
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Справа № 817/65/18
УХВАЛА
"16" травня 2018 р. м. Житомир
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Шидловський В.Б., перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Рівненській області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від "20" березня 2018 р. у справі за позовом ОСОБА_1 підприємства "Виробничо-конструкторське об'єднання "МААНС" до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення , -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 20.03.2018 року позовін вимоги задоволено частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Р" від 22.12.2017 №0008991401 про збільшення ОСОБА_1 підприємству "Виробничо-конструкторське об'єднання "МААНС" грошового зобов'язання з податку на прибуток в частині податкового зобов'язання на суму 131952,00грн. (сто тридцять одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві гривні) та в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 27373,00грн. (двадцять сім тисяч триста сімдесят три гривні).
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 підприємства "Виробничо-конструкторське об'єднання "МААНС" про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області форми "Р" від 22.12.2017 №0008991401 про збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток в частині податкового зобов'язання на суму 72915,00грн. (сімдесят дві тисячі дев'ятсот п'ятнадцять гривень) та в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на суму 12505,00грн. (дванадцять тисяч п'ятсот п'ять гривень) - відмовити.
Стягнути із суб'єкта владних повноважень - Головного управління ДФС у Рівненській області (вул.Відінська, 12, м.Рівне, 33023; ідентифікаційний код 39394217), за рахунок його бюджетних асигнувань, на користь позивача ОСОБА_1 підприємства "Виробничо-конструкторське об'єднання "МААНС" (вул.Грушевського, 28, м.Здолбунів, Рівненська область, 35705; ідентифікаційний код 36921697) судовий збір в сумі 2389,88грн. (дві тисячі триста вісімдесят дев'ять гривень вісімдесят вісім копійок).
Не погоджуючись із судовим рішенням, Головне управління ДФС у Рівненській області звернулося до суду із апеляційною скаргою.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд апеляційної інстанції вважає, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України, а саме: апелянтом не сплачено судовий збір.
У апеляційній скарзі заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що управління є бюджетною установою, виділення коштів для якої здійснюється у межах відкритих асигнувань, а законодавством передбачені досить стислі строки для сплати судового збору.
Вирішуючи питання щодо вказаного клопотання, суд зазначає наступне.
Перевіривши клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд апеляційної інстанції вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Положеннями ч.1 ст.133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За правилами ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч.1 ст. 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Таким чином, Законом України “Про судовий збір” (у редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги) не встановлено пільг щодо сплати судового збору для апелянта.
Апелянтом не надано достатніх доводів та обставин, що дають підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Таким чином, розглянувши вищевказане клопотання про відстрочення сплати судового збору апелянта, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції станом на дату подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру юридичною особою в редакції Закону України “Про судовий збір” станом на дату подання даного адміністративного позову становив 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, п. 4. ст. 6 передбачено, що якщо скаргу подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог, судовий збір за подання скарги вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог.
У апеляційній скарзі податковий орган просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог, загальна сума яких складає 159325,00 грн.
Враховуючи зазначене, сума судового збору за подання апеляційної скарги становить 3584,81 грн. ((159325,00*1,5%=2389,88 грн.)*150%)
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.
Згідно з ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Рівненській області про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Головне управління ДФС у Рівненській області залишити без руху.
Надати Головне управління ДФС у Рівненській області десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.
Копію даної ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Роз'яснити Головне управління ДФС у Рівненській області, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.Б. Шидловський