Постанова № 74032552, 17.05.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
17.05.2018
Номер справи
127/8341/18
Номер документу
74032552
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/8341/18

Провадження № 3/127/2266/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.05.2018 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Федчишен С.А., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 28.01.1977року народження,громадянина України, директор ПП «Тінік Оіл», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1, за ч.1 ст. 164 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

04.04.2018 року о 17.00год. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації дизельного пального за адресою: Вінницька область, Жмеринський район, с. Северинівка, вул. Заводська, 2А, а саме: дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

04.04.2018 року о 17.40год ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації пального та скрапленого газу за адресою: с. Леляки А/Ш, ОСОБА_2 – Біликівці – Жмеринка – Ямпіль, км. 26+700м. «Ліворуч» Жмеринського району Вінницької області без одержання дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

03.04.2018 року о 14.00год. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації дизельного пального за адресою: м. Вінниця, вул. Черняхівського, 6А, без одержання документів дозвільного характеру на провадження даного виду господарської діяльності, а саме: дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

05.04.2018 о 17.00год. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації пального та скрапленого газу за адресою: м. Іллінці, вул. Залізнодорожна, 59-А без одержання документів дозвільного характеру на провадження даного виду господарської діяльності, а саме: дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

16.04.2018р. о 17.45год. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації пального за адресою: Жмеринський район смт. Браїлів, вул. Кірова, 70А, Вінницької області без одержання документів дозвільного характеру на провадження даного виду господарської діяльності, а саме: дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

18.04.2018р. о. 13.15год. ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПП «Тінік Оіл» здійснював провадження господарської діяльності з реалізації пального за адресою: с. Лука Мелешківська, 1км. Тиврівського шосе без одержання документів дозвільного характеру на провадження даного виду господарської діяльності, а саме: дозволів МНС, Управління держпраці, Управління Держпродспожив служби, Департаменту архітектурно – будівельної інспекції, Департаменту екології та природних ресурсів.

На підставі ст. 36 КУпАП, постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 26.04.2018року об’єднано в одне провадження справи, що надійшли до Вінницького міського суду Вінницької області відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 164 КупАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник вину не визнали, зазначивши, що усі дозвільні документи знаходяться за юридичною адресою ПП «Тінік Оіл», в підтвердження цього надали їх копії.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 245 КупАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

На підставі ч. 1 ст. 164 КупАП адміністративна відповідальність, встановлена санкцією цієї статті, передбачена за провадження господарської діяльності або державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до ст. 3 ГК України господарською є діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована, в тому числі, на надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом.

Згідно зі ст. 42 ГК України підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді (запис про наявність дозволу, висновку, рішення, погодження, свідоцтва, іншого документа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

Згідно ст. 4 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються: необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види; дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; платність або безоплатність видачі (переоформлення, анулювання) документа дозвільного характеру; строк видачі документа дозвільного характеру або відмови у його видачі; вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформлення, анулювання документа дозвільного характеру; строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа; перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності; перелік та вимоги до документів, які суб’єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.

Відповідно ст. 10 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов'язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов'язані: здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо; вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів; здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік; заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря; забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок; забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин; використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопилового потоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел; здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря; своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок. Виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення грунтів, вод та інших природних об'єктів.

Згідно ст. 21 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Представником правопорушника надано наступні документи: - дозвіл № 521085203-6 Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації виданий 29.03.2017року термін - необмежений, на проммайданчик – АЗС№6( Вінницька область, Жмеринський район, с. Северинівка, вул. Заводська, буд. 2А), яким дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та умови щодо охорони атмосферного повітря; - свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об’єкта, оформлення паспорта 23.02.2018року на АЗС ПП «Тінік – Оіл» по вул. Заводська, 2а, с. Северинівка, Жмеринський район, Вінницька область, на підставі якого внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера: ПНО-05.05.2018.1029504; - декларацію №1/0б/00034/160418 про відповідність АЗС за адресою: вул. Заводська, 2а, с. Северинівка, Жмеринський район, Вінницька область вимогам законодавства з питань пожежної безпеки; - повідомлення державної служби з надзвичайних ситуацій про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки АЗС «Тінік – Оіл» у Вінницькій області, Жмеринському районі, с. Леляки, а/ш, ОСОБА_2 – Біликівці-Жмеринка-Ямпіль 26км. +700м (ліворуч) визнано потенційно небезпечним об’єктом; - свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об’єкта, оформлення паспорта 19.10.2016року на АЗС ПП «Тінік – Оіл» а/д Т-02-18, ОСОБА_2 – Біликівці – Жмеринка – Ямпіль, км 26+700, ліворуч, с. Леляки, Жмеринський район, Вінницька область, на підставі якого внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера: ПНО-05.05.2010.0021798; - свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об’єкта, оформлення паспорта 19.10.2016року на АЗС та автомобільна газонаповнювальна компресорна станція ПП «Тінік – Оіл» по вул. Залізнична, 59а, м. Іллінці, Вінницька область, на підставі якого внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера: ПНО-01.05.2016.8028595; - дозвіл № 521210100-52 Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації виданий 28.12.2015року термін - необмежений, на проммайданчик – АЗС№6( Вінницька область, Іллінецький район, м. Іллінці, вул. Залізнодорожна, 59А), яким дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та умови щодо охорони атмосферного повітря; - свідоцтво про реєстрацію потенційно небезпечного об’єкта, оформлення паспорта 23.02.2018року на АЗС ПП «ОСОБА_7» по вул. Тиврівське шосе, 1, м. Вінниця, на підставі якого внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів з присвоєнням йому реєстраційного номера: ПНО-05.05.2018.7029502; - дозвіл № 510136600-327 Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації виданий 29.03.2017року термін - необмежений, на проммайданчик – АЗС№5( м. Вінниця, вул. Черняховського, буд. 6А), яким видано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Крім того, в судовому засіданні надано дозвіл №132.18.05 Управління Держпраці у Вінницькій області про дозвіл ПП «Тінік – Ойл» виконувати технічне обслуговування устаткування підвищеної небезпеки: технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання зрідженим газом суб’єктів господарювання; обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі; посудин, що працюють під тиском понад 0,05МПа; зберігання горючих рідин, маса яких дорівнює або перевищує значення нормативів порогових мас, які визначено постановою КМУ від 11.07.2002р. №956 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки»; газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежнонебезпечних зонах; заповнення, злив балонів, цистерн на інших ємностей із зрідженним, вибухонебезпечним тазом, строком дії з 10.05.2018року до 10.05.2023р., підстава видачі – заява власника від 08.05.2018р. №3261/17/11 позитивного висновку експертизи ТОВ «Експерт Техсервіс» від 08.05.2018р. №41821367.71.20-00085.18 та дозвіл №133.18.05 Управління Держпраці у Вінницькій області про дозвіл ПП «Тінік – Ойл» експлуатував: технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природним ізрідженим газом, строк дії з 10.05.2018року до 10.05.2023р., підстава видачі – заява власника від 08.05.2018р. №3262/17/11 позитивного висновку експертизи ТОВ «Експерт Техсервіс» від 08.05.2018р. №41821367.71.20-00085.18.

З досліджених в судовому засіданні дозволів №132.18.05 та № 133.18.05 Управління Держпраці у Вінницькій області вбачається, що станом на момент складання вищевказаних протоколів дані дозволи були відсутні.

В судовому засіданні представник ОСОБА_1 посилався на здійснення господарської діяльності по принципу мовчазної згоди, однак, дане твердження суд не бере до уваги з наступних підстав.

Пунктом 1 постанови КМУ від 27.01.2010року №77 «Про деякі питання застосування принципу мовчазної згоди» встановлено, що разі ненадання у визначений законом строк

суб'єкту господарювання документа дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для видачі документа дозвільного характеру або прийняття рішення про відмову в його видачі, на підставі копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття.

Більш того, відповідно до принципу мовчазної згоди, передбаченого у статті 1 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та у листі Державної регуляторної служби України від 07.07.2015року суб'єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

Згідно ч.6 ст. 4-1 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» у разі якщо у встановлений законом строк суб’єкту господарювання не видано документ дозвільного характеру або не прийнято рішення про відмову у його видачі, через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Відмітка в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про дату прийняття заяви є підтвердженням подання заяви та документів державному адміністратору або дозвільному органу.

Однак, як вбачається з дозволів №132.18.05 та № 133.18.05 Управління Держпраці у Вінницькій області виданих 10.05.2018року на підставі заяви власника ПП «Тінік –Ойл» від 08.05.2018року, вони були видані після складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 164 КУпАП, тобто на момент вчинення правопорушення у ПП «Тінік – Оіл» вони були відсутні.

Крім того, дані дозволи видані на ПП «Тінік – Ойл», а згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань найменування юридичної особи ПП «Тінік – Оіл».

Враховуючи вище викладене, дослідивши обставини справи в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого та наслідки правопорушення, приходить висновку, що в діях ОСОБА_8 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого. 1 ст. 164 КУпАП, а тому, приймаючи до уваги дані про особу, який притягається до адміністративної відповідальності вперше, суд вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року №3828-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка станом на 01.01.2018 року становить 1 762 грн., тобто 352 гривні 40 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст. 164, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000,00гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Вінницької області.

Суддя: