Постанова № 74074795, 17.05.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2018
Номер справи
524/5625/17
Номер документу
74074795
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Головуючий І інстанції : Кривич Ж.О.

17 травня 2018 р. м. ХарківСправа № 524/5625/17Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Перцової Т.С.

суддів: Сіренко О.І. , Жигилія С.П.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області (м. Кременчук) від 14.02.2018 р. по справі № 524/5625/17

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства оборони України треті особи Полтавський обласний військовий комісаріат , Державна прикордонна служба України

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука з позовом до Міністерства оборони України (далі по тексту - Міноборони, відповідач), за участю третіх осіб - Полтавського обласного військового комісаріату (далі по тексту - Полтавський ОВК), Державної прикордонної служби України (далі по тексту - Держприкордонслужба), в якому просив суд :

- визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, отриманої внаслідок виконання обов'язків військової служби;

- зобов'язати Міністерство оборони України здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до п.п.1, п.6 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Постановою КМУ № 975 від 25 грудня 2013 року, у розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб станом на 23 квітня 2015 року;

- зобов'язати Міністерство оборони України подати до Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області звіт про виконання даної постанови суду протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили.

Рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука від 14.02.2018 р. по справі № 524/5625/17, прийнятим в порядку спрощеного провадження, позов ОСОБА_1 - задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, отриманої внаслідок виконання обов'язків військової служби.

Зобов'язано Міністерство оборони України здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до п.п.1, п.6 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Постановою КМУ № 975 від 25 грудня 2013 року, у розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб станом на 23 квітня 2015 року.

Зобов'язано Міністерство оборони України подати до Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області звіт про виконання даної постанови суду протягом одного місяця з дня набрання постановою законної сили.

Відповідач, не погодившись із вказаним рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 14.02.2018 р. по справі № 524/5625/17 скасувати, прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що оскільки позивач проходив військову службу у прикордонних військах колишнього СРСР, виплата одноразової грошової допомоги йому повинна здійснюватись Державною Прикордонною службою України, а не Міноборони, оскільки останнє не є правонаступником Прикордонних військ КДБ СРСР. Вказав, що норма пп.1 п.6 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Постановою КМУ № 975 від 25 грудня 2013 року (далі по тексту - Порядок № 975) не поширюється на військовослужбовців строкової служби, що не було враховано судом першої інстанції. Пояснив, що законодавчо визначений пакет документів та висновок Полтавського ОВК до Департаменту фінансів Міноборони не надсилалися та не надходили, а отже, відповідною Комісією Міноборони не приймалося і не могло прийматися рішення щодо можливості виплати позивачеві одноразової грошової допомоги. Таким чином, спір між позивачем та Міноборони ще не виник, а тому звернення до суду з цим позовом та задоволення позовних вимог є передчасним. Вказав, що позивачем із заявою про виплату допомоги не було надано документу, що свідчить про обставини та причини поранення, зокрема про те, що поранення (контузія, травма, каліцтво) не пов'язане з учиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, не є наслідком учинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження. У документах позивача відсутні будь-які докази його госпіталізації та надання медичної допомоги у лікувальному закладі після отримання мінно-вибухової травми. Витяг з протоколу ЦВЛК та висновок спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи, на думку відповідача, не є належним документом про обставини та причини поранення у розумінні п.11 Порядку № 975.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Згідно з ч. 4 ст.229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що ОСОБА_1 проходив строкову військову службу в Збройних Силах Радянського Союзу у період з 22.10.1982 по 14.02.1985.

З 20.03.1984 по 11.02.1985 позивач брав участь у виконанні інтернаціонального обов'язку на території республіки Афганістан, що підтверджується копією військового квитка серії НОМЕР_1 від 22.10.1982 та довідкою Кременчуцького об'єднаного міського військового комісаріату Полтавської області від 11.06.2015 № 66/820.

Під час виконання обов'язків військової служби по наданню інтернаціональної допомоги в республіці Афганістан позивач отримав множинне вогнепальне осколкове поранення, контузію.

Як вбачається з наявної в матеріалах справи копії витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця № 1046 від 23.03.2015, поранення у позивача - контузія головного мозку та захворювання, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії. Таке рішення прийнято з урахуванням висновку спеціаліста в галузі судово-медичної експертизи від 12.03.2013 №272, виданого Кременчуцьким міжрайонним відділенням Обласного бюро СМЕ ДОЗ, відповідно до якого описані у висновку білувато-сірі рубці на обличчі, голові, правій та лівій кистях рук, які є наслідком загоєння ран, що могли утворитися в результаті вогнепальних (осколкових) поранень, які могли бути отримані у 1984 році.

Згідно з довідкою МСЕК серія АВ № 0187497 від 15.05.2015 позивачу з 23.04.2015 первинно встановлена ІІІ група інвалідності на строк до 22.04.2015. Причина інвалідності: поранення, контузія та захворювання, так, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії.

Відповідно до довідки МСЕК серія АВ №0188625 від 25.04.2016 позивачу повторно присвоєно ІІІ групу інвалідності з 22.04.2016 по 01.05.2018 з тих же підстав.

З метою вирішення питання про виплату одноразової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, в країнах де велись бойові дії, позивач неодноразово звертався до Полтавського обласного військового комісаріату, який листами від 11.01.2017 №10/37 та від 07.03.2017 №10/402 повернув його документи без реалізації. Підставами повернення документів Полтавським обласним військовим комісаріатом стали відсутність в наданих позивачем матеріалах, документів, передбачених п. 11 Порядку № 975, що свідчать про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, а також те, що особам, які звільнилися з Прикордонних військ, виплата вказаної допомоги повинна здійснюватися Державною прикордонною службою України.

Отримавши зазначені відповіді, позивач звернувся із аналогічною заявою до Міністерства оборони України.

В травні 2017 року позивач отримав листа від Міністерства оборони України (Департамент фінансів) від 11.05.2017 №248/3/6/1607, яким йому було відмовлено у призначені та виплаті одноразової грошової допомоги в зв'язку із встановленням інвалідності, оскільки Міністерство оборони України не є правонаступником Прикордонних військ КДБ СРСР, а відтак, відсутні підстави для виплати одноразової грошової допомоги особам, які проходили службу в прикордонних військах.

Не погодившись з такими діями Міноборони, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом про визнати протиправною бездіяльності відповідача щодо нездійснення нарахування та виплати позивачеві одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, отриманої внаслідок виконання обов'язків військової служби, та зобов'язання Міноборони здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до п.п.1 п.6 Порядку № 975 у розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб станом на 23 квітня 2015 року.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем дотримано вимоги Порядку № 975, а відповідачем допущено протиправну бездіяльність в частині нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, отриманої внаслідок виконання обов'язків військової служби у відповідності із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Порядком №975.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

Згідно з підпунктом 2 пункту 1 статті 3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.

Пунктом 9 статті 16-3 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.

Станом на день набуття позивачем права на отримання одноразової грошової допомоги, яким є день встановлення інвалідності (23.04.2015) механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, встановлено Порядком № 975.

Відповідно до п.3 Порядку № 975 (в редакції, чинній на час встановлення позивачеві інвалідності ІІІ групи вперше) днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є: у разі встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності - дата, що зазначена у довідці медико-соціальної експертної комісії.

Підпунктом 1 пункту 6 Порядку № 975 встановлено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується: військовослужбовцю, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі: 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.

Згідно з п.11 Порядку № 975 військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи:

заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;

довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви додаються копії:

постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;

сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

У відповідності до п.12 Порядку № 975 призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).

За приписами п.13 Порядку № 975 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом її перерахування уповноваженим органом на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем виплати, або через касу уповноваженого органу (п.14 Порядку № 975).

Рішення про відмову у призначенні грошової допомоги може бути оскаржено в установленому порядку (П.15 Порядку № 975).

У відповідності до п.1 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого Наказом Міноборони № 530 від 14.08.2014 (далі по тексту - Положення № 530), цим Положенням визначається порядок, зокрема, виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або каліцтва військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, відповідно до статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року N 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві".

Пунктом 4.7 Положення №530 передбачено, що документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.

У разі настання інвалідності подаються такі документи: висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцю, який визнаний інвалідом (додаток 13); заява про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 12); копія довідки МСЕК про встановлення групи та причинного зв'язку інвалідності; копії свідоцтва про хворобу, постанови чи довідки відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва); витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини (для військовослужбовців строкової військової служби - копія військового квитка); копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я, по батькові та місце реєстрації; копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копія сторінки паспорта з такою відміткою); копія акта про нещасний випадок, складеного за матеріалами розслідування військової частини, або довідки командира військової частини про причини та обставини поранення (контузії, травми, каліцтва), зокрема про те, що поранення (контузія, травма, каліцтво) не пов'язане з учиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, не є наслідком учинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, - у разі якщо поранення (контузія, травма або каліцтво) не пов'язане з виконанням обов'язків військової служби.

Висновок стосовно можливості виплати одноразової грошової допомоги подається відповідними органами в 15-денний строк з дня реєстрації документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.

Якщо документів, необхідних для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, немає, уповноважений орган письмово повідомляє заявника та в разі необхідності надає допомогу в їх оформленні (п.4.8 Положення № 530).

Департамент фінансів Міністерства оборони України доводить рішення головного розпорядника коштів про виплату одноразової грошової допомоги до розпорядників коштів другого ступеня, обласних військових комісаріатів, військових частин та здійснює переказ коштів на реєстраційні рахунки (в установах Державного казначейства України) розпорядників коштів другого ступеня, обласних військових комісаріатів, військових частин, які фінансуються через Департамент фінансів Міністерства оборони України.

Розпорядники коштів другого ступеня доводять ці рішення до командирів військових частин і здійснюють переказ коштів на реєстраційні рахунки військових частин, які через них фінансуються (п.4.10 Положення № 530).

Таким чином, процедура призначення одноразової грошової допомоги особі, яка звільнена з військової служби, в разі встановлення їй інвалідності, передбачає певні етапи, серед яких подача до обласного військового комісаріату заяви про виплату допомоги, а також документів, передбачених п.11 Порядку № 975; складення обласним військовим комісаріатом (уповноваженою особою) висновку щодо можливості призначення такій особі одноразової грошової допомоги; направлення висновку до Департаменту фінансів Міноборони; надання Департаментом оцінки поданим документам та передача їх Міністру оборони для прийняття рішення про призначення або відмову в призначенні одноразової грошової допомоги; прийняття Міністром оборони рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надіслання його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.

Між тим, як вбачається з матеріалів справи, документи позивача до Департаменту фінансів Міноборони на розгляд не надходили.

Так, листом Полтавського ОВК від 07.03.2017 р. №10/402 документи ОСОБА_1 були повернуті позивачеві без реалізації (без складення висновку та направлення його до Департаменту фінансів Міноборони) з посиланням на відсутність у Міноборони повноважень для виплати одноразової грошової допомоги особам, які проходили службу у прикордонних військах, та неподання позивачем документу про причини та обставини поранення.

Вказана відмова Полтавського ОВК позивачем оскаржена не була.

Таким чином, відсутні підстави для визнання протиправною бездіяльності Міноборони та зобов'язання відповідача призначити ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, оскільки Міноборони не мало у своєму розпорядженні документів, передбачених Порядком № 975, необхідних для прийняття рішення щодо можливості призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги.

Враховуючи викладене, колегія суддів зазначає, що позовні вимоги до Міноборони є передчасними та не підлягають задоволенню.

У відповідності до п.п.1, 3, 4 ч.1 ст.317 КАС України неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права є підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення.

З огляду на наведене, рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 14.02.2018 р. по справі № 524/5625/17 підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ч.4 ст.229, ч.4 ст.241, ст.ст.243, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 326-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України задовольнити.

Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 14.02.2018 по справі № 524/5625/17 скасувати.

Прийняти нову постанову якою в задоволенні позову ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, треті особи - Полтавський обласний військовий комісаріат, Державна прикордонна служба України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду, крім випадків, встановлених ч.5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Т.С. Перцова Судді О.І. Сіренко С.П. Жигилій