка, Чорнобаївський район, Черкаська обл., не працює, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ідентифікаційний номер в матеріалах відсутній,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягенння до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за
ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 25 квітня 2018 року серії БР № 058373 ОСОБА_1 25 квітня 2018 року близько 22:05 по вул. Центральній в
смт. Чорнобай Чорнобаївського району Черкаської обл. керував трактором "Харбін"
(д.н.з. НОМЕР_1) у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився в приймальному відділенні Чорнобаївської ЦРЛ. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, за що ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Представник ОСОБА_1 подав до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з порушенням процедури освідування і, як наслідок, відсутністю належних і допустимих доказів наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Проаналізувавши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.п. 16, 18 Розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 9 листопада 2015 року № 1452/735 (далі - Інструкція) висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння) (додаток 4), видається на підставі акта медичного огляду. Усі записи в акті медичного огляду та висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп’яніння повинні бути розбірливими, не допускається формулювання «Норма».
Судом встановлено, що наявний в адміністративних матеріалах висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння № 63 від 25 квітня 2018 року в порушення вимог Інструкції не містить печатки медичного закладу.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати в першу чергу чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
В абз. 1 п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року
№ 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" вказано на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
З огляду на вказані недоліки, зокрема невідповідність висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння № 63від 25 квітня 2018 року вимогам Інструкції, а саме відсутність печатки медичного закладу, адміністративні матеріали підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130, 221, 245, 280, 283-284 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Чубай