Постанова № 74073409, 17.05.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2018
Номер справи
826/19914/16
Номер документу
74073409
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/19914/16 Суддя (судді) першої інстанції: Шрамко Ю.Т.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Беспалова О.О., Федотова І.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 лютого 2018 року, винесену за наслідками розгляду справи в порядку письмового провадження, у справі за позовом ОСОБА_2 до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві (далі - відповідач), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив суд зобов'язати відповідача поновити реєстрацію транспортного засобу - автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3, за ОСОБА_2.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 лютого 2018 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду та постановити нове рішення, яким позов задовольнити.

В апеляційній скарзі апелянт посилається на те, що судом першої інстанції було порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 311 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 є власником автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 (далі - транспортний засіб), що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_6.

Вказаний автомобіль було придбано позивачем на підставі договору купівлі-продажу від 10.12.2009 року № 4058/12/09, укладеним у підприємством з іноземними інвестиціями «Тойота-Україна».

Позивач зазначає, що йому стало відомо про те, що його транспортний засіб безпідставно знято з обліку та почергово переоформлено на інших осіб, незважаючи на те, що він є єдиним власником та ніколи не звертався до уповноважених органів з метою зняття транспортного засобу з обліку, обставини, за якими транспортний засіб було знято з обліку йому не відомі.

Для підтвердження того, що номер кузова його автомобіля не змінювався та свідоцтво про реєстрацію ТЗ не є підробленим, ОСОБА_2 звернувся до експертної установи.

Відповідно до Висновку експертного дослідження №10/3248/1841 від 21.10.2016 проведеного Київським обласним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, номера кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2 автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, номерний знак НОМЕР_3, не змінювалися.

Бланк наданого на дослідження документа «свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_6 відповідає бланкам, які є в офіційному обігу.

27 жовтня 2016 року позивач звернувся до Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві з заявою, якою просив відновити його порушене право власності на транспортний засіб, посилаючись на проведення незаконних реєстраційних дій прав третіх осіб на спірний автомобіль.

Листом від 01.11.2016 №31/26-П-1173 відповідач повідомив, що документи, які стали підставою для проведення реєстраційних операцій 16.09.2015 по зазначеному автомобілю зберігаються в архіві ТСЦ № 8047 РСЦ МВС в м. Києві. Крім цього, зазначено, що матеріали звернення позивача за фактом проведення безпідставних реєстраційних операцій за неіснуючими (фіктивними) документами-підставами та без участі власника ОСОБА_2 під час проведення реєстраційних операцій з автомобілем Toyota Land Cruiser Prado, VIN: НОМЕР_1, номерний знак НОМЕР_3 направлено до Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області для проведення подальших слідчих дій та експертних досліджень підстав проведення операцій. Рішення про анулювання реєстраційних операцій по зазначеному автомобілю буде прийнято після отримання підтвердження чи спростування фіктивності документів-підстав по зазначених реєстраційних операціях.

Вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.

В ході судового розгляду відповідачем надано пояснення про те, що у відповідності до баз даних, наявних у відповідача, транспортний засіб з 29.12.2009 р. був зареєстрований за ОСОБА_2

16.09.2015 р. у підрозділі ВВНТПРЕД ЦБДР та АС при МВС України, на підставі довідки-рахунку від 12.09.2015 р. серії ААЕ №391695, виданої ТОВ «Ореон-Трейд», проведено реєстрацію ТЗ за ОСОБА_3

20.11.2015 р. у Центрі 6341 Регіонального сервісного центру МВС у Харківській області, на підставі довідки-рахунку від 18.11.2015 р. серії ААЕ №406348, виданої ТОВ «ТБ «Слобожанщина», ТЗ зареєстровано за ОСОБА_4

Відповідач ніяких дій з ТЗ, раніше зареєстрованим за ОСОБА_2, не проводив.

Згідно наявних архівних даних, що були передані від ВВНТПРЕД ЦБДР та АС при МВС України, відповідачем встановлено наступне.

16.09.2015 р. до начальника (8050) ВВНТПРЕД ЦБДР та АС при МВС України звернулася ОСОБА_3 із заявою щодо перереєстрації ТЗ на її ім'я.

Документом, що підтверджував правомірність придбання ТЗ, була довідка-рахунок від 12.09.2015 р. серії ААЕ №391695, видана торгівельною організацією ТОВ «Ореон-Трейд». Також здано свідоцтво про реєстрацію ТЗ на попереднього власника ОСОБА_2 (серії НОМЕР_6), складено акт огляду ТЗ від 16.09.2015 р.

Після проведення перевірок по наявних базах та отримання підтвердження відомостей щодо ТЗ та відсутності заборон проведення операцій від центру ДАІ в Закарпатській області, проведено реєстрацію ТЗ за ОСОБА_3

Момент переходу права власності на ТЗ відбувався в торгівельній організації ТОВ «Ореон-Трейд», яка видала новому власнику довідку-рахунок від 12.09.2015 р. серії ААЕ №391695.

Станом на 16.09.2015 р. будь-які обмеження, накладені на ТЗ, не значилися, отже, законні підстави для відмови в перереєстрації ТЗ були відсутні.

Наступна перереєстрація ТЗ здійснена в ТСЦ МВС №6341 РСЦ МВС в Харківській області.

Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходи в з того, що позивачем не порушення його прав відповідачем, оскільки в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_2 звертався до відповідача із заявою про реєстрацію транспортного засобу, у задоволенні якої йому було відмовлено.

Перевіряючи законність та обґрунтованість такого висновку суду першої інстанції на підставі доводів апеляційної скарги, колегія суддів виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спірні правовідносини виникли у зв'язку перереєстрацією транспортного засобу, належного позивачу, за іншими особами всупереч волі власника.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про дорожній рух» державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопеді, затверджений постановою КМУ від 07.09.1998 року, № 1388 (далі - Порядок) та Інструкцією про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України № 379 від 11.08.2010р. (далі - Інструкція).

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про дорожній рух» та пункту 7 Порядку забороняється експлуатація незареєстрованих (не перереєстрованих) транспортних засобів.

Згідно з п. 24 Порядку реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюється за місцем звернення власника або його уповноваженої особи незалежно від місця реєстрації (проживання) фізичної особи чи місцезнаходження юридичної особи.

Як вбачається з матеріалів справи, за наслідками розгляду звернення позивача листом від 01.11.2016 №31/26-П-1173 відповідач повідомив, що матеріали звернення позивача за фактом проведення безпідставних реєстраційних операцій за неіснуючими (фіктивними) документами-підставами та без участі власника ОСОБА_2 під час проведення реєстраційних операцій з автомобілем Toyota Land Cruiser Prado, VIN: НОМЕР_1, номерний знак НОМЕР_3 направлено до Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області для проведення подальших слідчих дій та експертних досліджень підстав проведення операцій. Рішення про анулювання реєстраційних операцій по зазначеному автомобілю буде прийнято після отримання підтвердження чи спростування фіктивності документів-підстав по зазначених реєстраційних операціях.

Цим самим спростовуються висновки суду першої інстанції про те, що позивач не звертався до відповідача із заявою про анулювання спірних реєстраційних дій.

Перевіряючи наявність у суб'єкта владних повноважень підстав для задоволення чи відмови у задоволенні такої заяви, колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до п. 8 цього Порядку державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників та документів, які підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін в реєстраційні документи.

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку: договори купівлі продажу, укладені на товарних біржах на зареєстрованих в уповноваженому органі МВС бланках; договори, укладені та оформлені безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів: договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб; нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортні засоби договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою; договір комісії між власником транспортного засобу і суб'єктом господарювання, який за таким договором є комісіонером, та договір купівлі-продажу транспортного засобу, за яким продавцем є такий суб'єкт господарювання, які підписані від імені суб'єкта господарювання уповноваженою особою та скріплені печаткою (за її наявності), у разі продажу транспортних засобів суб'єктами господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами на підставі договору комісії, укладеного з власником транспортного засобу; свідоцтва про право на спадщину, видані нотаріусом або консульською установою, чи їх дублікати; рішення про закріплення транспортних засобів на праві оперативного управління чи господарського відання, прийняті власниками транспортних засобів чи особами, уповноваженими управляти таким майном; рішеннями власників майна, уповноважених ними органів про передачу транспортних засобів з державної в комунальну власність чи з комунальної власності в державну власність; копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин; довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску; акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило па транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів транспортного засобу та конкретного одержувача; митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа па паперовому носії або електронна митна декларація, або видане органом доходів і зборів посвідчення про реєстрацію в уповноваженому органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери; договір фінансового лізингу; акт про проведені електронні торги або постанова та акт про передачу майна стягувану в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією така декларація, засвідчена електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи органу доходів і зборів, передається за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем органам МВС.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в уповноважених органах МВС, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових наливах), відчуження, передача права користування і розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у уповноважених органах МВС, не допускається.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Таким чином, наведеною нормою передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови надання власниками транспортних засобів, зокрема, документів, які підтверджують правомірність їх придбання, отримання, ввезення, митного оформлення, а також відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху. Також цієї нормою встановлено вичерпний перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин. А для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку (як у спірному), крім документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою уповноваженого органу МВС про зняття транспортного засобу з обліку.

Відповідно до п. 33 Порядку перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Згідно з п. 39 Порядку у разі перереєстрації транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію підлягає заміні на загальних підставах.

Відповідно до п. 4.2 Інструкції у разі заміни свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), крім випадків їх втрати або викрадення, проводиться перереєстрація ТЗ. При цьому попередньо видані свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) вилучаються. Вилучені свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічні паспорти) долучаються до матеріалів перереєстрації.

З матеріалів справи вбачається, що 16.09.2015 р. до начальника (8050) ВВНТПРЕД ЦБДР та АС при МВС України звернулася ОСОБА_3 із заявою щодо перереєстрації ТЗ на її ім'я.

Документом, що підтверджував правомірність придбання ТЗ, була довідка-рахунок від 12.09.2015 р. серії ААЕ №391695, видана торгівельною організацією ТОВ «Ореон-Трейд». Також здано свідоцтво про реєстрацію ТЗ на попереднього власника ОСОБА_2 (серії НОМЕР_6), складено акт огляду ТЗ від 16.09.2015 р.

При цьому, у ОСОБА_2 наявний оригінал свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_6, з яким копія свідоцтва, що надано відповідачем, містить розбіжності у масі авто, кількості пасажирських місць та у графі «особливі відмітки».

Відповідно до п. 40 Положення у разі встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів, виявлення транспортних засобів, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в уповноважених органах МВС, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами або таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, уповноважені особи сервісних центрів МВС оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів і передають усі відповідні документи та за наявності транспортні засоби до відповідного органу досудового розслідування.

Отже, виходячи з положень п. 40 Положення у позивача повинно було бути вилучене свідоцтво при перереєстрації автомобіля.

Відповідно до Висновку експертного дослідження №10/3248/1841 від 21.10.2016 проведеного Київським обласним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, номера кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2 автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, номерний знак НОМЕР_3, не змінювалися. Бланк наданого на дослідження документа «свідоцтва про реєстрацію ТЗ серії НОМЕР_6 відповідає бланкам, які є в офіційному обігу.

З огляду на викладене, перереєстрація автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, номера кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 була проведена без наявності належних документів.

А тому на підставі п. 40 Положення відповідач, отримавши докази здійснення перереєстрації автомобіля за підробленими документами повинен був вчинити реєстраційні дії щодо скасування державної реєстрації автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado номера кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_3 та наступну реєстрацію за ОСОБА_4

Працівником центру реєстрації не було проведено всіх необхідних заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення перереєстрації транспортного засобу та зняття його з обліку, що слугувало підставою для протиправної перереєстрації автомобіля та зняття його з обліку.

З огляду на вказане, всі реєстраційні дії вчинені відносно спірного автомобіля також є неправомірними.

Відповідно до п. 5.7 «Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них», на підставі документів, що підтверджують встановлення факту знищення, фальсифікації або підроблення ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ, виявлення ТЗ, зареєстрованих (перереєстрованих), знятих з обліку в Центрі, у тому числі тимчасово, за фіктивними чи підробленими документами, таких, що розшукуються правоохоронними органами України у зв'язку з незаконним заволодінням, або інформацію про реєстрацію яких несанкціоновано внесено до автоматизованої бази даних АІС «Автомобіль» та (або) Єдиного державного реєстру Державтоінспекції, працівники Центру оформляють в установленому порядку необхідні документи, скасовують державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку ТЗ і передають усі відповідні документи до органу досудового розслідування для подальшого проведення перевірки. Якщо виявлено факт підроблення митних документів, їх ксерокопії з необхідним поясненням надсилаються до митних органів, у зоні діяльності яких проживають особи, за якими зареєстровані відповідні транспортні засоби. У разі затримання, ТЗ доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку для тимчасового зберігання ТЗ, затриманих підрозділами Державтоінспекції відповідно до статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Власнику ТЗ або уповноваженій ним особі видаються копія протоколу про вилучення документів та копія протоколу про огляд і затримання ТЗ. Про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ до автоматизованої бази даних АІС «Автомобіль» та Єдиного державного реєстру Державтоінспекції вноситься запис: «Скасування реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ», а також вноситься запис про підстави такого скасування. Свідоцтво про реєстрацію (технічний паспорт) таких ТЗ та номерні знаки вилучаються. Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про скасування державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку ТЗ, а номерні знаки знищуються в установленому порядку. У разі неможливості вилучення номерних знаків, свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта) інформація про їх розшук вноситься працівниками Центру до бази даних АІС «Номерний знак» та АІС «Документ».

Відповідно до п. 8 Положення про регіональний сервісний центр МВС в м. Києві, із змінами затвердженими наказом МВС від 19.05.2017, № 427, здійснює контроль за дотриманням законодавства у сфері діяльності РСЦ МВС в м. Києві, уживає заходів із запобігання порушенню вимог законодавства у визначеній сфері діяльності, їх припинення та приймає відповідні обов'язкові до виконання рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідачем не надано доказів правомірності вчинення оскаржуваних реєстраційних дій.

В порушення даної вимоги закону, відповідач встановивши проведення реєстраційних дій відносно спірного автомобіля з порушенням порядку їх проведення не скасував державну реєстрацію (перереєстрацію) автомобіля, що має наслідком порушення прав позивача, що повинні бути відновлені шляхом скасування перереєстрації транспортного засобу на третіх осіб та зобов'язання відповідача поновити державну реєстрацію автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, номера кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 за позивачем.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Оскільки суд першої інстанції вирішив справу при з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права при неповному з'ясуванні обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення - про задоволення позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Згідно з ч. 6 цієї статті якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Керуючись статтями ст.ст. 308, 311, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд, -

постановив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.

Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 27 лютого 2018 року скасувати.

Прийняти нове рішення.

Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити.

Скасувати запис про державну реєстрацію (перереєстрацію) автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

Скасувати запис про державну реєстрацію (перереєстрацію) автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2 за ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2

Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС в м. Києві поновити реєстрацію транспортного засобу - автомобіля Toyota Land Cruiser 120 Prado, 2008 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, номер двигуна НОМЕР_2, номерний знак НОМЕР_3 за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3

Стягнути з Регіонального сервісного центру МВС в м. Києві (код ЄДРПОУ 40112076, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11) на користь ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_5, АДРЕСА_1) судовий збір у розмірі 1511,21 грн. (одна тисяча п'ятсот одинадцять грн.) 21 коп.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя А.Б. ПаріновСудді О.О. Беспалов І.В. Федотов

Повний текст постанови виготовлено 17.05.2018