П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 січня 2010 року справа № 2а-6257/09/2370
09 год. 25 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.
за участю:
представника позивача Курила Р.О. за довіреністю,
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Звернувшись до суду державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в сумі 4022 грн. 75 коп.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість по несплачених штрафних (фінансових) санкціях на загальну суму 4022 грн. 75 коп., яка виникла за результатами перевірки щодо контролю за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, проведеної 15 вересня 2009 року працівниками ДПА в Черкаській області та викладеної в акті від 15 вересня 2009 року №1182/23/23/23/НОМЕР_1.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач проти позовних вимог заперечував та просив суд відмовити в задоволенні позову.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача та вивчивши матеріали справи суд встановив наступне.
ОСОБА_2, відповідно до копії Свідоцтва НОМЕР_2 про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності, зареєстрований 23.06.1995 р.
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Головою ДПА в Черкаській області 07.08.2009 р. затверджений план перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на вересень 2009 р., де за номером 35 вказана перевірка магазину-кафе субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 за адресою: Черкаський район, с. Лозівок, вул. Леніна, 33.
21 травня 2009 року заступником голови ДПА в Черкаській області видані направлення №006831 та №006838, якими доручалось інспекторам податкової служби ДПА в Черкаській області Максимович Д.П. та Бабенку Є.В. з 15.09.2009 р. по 24.09.2009 р. провести планову перевірку субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2.
На підставі зазначених документів 15 вересня 2009 року о 16 год. 42 хв. посадовими особами державної податкової адміністрації в Черкаській області в присутності продавця магазину ОСОБА_5 проведено планову перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт від 15.09.2009 р. №1182/23/23/23/НОМЕР_1. Вказаний акт підписаний продавцем ОСОБА_5 та один примірник ним отриманий.
Проведеною перевіркою магазину-бару відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 встановлено факт реалізації товару, а саме 1 пляшки пива «Балтика» (1л) по ціні 5 грн. 80 коп., 1 пляшки алкогольного напою «Шейк» по ціні 5 грн. 80 коп., я пачку сигарет «Мальборо» по ціні 8 грн. на загальну суму 19 грн. 60 коп. Продавець отримав готівку номіналом 100 грн., видав товар та здачу, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провів, не видав чек.
Проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, а саме: в шухляді прилавку звідки проведено розрахунок за придбаний товар. Фактично на час перевірки рахувалось 941 грн. 55 коп., а відповідно денному звіту реєстратора розрахункових операцій повинно рахуватись 804 грн. 55 коп.
Вказані факти підтверджуються описом наявних готівкових коштів, підписаного продавцем ОСОБА_5 та перевіряючими, поясненням продавця ОСОБА_5 про те, що хотів обміняти гроші, а потом вибити чек, тому і виникла невідповідність в касі.
Таким чином, відповідачем порушено пункти 1, 2, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та з абезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», встановлює, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі зазначених норм вищезазначених статей Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та акта перевірки, державною податковою інспекцією у Черкаському районі Черкаської області прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000802303 від 23.09.2009 р., яким визначено штрафну (фінансову) санкцію в сумі 4022 грн. 75 коп.
Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона (частина 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідач у судовому засіданні не довів обставин, на яких ґрунтуються його заперечення проти позовних вимог.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код 34503239) штрафні (фінансові) санкції в сумі 4022 (чотири тисячі двадцять дві) грн. 75 коп.
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод
Повний текст постанови виготовлений 13 січня 2010 року