
Справа№ 640/8303/18
н/п 3/640/2151/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" травня 2018 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Божко В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Головного Управління ДФС у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи: НОМЕР_1), працюючу: головним бухгалтером ДУ «Ніохім», мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22.09.2017 р. №174, ОСОБА_1 вчинила правопорушення у веденні податкового обліку, а саме: п.44.2 ст.44, п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134, ст.137, п.138.1, п.138.1, п.138.2, п.138.8 ст.138, пп. 139.1.9 п.139.1 ст.139 встановлено завищення від’ємне значення об’єкта оподаткування (збиток) станом на 31.12.2016р. у загальній сумі 64560 грн., та встановлено заниження податку на прибуток у загальній сумі 11621 грн., в т.ч. за 1 квартал 2017р. у сумі 11621., п.44.1 ст. 44, п.187.1 ст. 187, п.198.1 п. 198.2 п.198.3 п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755- VI, п. 1, п.8 розд. IV Порядку № 1492 за період 01.01.2014р. по 31.03.2017р. встановлено заниження ПДВ всього у сумі 70336 грн., в тому числі: березень 2015р. – 2806 грн., жовтень 2016р. – 67530 грн.,п.п. 271.1.1 п.271.1 ст.271, п.274.1 ст.274 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755- VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок за землю на загальну суму 1095790,46 грн., в т.ч. за 2014р. у сумі 246 494,08 грн., за 2015р. у сумі 291203,06 грн., за 2016р. у сумі 441180,55 грн., за 1 квартал 2017р. у сумі 116912,77 грн., п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п.168.1 ст.168, п.п. 176.2 «а» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, встановлення перерахування утриманого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб у встановлений законодавством термін в загальній сумі 1336911,32 грн., в т.ч.: за попередні періоди станом на 01.01.2014р. в сумі 128231,57 грн., за січень 2014 року – 61419,65 грн., за лютий 2014 року – 63106,05 грн., за березень 2014 року – 64871,32 грн., за квітень 2014 року – 64292,33 грн., за травень 2014 року – 12292,22 грн., за червень 2014 року – 62146,85 грн., за липень 2014 року – 62676,45 грн., за серпень 2014 року – 58697,21 грн., за вересень 2014 року – 59061, 54грн., за жовтень 2014 року – 51689,33 грн., за листопад 2014 року – 60632,50 грн., за грудень 2014 року – 69098,62 грн., за січень 2015 року – 50661,45 грн., за лютий 2015 року – 56571,81 грн., за березень 2015 року – 58354,75 грн., за квітень 2015 року – 62780,65 грн., за травень 2015 року – 84632,73 грн., за червень 2015 року – 64809,62 грн., за липень 2015 року – 46674, 67 грн., за серпень 2015 року – 18892,80 грн., за вересень 2015 року – 9661,10 грн., за жовтень 2015 року – 49755,54 грн., за листопад 2015 року – 15666,89 грн.,за грудень 2015 року – 233,67 грн. Відповідно до вимог ст.. 129.1 Податкового кодексу України, підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету пеня по податку на доходи фізичних осіб, п.п. 168.1.2, п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, п.п. 176.2 «а» п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, встановлено неперерахування утриманого із заробітної плати військового збору у встановлений законодавством термін в загальній сумі 84485, 66 грн., в т.ч.: за серпень 2014 року – 6257,87 грн., за вересень 2014 року – 6281,95 грн., за жовтень 2014 року – 5550,14 грн., за листопад 2014 року – 6418,82 грн., за грудень 2014 року – 7277,11 грн., за січень 2015 року – 5398,36 грн., за лютий 2015 року – 6059,09 грн., за березень 2015 року – 6199,84 грн., за квітень 2015 року – 6561,81 грн., за травень 2015 року – 8905,95 грн., за червень 2015 року – 6821,80 грн., за липень 2015 року – 4198,05 грн., за серпень 2015 року – 1999,83 грн., за вересень 2015 року – 42,45 грн., за жовтень 2015 року – 4835,41 грн., за листопад 2015 року – 1652,81 грн., за грудень 2015 року – 24,42 грн. Відповідно до вимог ст. 129.1 Податкового кодексу України, підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету пеня по військовому збору п.1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755- VI із змінами та доповненнями «Порушення платника податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платником податку на додану вартість, та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації. Факт порушення встановлено актом перевірки від 22.09.2017 № 13281/20-40-01-08/209740.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, тобто порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо направлення матеріалу для належного оформлення з наступних підстав.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об’єктивно з’ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу. При складання протоколу особі роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п. 2.6 Наказу Державної податкової адміністрації України
від 28 жовтня 2009 року N 585 «Про затвердження Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення», зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Як вбачається з протоколу від 22.09.2017 р. №174, що надійшов до суду у відношенні ОСОБА_1, підпису останньої у складеному протоколі немає.
Однак, ані з протоколу, ані з матеріалів справи не зрозуміло, чи повідомлена ОСОБА_1 взагалі про складання такого протоколу, чи подавалися нею зауваження щодо складання протоколу, чи роз'яснювалися їй її права та обов’язки.
Діючий КУпАП не містить жодної норми про те, що протокол про адміністративне правопорушення може бути направлений правопорушнику за місцем його проживання чи роботи. А положення ст. 257 КУпАП передбачає надіслання протоколу лише органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
В матеріалах справи міститься копія акту від 22.09.2017 року № 2990/20-40-14-01-08/00209740, однак в матеріалах справи відсутні дані, що ОСОБА_1 його отримала.
Крім того, ксерокопія чеку, яка знаходиться в матеріалах справи, є зовсім не читаємою.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на наявність недоліків в матеріалах справи, та не відповідностей з чинним законодавством, суд позбавлений можливості повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
Керуючись ст.ст.245, 278, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 повернути до ГУ ДФС в Харківській області, для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя –