
Справа №: 310/3140/18
3/310/1043/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 травня 2018 року м. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Богомолова Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, працююча головним бухгалтером ТОВ «ОСОБА_2 Бердянськ», яка мешкає за адресою: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шевченко, 27/24, НОМЕР_1 виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізькій області від 04.12.1997 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
08 травня 2018 року на адресу Бердянського міськрайонного суду надійшов адміністративний матеріал, згідно якого, працівниками податкової інспекції при перевірці ТОВ «ОСОБА_2 Бердянськ», згідно протоколу від 07 травня 2018 року, було встановлено порушення: зведена податкова накладна на суму ПДВ 4627,20 грн. станом на 30.11.2017 року не була складена та не була зареєстрована в ЄРПН, що призвело до заниження податкових зобов’язань за листопад 2017 року на суму 4627 грн. та відповідно привело до завищення суми звітного (податкового) періоду за листопад 2017 року та включається до п.16.1 декларації за грудень 2017 року у розмірі 4627 грн., чим було порушено вимоги п.п.г, п.198.5 ст.198, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України №2755-VII від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями)
Вивчивши матеріали справи, в порядку ст. 278 КУпАП, підготовки матеріалів до розгляду, суд прийшов до висновку про необхідність повернення даного протоколу до Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, виходячи з наступного:
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Дотримання законності означає застосування як законів, так і заснованих на них інших правових актів.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст.278 КУпАП за змістом якого орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення окрім іншого повинен вирішити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення. При розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. ст.245, 280 КУпАП, суд повинен належним чином з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті. Постанова судді, згідно ст..283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Згідно ст.ст. 254, 256 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення розпочинається складанням протоколу про адміністративне правопорушення, у якому окрім іншого зазначається суть адміністративного правопорушення, обставини його вчинення, які саме протиправні дії вчинила особа, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення – це офіційний документ, до нього висуваються певні вимоги, він є доказом по справі, розгляд справи про адміністративне правопорушення, виходячи зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП здійснюється в межах протоколу.
У розумінні положень КУпАП, розгляд судом справи про адміністративне правопорушення проводиться щодо особи-правопорушника та в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
Вказаним вимогам закону складений протокол відносно ОСОБА_1 не відповідає.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, у протоколі зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, які притягається до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з матеріалів справи, вимоги ст.254 КУпАП не виконані, оскільки даних про вручення другого примірника протоколу ОСОБА_1, додані до протоколу матеріали не містять, як і не містять розписки про вручення ОСОБА_1 другого примірника протоколу.
Згідно ст.256 ч.3 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. При наявності свідків протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право викласти мотиви свого відмовлення від його підписання, які додаються до протоколу.
Складений уповноваженою особою адміністративний протокол відносно ОСОБА_1, не підписаний ОСОБА_1, даних про те, що ОСОБА_1 відмовилась від підписання протоколу, вказаний протокол не містить.
Згідно ст.256 ч.4 КУпАП при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 07.05.2018 року, при складанні адміністративного протоколу ОСОБА_1 не була ознайомлена з правами і обов'язками, передбаченими статтею 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 63 Конституції України.
Невідповідність протоколу вимогам ст.256 КУпАП не узгоджується з рекомендаціями викладеними Верховним Судом України, відповідно до яких правильною визнається практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Вивченням матеріалів справи встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП, вищевказаних вимог ст.256 КУпАП в повному обсязі не дотримано.
Відповідно до вимог ст.ст. 256, 278 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, складений в порушення вимог законодавства, підлягає поверненню органу, що його склав для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалу до Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області, для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 213, 221, 245, 254, 256, 278, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП повернути до Бердянського управління ГУ ДФС у Запорізькій області для належного оформлення згідно з вимогами ст.256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Бердянського
міськрайонного суду ОСОБА_3