
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/904/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2018 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 813/904/18 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Фізична особа-підприємць ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просила визнати протиправними і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області № НОМЕР_1 від 20.02.2018 року.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що не згідна із спірним рішенням відповідача про застосування фінансових санкцій, таке за своїм змістом не відповідає податковому повідомленню – рішенню, оскільки з нього не можна чітко встановити зміст цього рішення.
Крім цього, в спірному рішенні також не вірно визначено і норму закону притягнення до відповідальності, замість норми ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, підставою для застосування фінансових санкцій вказав не існуючу норму, а саме ст. 17, 2 Закону.
Відповідач подав відзив на адміністративний позов, в якому проти позову заперечив з підстав, що за результатами проведеної перевірки працівниками ГУ ДФС у Львівській області було складено акт № 13/42/4000/НОМЕР_2.
Згідно до ст. 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної, фінансової політики. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визвачених статтею 9 цього Закону.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі», - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Відповідач зазначає, що позивач як суб’єкт, що здійснює торгівлю підакцизними товарами, зобов’язаний мати зареєстрований у встановленому порядку реєстратор розрахункових операцій. Перевіркою встановлено той факт, що позивач здійснював торгівлю підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушив вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі».
Судом встановлені наступні обставини:
07.02.2018 Головним управлінням ДФС у Львівській області проведене фактичну перевірку позивача з питань додержання суб’єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. За результатами перевірки складено акт № 13/42/4000/НОМЕР_2.
20.02.2018 року Головним управлінням ДФС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким на підставі акта перевірки № 13/42/4000/НОМЕР_2 від 07.02.2018 року встановлено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі» та на підставі п.п. 54.3.3 пункту 54.3 ст. Податкового кодексу України і ст. 17.2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі», застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 6800,00 грн. за платежем адмін. штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюну.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає, що спірне рішення відповідача, яким до позивача застосовано штрафні санкції є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки вищевказані позивачем обставини підтверджені наявними у справі доказами.
Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Львівській області в ході перевірки було встановлено факт торгівлі підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, про що складено акт, від підписання та отримання якого продавець ФО-П ОСОБА_2 відмовилась, про що складені відповідні акти.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі», визначено, що місце торгівлі - місце реалізації товарів, у том числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельної площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Судом не враховуються обґрунтування позовних вимог, оскільки під час проведення перевірки у магазині позивача відповідачем був належним чином встановлений факт що суб’єкт підприємницької діяльності здійснює торгівлю підакцизними товарами, без застосування реєстратора розрахункових операцій, відтак застосування до позивача штрафних санкцій є обґрунтованим та таким, що відповідає приписам чинного законодавства.
Згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів місце торгівлі», до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень.
Таким чином, спірне податкове повідомлення-рішення від 20.02.2018 року №0011554001, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 6800,00 грн., прийняте відповідачем в порядку та у спосіб, що визначені чинним законодавством, в межах наданих йому повноважень, обґрунтовано і правомірно.
Некоректне зазначення відповідачем норми, не спростовує факту порушення позивачем вимог закону, і не може бути підставою для звільнення його від відповідальності.
З цих же підстав судом враховуються заперечення відповідача зазначені у відзиві на позовну заяву.
Норми права, які застосував суд, наступні:
Згідно п. 11 ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами на момент виникнення спірних правовідносин), Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.
Згідно ч. 1 ст. 17 цього ж Закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно абз. 10 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, порушення вимог статті 15 3 цього Закону - 6800 гривень.
Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2, м. Львівська обл., Сколівський район, с. Тухля, вул. І.Франка) до Головного управління ДФС у Львівській області (ЄДРПОУ 39462700, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправними і скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 20.02.2018 року - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Рішення складено у повному обсязі 14.05.2018 року.
Суддя Гавдик З.В.