
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2018 року справа № 823/1570/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тимошенко В.П.,
за участю секретаря судового засідання – Пруднікової В.О.,
представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю),
представника відповідача – ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу,
встановив:
13 квітня 2018 року до Черкаського окружного адміністративного суду звернулася фізична особа – підприємець ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 19700) з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Черкаській області (вул. Хрещатик, 235, м. Черкаси), в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Черкаській області від 11.04.2018 №716 “Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.”.
В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що відповідач протиправно та безпідставно видав наказ від 11.04.18р. № 716 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.», яким всупереч нормам ПК України, відповідач змінив строк проведення, перевірки ФОП ОСОБА_3
Крім того, зазначив, що в даному наказі не зазначені:
- ім’я та по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється;
- адреса об’єкта, перевірка якого проводиться: ФОП ОСОБА_3 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію, а ревізори прибули для проведення перевірки на об’єкт позивача по вул. Шевченка, 9-а, м. Золотоноші;
- мета;
- підстави для проведення перевірки, визначені Податковим кодексом України.
Також зазначив, що на офіційному веб-сайті ДФС України оприлюднений план-графік документальних планових перевірок на 2018 рік.
В розділі III цього плана-графіка зазначено, що місяцем початку запланованої документальної перевірки ОСОБА_3 є березень ( 3 місяць).
На вимогу представника платника податків ревізори не надали жодного доказу про коригування чи внесення змін до плана-графіка документальних планових перевірок на 2018 рік щодо зміни місяця початку документальної планової перевірки ФОП ОСОБА_3
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
У відзиві на позовну заяву відповідач просив в його задоволенні відмовити повністю, зазначивши при цьому, що план - графік на 2018 рік було оприлюднено на офіційному сайті ДФС України.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Відповідно до ст. 77 Податкового кодексу в зв’язку з включенням ФОП ОСОБА_3 до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на 2018 рік було прийнято рішення про проведення перевірки оформлене наказом №467 від 02.03.2018 року, що направлений цінним листом з описом вкладення з повідомленням про проведення перевірки №80/23-00-13- 0118 від 02.03.2018 року.
27.03.2018 цінний лист повернуто у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання, про що свідчить роздруківка з сайту ukrposhta.ua та лист ПАТ «Укрпошта» від 17.04.2018 року № 137.
10.04.2018 з метою проведення документальної планової перевірки Позивача працівниками ГУ ДФС у Черкаській області було здійснено вихід за податковою адресою ФОП ОСОБА_3: АДРЕСА_2, де було встановлено відсутність Позивача. Про що був складений акт № 384/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 «Про неможливість проведення перевірки за податковою адресою платника податків».
При прибутті на місце здійснення підприємницької діяльності за адресою: м. Золотоноша, вул. Шевченка, 9А - торгівельний об’єкт, де станом на 10.04.2018 здійснювала підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_3, встановлено відсутність позивача за вказаною адресою, про що був складений акт № 386/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 « Про відсутність посадової особи платника податків за місцем здійснення господарської діяльності».
У зв’язку з неможливістю проведення документальної планової перевірки ФОП ОСОБА_3 та на виконання ст.. 77 ПКУ та п.п. 1.2.7. Наказу № 22 ГУ ДФС у Черкаській області видано новий наказ від 11.04.2018 № 716 «Про проведення документальної планової перевірки ФОП ОСОБА_3В.» з терміном проведення з 11.04.2018 по 24.04.2018 (десять робочих днів).
Документальна планова виїзна перевірка Позивача повинна була відбутися за його місцезнаходженням за умови надання фізичного доступу до первинних бухгалтерських документів. Однак, після встановлення відсутності платника податків за місцезнаходженням, перевірка не відбулася з незалежних від контролюючого органу обставин, про що складені відповідні акти.
Враховуючи викладене, після усунення перешкод для проведення перевірки позивача, видача нового наказу про її проведення не є порушенням положень Методичних рекомендацій та Податкового кодексу України.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа-підприємець 05 січня 1998 року виконавчим комітетом Золотоніської міської ради Черкаської області.
В зв’язку з включенням ФОП ОСОБА_3 до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на 2018 рік відповідачем прийнято рішення про проведення перевірки, яке оформлене наказом №467 від 02.03.2018, який направлений цінним листом з описом вкладення з повідомленням про проведення перевірки №80/23-00-13- 0118 від 02.03.2018 (а.с.13).
27.03.2018 цінний лист повернуто у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання, про що свідчить роздруківка з сайту ukrposhta.ua та лист ПАТ «Укрпошта» від 17.04.2018 № 137.
Судом встановлено, що о 14 год. 30 хв. 10.04.2018 працівниками ГУ ДФС у Черкаській області здійснено вихід за податковою адресою ФОП ОСОБА_3, а саме м. Золотоноша, вул. Новоселівська, 2 а, кв. 95, з метою ознайомлення з направленнями на проведення перевірки відповідно до наказу №467 від 02.03.2018, де встановлено відсутність позивача, про що був складений акт № 384/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 «Про неможливість проведення перевірки за податковою адресою платника податків». (а.с.35).
О 16 год. 15 хв. 10.04.2018 з працівниками ГУ ДФС у Черкаській області здійснено вихід за адресою здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_3, а саме м. Золотоноша, вул. Шевченка, 9А, з метою ознайомлення з направленнями на проведення перевірки відповідно до наказу №467 від 02.03.2018, однак платник податків ОСОБА_3 (законні, уповноважені представники платника податків) відсутні за місцем здійснення господарської діяльності: м. Золотоноша, вул. Шевченка, 9А, про що був складений акт № 386/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 « Про відсутність посадової особи платника податків за місцем здійснення господарської діяльності» (а.с.34).
У зв’язку з неможливістю проведення документальної планової перевірки ФОП ОСОБА_3 відповідачем видано новий наказ від 11.04.2018 № 716 «Про проведення документальної планової перевірки ФОП ОСОБА_3В.» з терміном проведення з 11.04.2018 по 24.04.2018 (десять робочих днів) (а.с.7).
Зокрема в даному наказі зазначено таке:
« У зв’язку з включеннями суб’єкта господарювання – фізичної особи ОСОБА_3 (реєстраційний номер НОМЕР_1) до плану-графіку проведення планових документальних перевірок на 2018 рік, на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст.20, п. 77.1 та п.77.4 ст. 77 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами і доповненнями), п. 1.2.7 п.1.2 «Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації перевірок платників податків», затверджених наказом Державної фіскальної служби України №22 від 31.07.2014, та неможливістю розпочати 10.04.2018 (через 10 календарних днів, з дня повернення наказу Головного управління ДФС у Черкаській області від 02.03.2018 № 467 у зв’язку з завершенням терміну зберігання) документальну планову виїзну перевірку, призначену наказом Головного управління ДФС у Черкаській області від 02.03.2018 № 467, через відсутність ФОП ОСОБА_3 10.04.2018 за податковою адресою: АДРЕСА_3 та за місцезнаходженням за адресою: м. Золотоноша, вул. Шевченка, 9-а,
НАКАЗУЮ:
1. Провести документальну планову виїзну перевірку з питань дотримання ФОП ОСОБА_3 податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.01.2015 по 31.12.2017 (з урахуванням ст. 102 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами і доповненнями), єдиного соціального внеску за період діяльності з 01.01.2014 по 31.12.2017.
2. Документальну планову виїзну перевірку провести в термін з 11.04.2018 по 24.04.2018 (десять робочих днів)
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника ОСОБА_4.»
11.04.2018 о 12 год. 20хв. на об’єкт ФОП ОСОБА_3, що знаходиться по вул. Шевченка, 9-а, м. Золотоноші, прибули посадові особи ГУ ДФС у Черкаській області і пред’явили представнику ФОП ОСОБА_3 ОСОБА_1 копію наказу ГУ ДФС у Черкаській області від 11.04.2018 № 716 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.».
Крім того, ОСОБА_1 надані направлення на перевірку від 11.04.2018№№ 687, 688, 689 та 690 в яких, зокрема, зазначено:
«На підставі п.77.1 та п.77.4 ст. 77 Податкового кодексу України та наказу від 02.03.2018 року № 467 Головне управління ДФС у Черкаській області проводить з « 11» квітня 2018 року документальну планову виїзну перевірку Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 тривалістю 10 робочих днів» (а.с.8-11).
Тобто, в направленнях на перевірку від 11.04.2018р. № 687 - 690 підставою для проведення перевірки був вказаний наказ від 02.03.2018р. № 467, а не наказ від 11.04.18р. № 716 (предмет позову).
11.04.2018 представнику позивача посадові особи ГУ ДФС у Черкаській області надали копію наказу від 02.03.2018 № 467 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.» (а.с.12).
Після отримання документів представник платника відмовився від допуску до проведення перевірки.
Посадовими особами ГУ ДФС у Черкаській області було складено акт про не допуск до перевірки від 11.04.2018 № 389/23-00-13-03/НОМЕР_1, на який представником ФОП ОСОБА_3 надано письмові пояснення від 12.04.2018 (а.с.41-49).
Не погоджуючись з наказом 11.04.2018 №716 “Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.”, позивач оскаржив його до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 20.1.4 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до ст. 75 Податкового кодексу контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Згідно з п. 77.2 ст. 77 Податкового кодексу України до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Платники податків - юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 43 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” цього Кодексу, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п’яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також самозайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п’яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу.
Пункт 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України передбачає, що про проведення документальної планової перевірки керівником контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Відповідно до п. 81.1. ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Вирішуючи спір, з огляду на аргументацію позивача, суд враховує, що відповідно до пп. 14.1.164. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України план - графік документальних виїзних перевірок - перелік платників податків, що підлягають плановій перевірці контролюючими органами у відповідний період календарного року
Згідно з п. 5 розділу І Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524, план-графік складається із планів-графіків територіальних органів ДФС та затверджується Головою ДФС.
Затверджений план-графік є обов’язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДФС.
Суд встановив, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік оприлюднений на офіційному сайті ДФС України.
До плану-графіку проведення документальних перевірок на березень 2018 року включено ФОП ОСОБА_3 (а.с.24-25).
В зв’язку з включенням ФОП ОСОБА_3 до плану-графіка проведення планових документальних перевірок на 2018 рік відповідачем прийнято рішення про проведення перевірки, яке оформлене наказом №467 від 02.03.2018, який направлений цінним листом з описом вкладення з повідомленням про проведення перевірки №80/23-00-13- 0118 від 02.03.2018 (а.с.13).
27.03.2018 цінний лист повернуто у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання, про що свідчить роздруківка з сайту ukrposhta.ua та лист ПАТ «Укрпошта» від 17.04.2018 № 137.
Таким чином, судом встановлено та підтверджено матеріалами, що відповідач не виконав належним чином свій обов’язок щодо вручення наказу №467 від 02.03.2018, що і стало в подальшому підставою для складення акту №384/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 «Про неможливість проведення перевірки за податковою адресою платника податків та акту №386/23-00-13-03/НОМЕР_1 від 10.04.2018 «Про відсутність посадової особи платника податків за місцем здійснення господарської діяльності» та винесення оскаржуваного наказу.
Також суд зазначає, що ФОП ОСОБА_5 включено до плану –графіку перевірок на 2018 рік, в якому зазначено, що місяцем початку запланованої документальної перевірки ОСОБА_3 є березень, а на перевірку представники контролюючого органу вийшли в квітні.
На вимогу представника платника податків ревізори не надали жодного доказу про коригування чи внесення змін до плану-графіка документальних планових перевірок на 2018 рік щодо зміни місяця початку документальної планової перевірки. Таких доказів і не було надано представником відповідача суду в судовому засіданні.
Відповідно до п. 3 розділу І Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524, проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа другого та третього місяця поточного кварталу засобами інформаційних систем ДФС.
Разом з проектом плану-графіка (коригування плану-графіка) формуються інформаційно-аналітичні довідки за кожним платником податків засобами інформаційних систем ДФС.
Після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб паперовий варіант планів-графіків (коригування планів-графіків) з відповідними додатками з дотриманням вимог щодо направлення документів з грифом “ДСК” та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).
Відповідальність за якість формування плану-графіка та його коригування, у тому числі якість відбору платників для перевірок на підставі встановлених ризиків у їх діяльності, розрахунок періоду перевірки, термінів проведення перевірки, періодичності включення платників податків до плану-графіка, виконання інших вимог, передбачених законом, покладається на територіальний орган ДФС, який сформував план-графік (коригування плану-графіка) (п. 5 вказаного Порядку).
Враховуючи те, що коригування плану-графіку проведення документальних перевірок на платників податків на 2018 рік в частині зміни місяця проведення перевірки ФОП ОСОБА_3 не відбулося, у відповідача були відсутні правові підстави для проведення планової документальної перевірки позивача у квітня 2018 року.
Крім того, в оскаржуваному наказі не зазначені:
- ім’я та по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється;
- адреса об’єкта, перевірка якого проводиться: ФОП ОСОБА_3 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію, а ревізори прибули для проведення перевірки на об’єкт позивача по вул. Шевченка, 9-а, м. Золотоноші (причин таких дій в судовому засіданні представник відповідача не пояснив);
- мета;
- підстави для проведення перевірки, визначені Податковим кодексом України, що є порушенням вимог ст. 77 та 81 Податкового кодексу України.
Також, суд звертає увагу на те, що згідно з правовою позицією Верховного Суду України, постанова від 24 грудня 2010 року у справі № 21-25а10, саме на етапі допуску до перевірки платник податків може поставити питання про необґрунтованість її призначення та проведення, реалізувавши своє право на захист від безпідставного та необґрунтованого здійснення податкового контролю щодо себе. Водночас, допуск до перевірки нівелює правові наслідки процедурних порушень, допущених контролюючим органом при призначенні податкової перевірки. Відповідно до викладеного, позови платників податків, спрямовані на оскарження рішень (у тому числі наказів про призначення перевірки), дій або бездіяльності контролюючих органів щодо призначення та/або проведення перевірок можуть бути задоволені лише в тому разі, якщо до моменту винесення судового рішення не відбулося допуску посадових осіб контролюючого органу до спірної перевірки.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що наказ Головного управління ДФС у Черкаській області від 11.04.2018 №716 “Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.” не є реалізованим та не вичерпав свою дію, а тому є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з підстав та предмету спору, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
З приводу розподілу судових витрат, суд зазначає таке.
Встановлено, що позивачем при подачі до суду позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 1762,0 грн.
Відповідно до ч.1, 4 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позовну заяву задоволено в повному обсязі, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з Головного управління ДФС у Черкаській області сплаченого судового збору у сумі 1762,00 грн на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 139, 241-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДФС у Черкаській області від 11.04.2018 №716 “Про проведення документальної планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_3В.”
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, код ЄДРПОУ 39392109) на користь фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_4, 19700, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) грн 00 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення суду. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складене 18.05.2018.
Суддя В.П. Тимошенко