
Справа №464/2600/18
пр № 2-а/464/134/18
У Х В А Л А
14 травня 2018 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Теслюк Д.Ю., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, м.Львів, вул.Кибальчича, 7) до Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 25258931, м.Львів, пр.Червоної Калини, 66), треті особи: ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2, м.Львів, вул.Кибальчича, 7), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_3, м.Львів, вул.Кибальчича,7) про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом, в якому просить визнати бездіяльність Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради щодо невжиття заходів та усуненню самочинного будівництва гр. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у будинку №7 по вул.Кибальчича у м.Львові протиправною та зобов’язати вжити заходів по усуненню самочинного будівництва гр.ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у будинку №7 по вул.Кибальчича у м.Львові.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дії чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно із ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно із п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Як вбачається з позовної заяви, позивач ОСОБА_1 просить визнати бездіяльність суб’єкта владних повноважень – Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради протиправною щодо невжиття заходів по усуненню самочинного будівництва та зобов’язати вчинити певні дії.
У зв’язку з тим, що дана справа не відноситься до вичерпного переліку справ, які, відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а підсудна окружному адміністративному суду, справу слід передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 19, 20, 29 КАС України,
п о с т а н о в и в:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, м.Львів, вул.Кибальчича, 7) до Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 25258931, м.Львів, пр.Червоної Калини, 66), треті особи: ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2, м.Львів, вул.Кибальчича, 7), ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_3, м.Львів, вул.Кибальчича,7) про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити дії передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сихівський районний суд м.Львова протягом п’ятнадцяти днів з дня проголошення.
Суддя Теслюк Д.Ю.