ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2009 року Справа № 2а-7176/09/1370
16 год. 00 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал № 9
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Москаля Р.М., при секретарі Шийка Н.П., за участю представника позивача Келбас Р.А., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова до приватного підприємства «Ф-АРТ ЛВ» про стягнення податкового боргу в розмірі 306,99 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Ф-АРТ ЛВ», просить суд стягнути з відповідача податковий борг в сумі 306,99 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що вказана заборгованість ПП «Ф-АРТ ЛВ» складається із самостійно задекларованих платежів згідно з декларацією з податку на прибуток та розрахунку комунального податку. Оскільки вжиті податковим органом щодо відповідача заходи, спрямовані на погашення його боргу перед бюджетом, не дали позитивних результатів, позивач звернувся до суду про його примусове стягнення. Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з тих же підстав, просила його задовольнити повністю.
Відповідач про час та дату судового розгляду справи повідомлявся належним чином, однак участі повноважного представника не забезпечив, заперечень на позов не подав. Враховуючи вищезазначене, суд ухвалив розглянути справу за наявними у ній доказами.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Згідно пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон № 2181), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього ж Закону для подання податкової декларації. Відповідно до вимог п.17.1.7. ст. 17 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пп. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3, п. 6.2, ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції на виконання покладених функцій, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Приватне підприємство «Ф-АРТ ЛВ» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності 21.08.2007 року та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується витягом довідкою з ЄДР від 02.09.2009р.
07 лютого 2009 року відповідач подав податковому органу декларацію з податку на прибуток, згідно якої сума податкового зобовязання становила 360 грн. Враховуючи часткову сплату вказаного боргу в сумі 60 грн., а також нараховану пеню в сумі 0,19 грн., заборгованість підприємства по сплаті податку на прибуток становить 300,19 грн.
Згідно з поданим також 07 лютого 2009 року розрахунком комунального податку, сума цього платежу, яка підлягає сплаті за січень 2009 р. становить 6,80 грн. та залишається непогашеною.
З метою спонукати відповідача сплатити узгоджені ним податкові зобовязання, 24.02.2009 року позивач сформував першу податкову вимогу № 1/287, згідно якої загальна сума податкового ПП «Ф-АТР ЛВ» становить 360,00 грн. 22.05.2009 року позивач сформував другу податкову вимогу № 2/579, згідно якої загальна сума податкового боргу ПП «Ф-АТР ЛВ» становить 306,99 грн. Через неможливість їх вручення відповідачу, про що складено акт № 65 від 21.04.2009 р. та акт № 79 від 25.05.2009 р., обидві вимоги вивішено на дошку оголошень.
З долучених до матеріалів справи доказів випливає, що податковий борг ПП «Ф-АТР ЛВ» складається з:
- податку на прибуток в сумі 300,19 грн., в т.ч. 300 грн. основний платіж, 0,19 грн. пеня;
- комунального податку в сумі 6,80 грн.
Станом на дату судового засідання вказана заборгованість є непогашеною.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70-72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Ф-АРТ ЛВ» (м. Львів, вул. А. Лазаренка, 48/30; ідентифікаційний код юридичної особи 35327975) на користь державного бюджету України податковий борг в сумі 306 (триста шість) гривень 99 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Р.М.
Постанова складена в повному обсязі 12 січня 2010 року.