Ухвала суду № 74073505, 18.05.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
815/2361/18
Номер документу
74073505
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2361/18

УХВАЛА

18 травня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративного

позову: Головного управління ДФС України в Одеській області (адреса: 65044, Одеська область, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ 39398646, телефон: (048) 725-83-58, електронна пошта: od.official@sfs.gov.ua)

до: товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Марінталь» (код ЄДРПОУ 37946843, адреса: вул. Миру, буд. 12-б, с. Мар'янівка, Овідіопольський район, Одеської області, 67831, телефон: (093) 916 60 80)

про: підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС України в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Марінталь» в якому позивач просить:

- підтвердити обґрунтованість повного адміністративного арешту майна ТОВ «ТД Марінталь», згідно рішення ГУ ДФС в Одеській області.

Пред’явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених приписами КАС України.

Суд звертає увагу позивача, що главою 11 «Особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ» КАС України визначено, зокрема, особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів (ст. 283 КАС України).

Так, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо зокрема, підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.

Заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити:

1) найменування адміністративного суду;

2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку заявника;

3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв’язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті;

4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника;

5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються;

6) підпис уповноваженої особи суб’єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Отже приписами КАС України, визначений порядок (спеціальний) щодо зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень, а саме: заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин.

Як вбачається із матеріалів справи такі обставини виникли 26 квітня 2018 року о 15:00 год., отже заява визначена за правилами ст. 283 КАС України повинна бути подана до 27 квітня 2018 року до 15:00 год.

ГУ ДФС України в Одеській області звернулось до суду із адміністративним позовом 17.05.2018 року (вхід. № 2398).

Приписами ч. 5 ст. 283 КАС України встановлено, що відмова у відкритті провадження за заявою унеможливлює повторне звернення заявника з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.

Згідно приписів ч. 5 ст. 283 КАС України визначено, що податковий орган має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку (шляхом подання адміністративного позову) виключно у випадку наявності Відмови у відкритті провадження за заявою про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.

Суд також звертає увагу на практику ЄСПЛ щодо доступу до суду зокрема, рішення у справі "Плахтєєв та Плахтєєва до України": Суд нагадує, що ч. 1 ст. 6 Конвенції гарантує кожному право звертатись до суду за захистом своїх цивільних прав та обов’язків.

Таким чином ця стаття втілює "право на судовий розгляд", елементом якого є право на доступ, тобто порушувати у судах цивільні справи. Однак, це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених приписами КАС України, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов ГУ ДФС України в Одеській області , слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків – 10 (десять) днів з дня вручення ухвали (ч. 2 ст. 169 КАС України).

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду відомостей щодо наявності законодавчо визначених підстав для звернення до суду в загальному порядку, шляхом подання адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС України в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ТД Марінталь» про підтвердження обґрунтованості повного адміністративного арешту майна платника податків - залишити без руху.

Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Потоцька Н.В.