
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/15711/17
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
02 квітня 2018 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києві від 18 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська прес-група" до Головного управління ДФС у м. Києві про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києві від 18 січня 2018 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Головне управління ДФС у м. Києві подало апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити повністю.
Відповідно до частин першої, дев'ятої ст. 120 Кодексу адміністративного судочинства України, перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок; строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.
Згідно з частиною першою ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга, зокрема на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини другої ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи, якому, зокрема повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з розписки, що міститься в матеріалах даної справи (а.с. 49) копію оскаржуваного судового рішення представником відповідача було отримано 06.02.2018, а апеляційну скаргу подано 20.02.2018, що підтверджується зазначеною на штемпелі вхідної кореспонденції суду першої інстанції, датою.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 березня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києві від 18 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська прес-група" до Головного управління ДФС у м. Києві про скасування рішення повернуто скаржнику.
Відповідачем 19 березня 2018 року вдруге подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог повністю, до якої додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Як на підставу для поновлення строку апеляційного оскарження відповідач посилається на те, що суд апеляційної інстанції в ухвалі від 02 березня 2018 року дійшов помилкового висновку про те, що долучена до апеляційної скарги копія довіреності не посвідчує повноваження Івахненка С.С. здійснювати представництво інтересів Головного управління ДФС у м. Києві, що на думку апелянта стало підставою пропуску ним строку апеляційного оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києві від 18 січня 2018 року.
Проте, суддя-доповідач дійшов висновку про визнання зазначеної відповідачем підстави пропуску строку апеляційного оскарження неповажною.
Згідно з частиною третьою ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, відповідно до частини п'ятої ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги додається, зокрема документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, далі - КАС України) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Так, апелянтом до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно із частиною першою ст. 4 Закону №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 1) п. 3 частини другої зазначеної статті (у редакції, чинній на момент звернення з адміністративним позовом), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору становила 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", який на перше січня 2017 року становив 1600,00 грн.
А згідно з пп. 2) п. 3 частини другої ст. 4 Закону №3674-VI, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, зокрема на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні, зокрема позовної заяви.
Предметом адміністративного позову є скасування рішення відповідача про застосування до ТОВ «Українська прес-група» штрафних санкцій в сумі 46 952 грн. 40 коп. за несвоєчасну сплату єдиного внеску у період з 21.02.2015 по 06.04.2015, у зв'язку з чим за подачу апеляційної скарги відповідач мав сплатити судовий збір у сумі 2 400 грн. 00 коп. (1600,00 грн. х 150%).
Відповідно до частини другої ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 120, 298, частиною другою ст. 321, частиною другою ст. 325, частиною третьою ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києві від 18 січня 2018 року - залишити без руху.
Повідомити, що протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право вказати інші підстави для поновлення строку.
Встановити для усунення недоліків, а саме сплати судового збору у сумі 2 400 грн. 00 коп., десятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і в касаційному порядку оскаржена бути не може.
Суддя: Я.М. Собків