
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.05.2018 Справа №607/12324/17
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого Ромазана В.В.
з участю секретаря Буцик О.П.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Сойки Г.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому в перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 90% від суми місячного чинного заробітку, на підставі Довідки прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 р. та зобов'язати відповідача здійснити з 08 вересня 2016 року перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років із місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці Прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року у розмірі 90% місячного (чинного)заробітку, що становить 16 708,99 грн., без обмеження граничного розміру пенсії, з подальшою виплатою пенсії у встановленому розмірі після її перерахунку та виплатити різницю в пенсії за минулий час (в межах дванадцятимісячного терміну), тобто з 08 вересня 2016 року.
В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що із 01 жовтня 2003 року ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугою років, призначену з посади прокурора Підволочиського району Тернопільської області, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (у редакції від 12.07.2001 № 2663-ІІІ із змінами від 17.01.2002 р.) у розмірі 90 % від суми моєї місячної (чинної) заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески, яка тоді становила 1287 грн. 99 коп. Продовжуючи працювати на прокурорських посадах в прокуратурі Тернопільської області, на підставі відповідних довідок прокуратури області про заробітну плату та поданих заяв, ОСОБА_1 неодноразово проводились відповідачем індивідуальні перерахунки пенсії на умовах статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 2663-ІП, а саме 01.05.2006 року, 01.07.2007 року, 01.03.2008 року в розмірі 90% відсотків. Останній раз - у 2015 році, в зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №505 від 31.05.2012 року «Про впорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури» і відповідно до постанови Тернопільського міськрайонного суду від 29.04.2015 року, розмір якої на даний час становить 6 970 грн. З 21 лютого 2006 року ОСОБА_1 працював на посаді керівника підрозділу - старшого помічника прокурора області, а з 12.06.2012 р. - старшого прокурора прокуратури Тернопільської області з міжнародно-правових доручень, продовжував сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. 01 березня 2016 року ОСОБА_1 звільнено з роботи наказом прокурора області №136-к у зв'язку з реорганізацією органів прокуратури та скороченням кількості прокурорів прокуратури Тернопільської області. При призначені позивачу пенсії за вислугу років органом Пенсійного фонду України було враховано стаж роботи в органах прокуратури Івано-Франківської та Тернопільської областей на прокурорсько-слідчих посадах (16 років 1 місяць 28 днів) та загальний стаж понад 20 років. На день звільнення з роботи ОСОБА_1, стаж роботи на прокурорсько-слідчих посадах склав 28 років 07 місяців. Відповідно зросли складові заробітної плати та її кінцевий розмір по відношенню до останнього перерахунку у 2015 році, а саме: основний оклад з 2 288,00 грн. до 2 894,00 грн., за класний чин з 130 грн. до 135 грн., за вислугу років з 725,40 грн. до 1 302,30 грн. і інші, в загальному з 7 745,34 грн. до 16 708,99 грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 року збільшено посадові оклади працівникам прокуратури, що є підставою для перерахунку його пенсії. 07.09.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Тернопільської області №10 від 06 вересня 2017 року, проте йому було відмовлено в перерахунку пенсії в розмірі 90 % від розміру заробітної плати на даний час та роз'яснено, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VШ від 02.03.2015р., раніше призначені пенсії не перераховуються. Вважає, що такі дії відповідача є неправомірними та просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 07.05.2018 року залишено без розгляду позов в частині вимог ОСОБА_1 за період з 08 вересня 2016 року по 06 березня 2017 року включно на підставі ст.123 КАС України. Таким чином підлягає до розгляду позов в частині вимог про перерахунок пенсії із 07 березня 2017 року.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просить суд їх задовольнити.
Представник Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області подав заперечення (відзив) на позов. В судовому засіданні позовних вимог не визнав, просить відмовити в задоволення позову. Суду пояснив, що позивачу з 01.01.2003 року призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «про прокуратуру» в розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати. Відповідно до п.5 прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213-VІІІ від 02.03.2015р. у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Оскільки, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VII від 02 березня 2015 року не скасовано, його положення не визнано неконституційними, а до 01.06.2015 року закону щодо призначення всіх пенсій , у тому числі спеціальних прийнято не було, то відповідно з вказаної дати, тобто з 01 червня 2015 року скасовано норми пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема відповідно до Закону України «Про прокуратуру». Крім того, у абзаці п'ятому пункту 3 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 03.10.1997 №4-зп у справі про набуття чинності Конституцією України вказано, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є й те, що з прийняттям свого акта, якщо інше не визначено самим цим актом, автоматично скасовується. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-УШ від 02.03.2015 р. прийнятий 02.03.2015 р., тобто пізніше ніж Закон України «Про прокуратуру», а тому саме його належить застосовувати у спірних правовідносинах. Таким чином, вважає дії Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України правомірними та просить у позові відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Дослідивши та оцінивши зібрані у справі докази, суд встановив.
Позивач ОСОБА_1 працював на посаді прокурора Підволочиського району Тернопільської області та із 01 жовтня 2003 року йому призначено пенсію за вислугою років у розмірі 90% від суми її заробітної плати.
Згідно наявної при матеріалах трудової книжки серії НОМЕР_1, ОСОБА_1, із 21 лютого 2006 року працював на посаді керівника підрозділу - старшого помічника прокурора Тернопільської області, а з 12.06.2012 р. - старшого прокурора прокуратури Тернопільської області з міжнародно-правових доручень.
01 березня 2016 року ОСОБА_1 звільнено з роботи відповідно до наказу прокурора Тернопільської області №136-к у зв'язку з реорганізацією органів прокуратури та скороченням кількості прокурорів прокуратури Тернопільської області.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 року збільшено посадові оклади працівникам прокуратури.
06 вересня 2017 року прокуратурою Тернопільської області ОСОБА_1 видано довідку за №10 про збільшений розмір заробітної плати станом на 01 березня 2016 року.
07 вересня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до із заявою до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про здійснення перерахунку пенсії виходячи з 90% від суми заробітної плати зазначеної у довідці про збільшення заробітної плати за № 10 від 06.09.2017 року.
Тернопільське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відповідно до інформації №15365/04 та №279/В-11 від 12.09.2017 року відмовило позивачу у здійсненні перерахунку пенсії, посилаючись на те, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-УІІІ від 02.03.2015 року, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. У зв'язку з цим, з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
Відповідно до ст..19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Відповідно до ст..22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпаними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
В силу вимог ст..46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів, на час призначення пенсії ОСОБА_1 визначався статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ.
Згідно з частиною першою статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 01 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Так, відповідно до частини першої статі 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакції Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Таким чином, з 01 жовтня 2011 року положення частини першої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюються частинами тринадцятою та вісімнадцятою статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не зазнали змін, змінилася лише нумерація частин цієї статті.
Крім цього, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина вісімнадцята статті 50-1 Закону).
Також, згідно із частиною дванадцятою статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 року (в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 28.12.2014 року №76-VIII), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв»язку із підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв»язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки. Проте, згідно вказаної статті в редакції Закону України від 28.12.2014 року №76- VIIІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
На час спірних правовідносин зазначені умови і порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України не визначено.
Між тим, з аналізу наведених законодавчих положень вбачається, що станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія, згідно із Законом України "Про прокуратуру", на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
Отже, чинним на момент звернення позивача до уповноваженого органу (територіального органу Пенсійного фонду України) законодавством передбачена можливість перерахунку раніше призначених пенсій, а відтак, встановлене право особи, яка отримує відповідно до законодавства про прокуратуру пенсію за вислугу років, на її перерахунок за певних умов та в порядку, які на даний час Кабінетом Міністрів України не визначені.
Враховуючи те, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, виходячи із приписів ч. 1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та ст. 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії, з огляду на дію постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки у такому разі мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення позивачу.
Згідно до викладеного у рішеннях Конституційного Суду України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 №5-рп./2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій) розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.
Так, Конституційний Суд України сформулював чітку правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі в органах прокуратури. Необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, гак і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що їх служба пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей, а тому це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657, яка набрала чинності 06.09.2017, внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» від 31.05.2012 №505, якими підвищено розміри посадових окладів працівників органів прокуратури.
Суд звертає увагу на те, що норми статті 50-1 Закону України Про прокуратуру від 05 листопада 1991 року №1789-ХІІ, які безпосередньо визначали умови перерахунку пенсії, були виключені із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України - з набранням чинності Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-УІІІ (набрав чинності 01 січня 2015 року).
Пунктом 16 розділу III прикінцевих положень цього Закону зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, тобто до кінця січня 2015 року, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.
За таких обставин, на час спірних правовідносин позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до умов та порядку, які повинні були бути визначені Кабінетом Міністрів України, однак не прийняті ним до моменту звернення позивача за перерахунком пенсії, а також на даний час.
Отже, маючи відповідне право, проте перебуваючи в стані невизначеності внаслідок тривалої бездіяльності компетентного органу, заявник не може його реалізувати.
Враховуючи висновки, викладені у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Суханов та Ільченко проти України від 26 вересня-2014 року, наведені вище обставини розцінюються судом як невиправдане втручання у право заявника.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що до перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Відтак, зміни, внесені до Закону України «Про прокуратуру» після призначення позивачу пенсії, в частині зменшення відсоткового розміру заробітної плати, з якого обчислюється розмір пенсії, стосуються порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Така правова позиція узгоджується із висновками Верховного Суду України, висловленими, зокрема, в постановах від 10 грудня 2013 року №21-348а13, від 17 грудня 2013 року №21-445а13, в постанові від 01.07.2014р. по справі № 21-244а14.
Крім того, суд звертає увагу на те, що відповідно абз.6. п. 15 ст. 86 Закону України Про прокуратуру (в редакції Закону України від 02.03.2015 р. N 213-УІІІ і Закону України № 911-УІІІ від 24.12.2015), максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2018 року максимальна пенсія в Україні не може перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Отже, оскільки прожитковий мінімум для таких осіб з 1 січня 2018 року становитиме 1373 грн. максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 13730 гривень.
Згідно із п.п. 1 та 2 прикінцевих положень Закону України № 911-УІІІ від 24.12.2015 цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Враховуючи те, що позивачу пенсія призначена до 01 січня 2016 року, то до розміру пенсії позивача не повинні застосовуватися обмеження максимального розміру пенсії, які визначені абзацом шостим частини п'ятнадцятої ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014р. (в редакції Закону України № 911-УІІІ від 24.12.2015р.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відмова Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України) у перерахунку пенсії позивачу, з розрахунку 90% від суми заробітної плати, виходячи з її розміру зазначеному у довідці прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року є неправомірною, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення як такі, що підтвердженні матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та не спростовані належними та допустимими доказами відповідачем, шляхом визнання протиправними дії відповідача щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 90% від суми заробітної плати, визначеної в довідці прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року та зобов'язання відповідача здійснити з 07.03.2017 року перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року в розмірі 90 % від суми заробітної плати, без обмеження розміру.
Згідно ч. 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Так як рішення ухвалено на користь позивача, позивачу слід відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань сплачений ним при подачі позову судовий збір в розмірі 640,00 грн.
Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 205, 241-246, 255, 268, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру», Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 90% від суми заробітної плати, визначеної в довідці прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року.
Зобов'язати Тернопільське об'єднане Управління пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 07.03.2017 року перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з місячного (чинного) заробітку, зазначеного в довідці прокуратури Тернопільської області №10 від 06.09.2017 року в розмірі 90 % від суми заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії та виплатити її різницю після проведеного перерахунку.
Відшкодувати ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області 640 грн. судового збору, сплаченого ним при зверненні із позовом в суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне судове рішення складено 11 травня 2018 року.
Головуючий суддяВ. В. Ромазан