Постанова № 73997582, 04.04.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.04.2018
Номер справи
333/5267/17(2-а/333/300/17)
Номер документу
73997582
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

04 квітня 2018 року м.Дніпро справа № 333/5267/17(2-а/333/300/17)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Уханенка С.А.,

суддів: Дадим Ю.М. Божко Л.А. ,

в місті Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області на постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 06 грудня 2017 р. (суддя Круглікова А.В. ) по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

У вересні 2017 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до суду в якому просив:

- визнати бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268» та довідки №86/13088 від 22.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області протиправною;

- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», №947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268» та довідки №86/13088 від 22.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області, починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.

В обґрунтування своїх вимог посилається на не здійснення відповідачем перерахунку пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 06 грудня 2017 р. адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії з 01.01.2016 р. відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 р. №900, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988, «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. №268» від 18.11.2015 р. №947 та довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 22.05.2017 р. №86/13088 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 р.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 р. №900, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988, «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. №268» від 18.11.2015 р. №947 та довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 22.05.2017 р. № 86/13088, починаючи з 01.01.2016 р.

Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп. судового збору.

Не погодившись з постановою суду, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звернулося з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, з неповним з'ясуванням обставин справи просить скасувати оскаржувану постанову і прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги посилається на неможливість здійснення перерахунку пенсії позивачу, з огляду на відсутність довідки про розмір грошового забезпечення і зазначає про лист Пенсійного фонду України від 28.03.2017 року згідно якого перерахунок та виплата перерахованих пенсій буде здійснена після виділення додаткових коштів з державного бюджету України.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Під час перегляду рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку в цій справі суд апеляційної інстанції керується нормами частини третьої ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якої при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Так, Верховним Судом 15 лютого 2018 року прийнято рішення у зразковій справі Пз/9901/8/18 №820/6514/17 за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

У зазначеному рішенні визначено ознаки типових справ:

Позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ";

Відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;

предмет спору: бездіяльність відповідача (відмова вчинити дії) щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

На підставі зазначеного, дана справа має ознаки типової.

Водночас, Верховним Судом у вказаному рішенні від 15 лютого 2018 року у зразковій справі Пз/9901/8/18 №820/6514/17 зазначено, що при застосуванні висновків Верховного Суду в цій зразковій справі суди повинні враховувати те, що довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських повинні бути отримані з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Ці довідки повинні бути чинними.

Вивчивши матеріали справи, що розглядається, судом апеляційної інстанції встановлено, що крім бездіяльності відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії, спірним також є питання щодо не прийняття органом Пенсійного фонду виданих ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області довідок для перерахунку пенсії позивача та їх повернення для дооформлення, що свідчить про наявність у типовій справі обставин, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права та порядок застосування таких норм в цій справі.

Так, судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України, знаходиться на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та з 04.09.2001 року отримує пенсію за вислугу років згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.12).

На запит ОСОБА_1 щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області листом від 17.07.2017 року №45/01.2-60 повідомило про отримання ним 29.03.2017 року повідомлення від Пенсійного фонду України про підстави для проведення перерахунку пенсій та направлення 06.04.2017 року до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області списків осіб для надання довідок, які надходять до теперішнього часу. Перерахунок і виплата перерахованих пенсій буде проведена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Посилаючись на бездіяльність відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивач звернувся до суд з цим позовом.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку щодо наявності у позивача права на перерахунок пенсії відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та допущену відповідачем бездіяльність щодо не здійснення такого перерахунку.

Суд апеляційної інстанції частково погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Так, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських". Вказані зміни набрали чинності 29.12.2015 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

На день набрання чинності Законом №900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.

Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Тобто заходи, спрямовані на забезпечення державою соціального захисту пенсіонерів органів внутрішніх справ України, у зв'язку, зокрема, з економічною доцільністю, соціально-економічними обставинами не можуть бути скасовані.

Конституційним Судом України у рішенні від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції в частині висновку щодо наявності у позивача права на перерахунок пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Такий висновок узгоджується з правовою позицією Верховного суду викладеному у зазначеному вище рішенні від 15 лютого 2018 року у зразковій справі Пз/9901/8/18 №820/6514/17.

А відповідно до частини третьої ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Щодо неприйняття та повернення на дооформлення довідок, виданих ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити наступне.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі Порядок №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Як визначено в п.3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 29.03.2017 р. ГУ ПФУ в Запорізькій області отримало лист Пенсійного фонду України від 28.03.2017 р. № 9493/02-23 про підстави для проведення перерахунку пенсії та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (а.с. 26).

06.04.2017 р. ГУ ПФУ в Запорізькій області направило до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області за вих. № 3050/03 списки осіб для визначення нового розміру грошового забезпечення, станом на 01.01.2016 р., та надання довідок щодо осіб, зазначених у списку.

Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області 22.05.2017р. видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії, згідно якої станом на 01 січня 2016 року розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад 1700 грн., оклад за військове звання 1000 грн., 40% надбавка за вислугу років 1080 грн., премія 6,65 % 251 грн., всього 4031,37 грн.

Листом від 15.09.2017р. №1154/03 ГУ ПФУ в Запорізькій області повернуто на адресу ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області довідки про розмір грошового забезпечення на доопрацювання оскільки останні не відповідають вимогам постанов Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 та від 11.11.2015р. №988, а також наказу МВС України від 06.04.2016р. №260, та вказано, що в довідках про розмір грошового забезпечення розмір премії повинен зазначатись в середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2016р. Крім того, вказано про невідповідність довідок наданим спискам за формою згідно із додатком 1.

На запит суду першої інстанції ГУМВС України в Запорізькій області листом від 24.11.2017 року надано лист від 03.11.2017 року про направлення відповідачу доопрацьованих довідок, зокрема по ОСОБА_1 та доопрацьовану довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача згідно якої станом на 01 січня 2016 року розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад 2470 грн., оклад за військове звання 1000 грн., 40% надбавка за вислугу років 1388 грн., премія 1,71 % 83,07 грн., всього 4941,07 грн. Також. В наданому на запит суду листі вказаного про складення довідок, які були направлені органу Пенсійного фонду в одному примірнику.

В матеріалах справи наявна довідка від 03.11.2017 року, в якій зазначено аналогічні складові грошового забезпечення з аналогічними розмірами, як і в довідці від 24.11.2017 року.

При цьому, в матеріалах справи міститься лист від 08.11.2017р. згідно якого ГУ ПФУ в Запорізькій області повторно повернуто до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області довідки про розмір грошового забезпечення на доопрацювання оскільки останні не відповідають вимогам постанов Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 та від 11.11.2015р. №988, а також наказу МВС України від 06.04.2016р. №260., та повторно вказано, що в довідках про розмір грошового забезпечення розмір премії повинен зазначатись в середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2016р.

Враховуючи викладені обставини, а саме направлення, за час розгляду даної справи, ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області до ГУ ПФУ в Запорізькій області іншої довідки, з відмінними розмірами складових грошового забезпечення суд апеляційної інстанції вважає за необхідне для ефективного захисту прав позивача вийти за межі позовних вимог, врахувавши вказані обставини.

Так, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити про безпідставність повернення довідок посилаючись на необхідність зазначення розміру премії в середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2016 року, оскільки приміткою до встановленої додатком 2 Порядку №45 форми довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії визначено, що у довідці зазначаються найменування, сума і розмір у відсотках усіх щомісячних (які мають постійний характер) додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, що встановлені Кабінетом Міністрів України за відповідною посадою (посадами) на момент перерахунку пенсії та враховуються згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для обчислення розміру пенсії, а також складові грошового забезпечення, з яких вони обчислюються.

Суд апеляційної інстанції вважає за необхідне звернути увагу на наявність у органа Пенсійного фонду повноважень щодо перевірки даних зазначених у довідці. Проте, матеріали справи не містять доказів, які свідчать про вчинення відповідачем дій щодо встановлення та перевірки даних зазначених в довідці про грошове забезпечення позивача, а саме розмірів складових грошового забезпечення та періоду, за який вони виплачені.

Крім того, також колегія суддів вказує, що згідно із п. 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, як, зокрема, щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таким чином, при оформлені довідки про грошове забезпечення позивачу на підставі Постанови Кабінету міністрів України №988 від 11.11.2015 року враховуються підвищення, надбавки та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто, за грудень 2015 року.

Також згідно листа Міністерства внутрішніх справ України №5551/05/22-2017 премії для проведення перерахунку пенсій враховуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 15.11.2015 року в середніх нормах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції.

Таким чином, враховуючи викладене суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо безпідставності зазначення відповідачем про необхідність зазначення розміру премії в середніх розмірах, що фактично сплачені за січень 2016 року та відповідно повернення довідки про грошове забезпечення на доопрацювання.

Доводи апелянта щодо відсутності фінансування для здійснення перерахунку і виплати пенсії позивача колегія суддів вважає не обґрунтованими, оскільки такі обставини у жодному разі не є правовою підставою для порушення права особи на належне пенсійне забезпечення. Реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Кечко проти України").

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії без обмеження її граничного розміру, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити про їх передчасність, з огляду на не проведення відповідачем перерахунку пенсії позивачу, що вказує на відсутність порушеного права позивача в частині обмеження граничного розміру пенсії.

Також, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити щодо безпідставності стягнення, на момент прийняття судом першої інстанції оскаржуваного рішення, на користь позивача понесених ним судових витрат з Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, оскільки органи Пенсійного фонду до 15.12.2017 року були звільнені від сплати судового збору, тому ці витрати необхідно було присуджувати з Державного бюджету України.

Оскільки суд першої інстанції під час вирішення справи неповно з'ясував обставини справи, що призвело до прийняття помилково рішення у справі, то апеляційна скарга підлягає задоволенню, постанова суду скасуванню з ухваленням нової постанови по суті позовних вимог з врахуванням наданим суду частиною 2 ст. 9 КАС України правом виходу за межі позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 315, 317, 321, 322, КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області - задовольнити частково.

Постанову Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 06 грудня 2017 р. - скасувати.

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправним не проведення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області ОСОБА_1 перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 03.11.2017 р.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату його пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», на підставі довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Запорізькій області від 03.11.2017 р. починаючи з 01.01.2016.

В задоволенні іншої частини позовних вимог -відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б, код ЄДРПОУ 20490012) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Головуючий суддя: С.А. Уханенко

Суддя: Ю.М. Дадим

Суддя: Л.А. Божко