Постанова № 74065915, 18.05.2018, Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
18.05.2018
Номер справи
723/1422/18
Номер документу
74065915
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/1422/18

Провадження № 3/723/1892/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2018 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Балакіна О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Красноїльськ, Сторожинецького району, Чернівецької області, жителя АДРЕСА_1, приватного підприємця, депутата Красноїльської об’єднаної територіальної громади, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, притягувався до адміністративної відповідальності 05.05.2017 року Сторожинецьким районним судом за ч.1 ст.172-7 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн.,

в скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, будучи депутатом Красноїльської об’єднаної територіальної громади 7 скликання з 22.12.2016 року та суб’єктом, на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам ч.1 ст.45 цього закону, несвоєчасно, без поважних причин 19.04.2018 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді вину визнав, пояснив, що дійсно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, знаючи, що декларацію необхідно було подати в строк до 01.05.2017 року. Так як не знав, як потрібно заповнювати електронну декларацію, попросив знайомого, який вміє користуватися комп»ютерною технікою допомогти в заповненні декларації. Однак не перевірили правильність заповнення декларації та підтвердження її подачі. Визнає, що віднісся до обов»язку своєчасної подачі декларації безвідповідально, внаслідок чого декларація не була подана. У вчиненому розкаюється, подібного більше не вчинятиме, просив суворо не карати.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 27.04.2018 року №98; копією щорічної декларації за 2016 рік, з якої вбачається, що депутат Красноїльської ОТГ ОСОБА_1 подав декларацію 19.04.2018 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_2, поясненнями правопорушника ОСОБА_1, довідкою Красноїльської селищної ради Сторожинецького району №696 від 18.04.2018 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 дійсно є депутатом Красноїльської селищної 7 скликання ради, довідкою Красноїльської селищної ради Сторожинецького району №697 від 18.04.2018 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 не звертався в селищну раду щодо неможливості подання декларації за 2016-2017 роки, копією рішення Красноїльської селищної ради №01-01/16 від 22.12.2016 року, яким підтверджено обрання ОСОБА_1 депутатом округу №16 Красноїльської селищної ради.

Прокурор вважає доведеною наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення. При накладенні стягнення просив врахувати притягнення ОСОБА_1 05.05.2017 року до адміністративної відповідальності за однорідне правопорушення - за ч.1 ст.172-7 КУпАП, як обтяжуючу обставину та застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон №1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон №1975-VIII набрав чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.

Так, за диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан, щире каяття як обставину, що пом»якшує відповідальність, а також вчинення протягом року однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню як обтяжуючу обставину.

Керуючись ст.ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі семи десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев»яносто) грн. Стягувач: Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352,40 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації України (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) в ГУК у м. Києві, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: