Рішення № 74073104, 18.05.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
820/2208/18
Номер документу
74073104
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2018 р. № 820/2208/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця "ОСОБА_1" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа-підприємець "ОСОБА_1" звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії Головного управління ДФС України в Харківській області щодо внесення даних в офіційні документи ліцензії ФОП «ОСОБА_1» (РНКОПП НОМЕР_1) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями №172031648633 від 02.11.2017 та ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами №172031668634 від 02.11.2017 про початок терміну їх дії із 09.11.2017, а не з моменту закінчення строку дії попередніх ліцензій 05.11.2017; визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС України в Харківській області за №00001471410 від 15.03.2018 про застосування до ФОП «ОСОБА_1» фінансових санкцій на загальну суму 78000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані дії та рішенян відповідача є протиправними та такими, що суперечать нормам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та була отримана ним 03.04.2018, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.

18.04.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби у Харківській області до канцелярії суду було подано відзив на позов, в якому зазначено, що відповідач під час проведення перевірки магазину позивача та під час видачі відповідних ліцензій діяв в порядку та в спосіб встановлений чинним законодавством, яке регулює спірні правовідносини, а рішення про застосування фінансових санкцій та дії щодо видачі ліцензій є законними та обґрунтованими.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку виходячи з наступного.

Працівниками Головного управління ДФС у Харківській області було проведено фактичну перевірку магазину за адресою: м. Харків, вул. Новоолександрівська 54А, корпус 1, суб'єкта господарської діяльності ФОП «ОСОБА_1».

За результатами перевірки відповідачем було складено Акт фактичної перевірки №004649 від 28.02.2018, зареєстрований 01.03.2018 за №123/20/34/РРО/НОМЕР_1 із зазначенням про виявлені порушення Постанови КМУ №957 від 30.10.2008 та ст. 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995.

Зокрема, в акті перевірки зазначено такі порушення: роздрібна торгівля алкогольними напоями на загальну суму 1203,95 грн. без наявності відповідної ліцензії за період із 05.11.2017 по 08.11.2017; роздрібна торгівля тютюновими виробами на загальну суму 1065,95 грн. без наявності відповідної ліцензії за період з 05.1 1.2017 по 08.11.2017; зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру за період з 05.11.2017 по 08.11.2017 на загальну суму 1203,95 грн.; зберігання тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру за період з 05.11.2017 по 08.11.2017 на загальну суму 1065,95 грн.; роздрібна торгівля 07.11.2017 коньяком за ціною, нижчою за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої, а саме роздрібна торгівля коньяком «Коктебель» 3 зірки (об'ємом 0,5 л) за ціною 110,15 грн.

Не погодившись із актом перевірки позивач в установлений законом строк надав письмові заперечення та додаткові документи, які обґрунтовували його правову позицію.

Листом №2560/0011/20-40-14-10-19 від 15.03.2018, який позивач отримав 22.03.2018, Головне управління ДФС у Харківській області залишило заперечення без задоволення.

Відповідачем було прийнято та надіслано позивачу рішення №00001471410 від 15.03.2018 про застосування до ФОП «ОСОБА_1» фінансових санкцій на загальну суму 78000,00 грн.

Суд зазначає, що функції контролюючих органів передбачені ст. 191 Податкового кодексу України є здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, свідоцтв, виробництва та обігу підакцизних товарів, проведення перевірок дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, оформлення трудових відносин з працівниками.

Притягнення суб'єкта господарювання до відповідальності шляхом накладення відповідним рішенням штрафу - є одним із способів здійснення контролюючим органом заходів, спрямованих на запобігання порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Підпунктом 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи уповноважено застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на них.

Основним нормативним документом, який визначає засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптово-роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР.

Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону №481/95-ВР, регламентований спеціальним Порядком, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790.

Так, відповідно до п. 5 Порядку № 790 підставами для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та /або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Пунктом 6 Порядку № 790 також передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону №481/95-ВР, приймаються, зокрема, керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу державної податкової служби відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. За приписами п. 8 Порядку № 790, рішення про застосування фінансових санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності за порушення норм Закону складається за формою згідно з додатком до цього Порядку.

За приписами положень п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, за наявності визначених підстав.

Підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України визначено дві окремі підстави для проведення фактичних перевірок в сфері виробництва і обігу підакцизних товарів, а саме: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону №481/95-ВР, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Таким чином, перевірка ФО-П ОСОБА_1 була проведена в рамках здійснення функцій визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, покладених на органи ДФС України ст. 19-1 Податкового кодексу України та ст. 16 Закону №481, що відповідає вимогам пп. 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України.

В ході проведення перевірки відповідачем було встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за період з 05.11.2017 по 08.11.2017 включно без наявності відповідної ліцензії, що є порушенням ст. 15 Закону №481/95-ВР, а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта господарювання.

Позивач отримав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями №162031648219 на період з 05.11.2016 до 05.11.2017 та наступну №172031648633 термін дії з 09.11.2017 до 08.11.2018. Таким чином у період з 05.11.2017 по 08.11.2017 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями в магазині за адресою: м. Харків, вул. Новоолександрівська, 54 А, корп. 1 була відсутня.

Згідно електронних копій розрахункових документів, що надходять на сервери ДФС України, відповідачем був встановлений факт реалізації алкогольних напоїв у період з 05.11.2017 по 08.11.2017 без відповідної ліцензії.

Частиною 1 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

Також, в ході перевірки було встановлено факт реалізації позивачем тютюнових виробів за період з 05.11.2017 по 08.11.2017 включно без наявності відповідної ліцензії, що є порушенням ст. 15 Закону №481/95-ВР.

ФОП ОСОБА_1 отримала ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами №162031668220 на період з 05.11.2016 до 05.11.2017 та №172031668634 наступну з 09.11.2017 до 08.11.2018. Таким чином у період з 05.11.2017 по 08.11.2017 ліцензія на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами в магазині за адресою: м. Харків, вул. Новоолександрівська, 54 А, корп. 1 була відсутня.

Згідно електронних звітів, що надходять на сервери ДФС України, відповідачем був встановлений факт реалізації тютюнових виробів у період з 05.11.2017 по 08.11.2017 без відповідної ліцензії.

Відповідальність за вказане порушення встановлена ст. 17 Закону №481/95-ВР, у вигляді застосування фінансових санкцій у розмірі 200% вартості товарів, але не менше 17000 грн.

Також, відповідно до положень ст. 15 Закону №481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, гіо батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви. Ведення Єдиного реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі.

Так, перевіркою було встановлено, що ФО-П ОСОБА_1 не має ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а місце зберігання зазначених напоїв не внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до абз. 12 ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Також, відповідно до положень ст. 15 Закону №481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви. Ведення Єдиного реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі.

Так, перевіркою встановлено, що ФО-П ОСОБА_1 не має ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, а місце зберігання зазначених напоїв не внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до абз. 12 ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 гривень.

Наведене узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України від 20.08.2015 по справі №К/800/716/14, а саме якщо суб'єкт господарювання не одержав ліцензію, він має право здійснювати зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщенні (місці зберігання) незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Тобто, магазин позивача, розташований за адресою: м. Харків, вул. Новоолександрівська, 54 А, корп. 1 на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, у якому позивач ліцензію не отримав, не може вважатися «місцем здійснення торгівлі» у розумінні ст. 15 Закону №481, оскільки ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами на дане місце торгівлі позивачем не отримана.

Перевіркою також було встановлено, що в магазині за адресою м. Харків, вул. Новоолександрівська, 54 А, корп. 1 здійснена реалізація пляшки коньяку «Коктебель» 3 зірки (0,5 л., 40%, об.) за ціною 110,15 грн., чим порушено абз. 14 ч. 2 ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни.

Розмір мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв».

Так, відповідно до вимог зазначеної Постанови, в редакції чинній на дату проведення перевірки, мінімальні роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Таким чином, мінімальна роздрібна ціна на продаж коньяку «Коктебель» (0,5 л., 40%, об.) повинна складати 119 грн. 46 коп. (597,3*40%*0,5/100%). Проте, перевіркою було встановлено факт продажу зазначеного коньяку за ціною 110 грн. 15 коп., чим порушено вимоги Постанови КМУ №957.

Відповідно до абз. 14 ч. 2 ст. 17 Закону №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

Також суд звертає увагу, що позивач не заперечує факт здійснення реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у період з 05.11.2017 по 08.11.2017.

Отже, щодо посилання позивача на ту обставину, що у разі порушення вимог ст. 17 Закону №481/95-ВР як щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями, так і щодо роздрібної торгівлі тютюновими виробами без ліцензії контролюючий орган має застосовувати одну санкцію, суд зазначає настуне.

Відповідно до приписів ст. 15 Закону №481/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно аб. 5 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР зазначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій.

Дана норма визначає здійснення окремих 23 видів господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі (включаючи імпорт та експорт) підакцизними товарами без ліцензій, як підстави для застосування фінансових санкцій.

Перелічені види господарської діяльності здійснюються, ліцензуються та оподатковуються окремо один від одного, а їх ліцензування здійснюється різними органами державної влади.

Тобто, законодавець розмежовує поняття ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, про що свідчить також і наявність у позивача окремих ліцензій як на торгівлю алкогольними напоями, так і на торгівлю тютюновими виробами.

Щодо визнання протиправними дій Головного управління ДФС щодо внесення даних до ліцензій ФОЛ ОСОБА_1, суд зазначає, що ФО-П ОСОБА_1 мала ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний №162031668220) в магазині, що розташований за адресою: м. Харків, вул. Новоолександрівська,54 А, корп.1 терміном дії з 05.11.2016 до 05.11.2017, а також ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями за вказаною адресою терміном дії з 05.11.2016 до 05.11.2017 (реєстраційний № 162031648219).

Відповідно до п. 16 Постанови КМУ від 13.05.1996 №493 «Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами» (далі - Постанова КМУ №493) видача ліцензій здійснюється тільки за умови фактичного надходження встановленої річної плати за ліцензію до відповідного бюджету, яке перевіряється уповноваженою на видачу ліцензій особою на підставі поданої заявником копії платіжного доручення, довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету. Зазначені документи вміщуються до особової справи суб'єкта підприємницької діяльності, що зберігається в органі, який видав ліцензію.

Згідно п. 34 Постанови КМУ №493 видача ліцензій здійснюється тільки за умови фактичного надходження 1/4 частини встановленої річної плати за ліцензію до відповідного бюджету, яке перевіряється уповноваженою на видачу ліцензій особою на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.

Відповідно до ст. 1 Закону №481/95-ВР - ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Статтею 15 Закону №481/95-ВР передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

В той же час, приписами ч. 28 ст. 15 Закону № 481/95-ВР передбачено, що ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому Законі документів.

Таким чином, законодавець передбачив строк, в межах якого уповноважений орган вправі розглянути заяву суб'єкта господарювання про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами, і такий строк становить 10 календарних днів з дня отримання відповідної заяви.

31.10.2017 позивач звернувся до Головного управління ДФС із заявою на одержання нової ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами та на одержання нової ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями за вищевказаним місцем здійснення господарської діяльності.

За результатами розгляду заяви ФО-П ОСОБА_1 від 31.10.2017 ГУ ДФС у Харківській області були підготовлені та видані суб'єкту господарювання наступні ліцензії: на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами (реєстраційний №172031668634) терміном дії з 09.11.2017 до 08.11.2018; на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (реєстраційний №172031648633) терміном дії з 09.11.2017 до 08.11.2018.

Отже, як вбачається з вищевикладеного, відповідач під час проведення перевірки магазину ФОП ОСОБА_1 та під час видачі відповідних ліцензій діяв в порядку та спосіб встановлений Конституцією та законами України, а рішення про застосування фінансових санкцій від 15.03.2018 №0001471410 на суму 78000 грн. та дії щодо видачі ліцензій є обґрунтованими та скасуванню не підлягають.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог Фізичної особи-підприємця "ОСОБА_1".

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову Фізичної особи-підприємця "ОСОБА_1" (АДРЕСА_1, 61000, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, ЄДРПОУ 39599198) про скасування рішення - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов