Ухвала суду № 74070767, 17.05.2018, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2018
Номер справи
807/175/18
Номер документу
74070767
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

17 травня 2018 рокум. Ужгород№ 807/175/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Цапфел Е.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2

відповідача: Ужгородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області ,- представник ОСОБА_3

третьої особи: Закарпатський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України,- представника ОСОБА_4

розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання представника відповідача про зупинення провадження по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області про визнання дій протиправними ,стягнення моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, третя особа на стороні позивача: Закарпатський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України, яким просить:

1.Визнати неправомірними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, щодо зменшення розміру пенсії до 5976,97 грн. замість 6956,13 грн.;

2.Визнати незаконним рішення Ужгородського об'єднаного управління пенсійного фонду України Закарпатської області № 443 від 22 грудня 2017 р. № 76 про утримання надміру виплачених сум пенсій, скасувати його, зобов'язати повернути кошти, утримані з пенсії кошти починаючи з 01.01.18 року;

3.Визнати неправомірними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, щодо відрахування з моєї пенсії 20% в рахунок погашення переплати пенсії за період з 02.09.13 р. по 31.12.17 року;

4.Стягнути з відповідача на мою користь моральну шкоду у розмірі гривень 20000,00 (двадцять тисяч) гривень;

27 березня 2018 року від представника Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі.

Вказане клопотання обґрунтоване тим, що в провадженні Ужгородського міськрайонного суду знаходиться справа №308/11097/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та третьої особи Закарпатського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити певні дії. Вказано, що позовні вимоги по справі №308/11097/17 ґрунтуються на визнанні неправомірних дій Ужгородського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області, щодо відмови у перерахунку пенсії по інвалідності згідно ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі довідки № 4289 від 26.07.2017р., виданої Закарпатським обласним військовим комісаріатом Міністерства оборони України про грошове забезпечення за службу в населених пунктах в зоні відчуження (ЧАЕС зона 3) з 10.11.1986р. по 10.12.1986р. за місцем служби в зоні відчуження в в/ч 38867. Зобов’язано управління провести перерахунок пенсії на підставі даної довідки з моменту звернення та зобов'язано донарахувати та виплачувати пенсію згідно проведеного перерахунку починаючи з 08.08.2017р. та виплачувати в подальшому.

На підставі наведеного, Ужгородське об'єднане управління ПФУ Закарпатської області вважає, що дана справа не може бути розглянута Закарпатським окружним адміністративним судом до вирішення в Ужгородському міськрайонному суді справи №308/11097/17.

На підставі наведеного просить зупинити провадження у даній справі № 807/175/18 за позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та третьої особи Закарпатського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити певні дії та стягнути моральної шкоди до набрання законної сили судовим рішенням в справі за позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та третьої особи Закарпатського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити певні дії.

В підготовчому судовому засіданні представник відповідача підтримав вказане клопотання з вищевикладених мотивів.

Позивач та його представник проти задоволення клопотання заперечив щодо зупинення провадження у справі, пояснивши, що розгляд даної справи стосується інших рішень та дій відповідача, які можливо розглянути без рішення, яке буде винесено Ужгородським міськрайонним судом.

Представник третьої особи залишив вирішення такого клопотання на розсуд суду.

Заслухавши думку учасників справи , вивчивши матеріали даної справи, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні такого, виходячи з наступного.

Відповідно до положення п.3 ч.1 статті 236 КАСУ, суд зупиняє провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Пунктом 3 частини 3 статті 44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо; питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 КАС України.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об’єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Із аналізу даної норми видно, що вищевказана підстава виникає, зокрема, тоді, коли постановлення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для даної справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства.

Зупинення провадження з підстав, передбачених цією нормою, допускається лише тоді, коли продовжувати розгляд справи надалі не є можливим, оскільки в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Тобто, зупинення провадження в адміністративній справі з мотивів наявності іншої справи, яка розглядається в порядку конституційного провадження чи цивільного, кримінального, господарського або адміністративного судочинства, може мати місце тільки в тому разі, коли в цій, іншій, справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав заявлених в адміністративній справі вимог чи умов, від яких залежить можливість її розгляду, та відповідне судове рішення у іншій справі не набрало законної сили.

Аналогічного висновку дійшов Верховний суд України у постанові від 01.02.2017 року (справа №6-1957цс16), де вказав, що визначаючи наявність підстав, за яких провадження у справі підлягає обов'язковому зупиненню, суд має, зокрема, враховувати, що така підстава для зупинення провадження у справі, застосовується у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду.

Судом встановлено що в провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебуває справа №308/11097/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України та третьої особи Закарпатського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити певні дії.

Предметом вищезазначеного адміністративного позову ОСОБА_1Г є визнання неправомірними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, щодо відмови у перерахунку пенсії по інвалідності розмірі фактичних збитків згідно ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі довідки Закарпатського обласного військового комісаріату від 26 липня 2017 р. № 4289 про виплачене позивачу забезпечення за службу в населених пунктах зони відчуження (ЧАЕС зона 3) з 10 лис 1986 року по 10 грудня 1986 року за місцем служби у військовій частині 38867 (880 І рота хіміків дозиметристів) за посадою заступник командира роти по політичній час; зобов'язання Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області провести перерахунок пенсії на підставі Довідки Закарпатського обласного військового комісаріату від 26 липня 2017 р. № 4289 з моменту звернення я відповідача - 08.08.17 р.; зобов'язання Ужгородське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області донарахувати та виплатити недоплачену пенсію згідно проведе перерахунку починаючи з 08.08.17 року та виплачувати її в подальшому згідно проведеного перерахунку.

Тоді як в даному адміністративному позові предметом розгляду є визнання неправомірними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, щодо зменшення розміру пенсії позивача до 5976,97 грн. замість 6956,13 грн.; визнання незаконним рішення Ужгородського об'єднаного управління пенсійного фонду України Закарпатської області № 443 від 22 грудня 2017 р. № 76 про утримання надміру виплачених сум пенсій, скасувати його, зобов'язати повернути кошти, утримані з пенсії кошти починаючи з 01.01.18 року; визнатння неправомірними дії Ужгородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, щодо відрахування з пенсії позивача 20% в рахунок погашення переплати пенсії за період з 02.09.13 р. по 31.12.17 року.

Довідка № 4289 від 26.07.2017 року, яку позивач подав до відповідача для перерахунку пенсії та яка не була прийнята до уваги відповідачем , у звязку з чим позивачу оскаржив відмову, є письмовим доказом і по цій справі також, однак, предмет спору та спірні правовідносини , з приводу яких виник спір по даній справі разом з іншими зібраними доказами дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом даного судового розгляду.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання про зупинення провадження по даній справі.

Керуючись ст. 243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

1.В задоволенні клопотання представника Ужгородського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про зупинення провадження у даній справі- відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

СуддяОСОБА_5

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 18 травня 2018 року.