
ун. № 759/15153/17
пр. № 2-а/759/111/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2018 року Святошинський районний суд м. Києва складі:
головуючого судді - П'ятничук І.В.,
при секретарі - Винарчук М.А.,
позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та просив суд визнати неправомірними дії Правобережного ОУ ПФУ в м.Києві, а також провести донарахування суми за період з 27.04.2012 р. до 01.06.2013 р. згідно довідки про складові заробітної плати та премії, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 27.06.2012 р. №222, включивши в розрахунок пенсії складові заробітної плати та «інші виплати», а саме матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та виплачені у період з 2006 року по 2010 роки та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов»язкове державне страхування, згідно ст. 87 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», а також стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 відшкодування завданої шкоди в розмірі 3000,00 грн.
В обґрунтування заявлених вимог адміністративного позову позивач вказує на те, що з 27.04.2012 року він отримує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», право на яку отримав працюючи в органах Державної митної служби України.
30.05.2014 року Калінінський районний суд м.Донецька розглянув заяву про винесення додаткового рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до УПФУ України в Калінінському районі м.Донецька «Про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити певні дії», в якій постановив «Зобов»язати УПФУ в Калінінському районі м.Донецька на підставі довідки про складові заробітної плати та премії, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 27.06.2012 р. №222, включивши в розрахунок пенсії складові заробітної плати та «інші виплати», а саме матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та виплачені у період з 2006 року по 2010 роки та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне страхування, та здійснити виплату з 13.03.2014 року.»
09.02.2017 року Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду змінено сторону виконавчого провадження №52676858, а саме: боржника - УПФ України в Калінінському районі м.Донецька (код ЄДРПОУ 21956234) на його правонаступника - ПО УПФУ в м.Києві (код ЄДРПОУ 40375920), місцезнаходження: 03680, м.Київ, вул. Антоновича 70.
ПО УПФУ в м.Києві свої листом №1714/01/б-1225/1 від 28.09.2017 року повідомило, що «так як в період з 13.03.2014 р. по 31.08.2014 р. (згідно атестату №30) Ви отримували пенсію на території тимчасово окупованої території України, пенсію нараховано та виплачено починаючи з 01.09.2014р.»
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити посилаючись на обставини викладені в матеріалах справи, а також в наданих до суду письмових поясненнях.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, до суду були надані письмові заперечення, за якими відповідач просить в задоволенні позову відмовити, за безпідставністю.
Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи вважає доцільним зазначити наступне.
Так, відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» - заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань
Згідно з частиною 1 статті 37 ЗУ «Про державну службу», на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Частиною 2 статті 37-1 цього ж Закону закріплено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Заробітна плата, згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці», це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Відповідно до положень частини 2 статті 33 Закону «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно з частиною 1 статті 66 Закону «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Судом встановлено, що на підставі того, що ПО УПФУ в м.Києві являється правонаступником УПФ України в Калінінському районі м.Донецька, з виплати пенсії ОСОБА_1 18.09.2017 р, позивач просив провести донарахування та виплатити недораховані суми за період з 27.04.2012 року до 01.06.2013 року згідно довідки про складові заробітної плати та премії, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 27.06.2012 року №222Ю включивши в розрахунок пенсії складові заробітної плати «Інші виплати» а саме: матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та виплачені у період з 2006 року по 2010 роки та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов»язкове державне страхування.
Згідно відповіді ПО УПФУ в м.Києві №1326/01/б-1170 від 20.07.2017 р.: «Спеціалістом Управління проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 зт 13.03.2014р».
Новий розмір та недотримана сума пенсії нарахована на липень 2017 року.
Постановою по справі №256/9293/13-а Київський апеляційним адміністративним судом Правобережне об»єднань управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька, що до не включення в складові заробітної плати «інші виплати», під час призначення пенсії.
ПО УПФУ в м.Києві свої листом №1714/01/б-1225/1 від 28.09.2017 року повідомило, що «так як в період з 13.03.2014 р. по 31.08.2014 р. (згідно атестату №30) ОСОБА_1 отримували пенсію на території тимчасово окупованої території України, пенсію нараховано та виплачено починаючи з 01.09.2014р.»
Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконаленні визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року № 865 - посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років при призначенні пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу» враховуються в розмірах, що виплачуються на день звільнення з роботи, що дає право на відповідний вид пенсії, а, згідно п. 2 п. 4 цієї ж постанови, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії.
Відмова у донарахуванні та виплаті не донарахованої суми за період з 27.04.2012 року до 01.06.2013 року для позивача ОСОБА_1 є незаконна, оскільки у відповіді відсутні посилання на будь які нормативно-правові акти України.
Що стосується вимог позивача про стягнення з відповідача на його користь відшкодування завданої матеріальної шкоди, витрат на послуги адвоката, суд вважає за необхідне відмовити, оскільки ОСОБА_1 не надав достатньо доказів для задоволення даної вимоги.
За таких обставин, з урахуванням наведених обставин та вимог закону адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 37 ЗУ «Про державну службу», ст.ст. 1, 2 ЗУ «Про оплату праці», ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", п. 3 Постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 р. № 865, ст. ст. 8, 9, 10, 11, 99, 159, 160. 195, 198, 202, 205, 206 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (правонаступника УПФ України в Калінінському районі м.Донецька з виплати пенсії ОСОБА_1.) в відмові провести донарахування суми за період з 27.04.2012 р. до 01.06.2013 р. згідно довідки про складові заробітної плати та премії, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 27.06.2012 р. №222, включивши в розрахунок пенсії складові заробітної плати та «інші виплати», а саме матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та виплачені у період з 2006 року по 2010 роки та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов»язкове державне страхування, згідно ст. 87 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Зобов»язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві (правонаступника УПФ України в Калінінському районі м.Донецька з виплати пенсії ОСОБА_1.) в відмові провести донарахування суми за період з 27.04.2012 р. до 01.06.2013 р. згідно довідки про складові заробітної плати та премії, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» від 27.06.2012 р. №222, включивши в розрахунок пенсії складові заробітної плати та «інші виплати», а саме матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань і допомогу на оздоровлення, які були нараховані та виплачені у період з 2006 року по 2010 роки та на які були нараховані та сплачені страхові внески на загальнообов»язкове державне страхування, згідно ст. 87 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
В іншій частині в задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Адміністративного апеляційного суду м. Києва шляхом подачі до районного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня її проголошення або отримання копії постанови.
Суддя