
Справа № 692/280/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 травня 2018 року смт. Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - Чубая В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Кіян С.О.,
співробітника Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_1,
прокурора - Походенка В.В.,
засудженої - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області подання Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області стосовно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше судимої:
- Драбівським районним судом Черкаської області 31 серпня 2011 року за ч. 2 ст. 297 КК України до 3 років обмеження волі з іспитовим строком 2 роки;
- Драбівським районним судом Черкаської області 24 лютого 2012 року за ч. 2 ст. 307,
ч. 1 ст. 71 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі,
про встановлення адміністративного нагляду, -
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду з Апеляційного суду Черкаської області після визначення підсудності надійшло подання Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області стосовно ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду.
В обґрунтування вказаного подання зазначалося, що ОСОБА_2 після відбуття покарання в 2016 році звільнилася з місць позбавлення волі умовно достроково на невідбутий строк 2 роки 14 днів з адміністративним наглядом. Під час адміністративного нагляду неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності та після його закінчення продовжує вчиняти численні адміністративні правопорушення, у зв’язку з чим двічі попереджалася про можливість встановлення щодо неї адміністративного нагляду, однак на шлях виправлення не стала і надалі веде асоціальний спосіб життя. Вказані обставин, враховуючи норми Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», слугували підставою для направлення вказаного подання до суду для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду з встановленням наступних обмежень: заборона виходу з будинку в період з 22:00 до 6:00; заборона виїзду за межі Драбівського району Черкаської області без дозволу начальника Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області; заборона відвідування кафе-барів, ресторанів, магазинів, де є продаж спиртних напоїв на розлив; реєстрація в Драбівському ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області кожної п'ятниці з 9:00 до 12:00 чотири рази на місяць.
У судовому засіданні співробітник Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_1 підтримав вказане подання і просив задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Прокурор Походенко В.В. проти задоволення подання не заперечував.
ОСОБА_2 також проти задоволення подання не заперечувала. Стверджувала, що стає на шлях виправлення та у разі встановлення адміністративного нагляду буде в змозі дотримуватися покладених на неї обмежень.
Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали подання, суд встановив наступне.
Згідно з довідкою від 7 грудня 2017 року № 2-07122017/71004 (а.с. 5) ОСОБА_2 двічі засуджена згідно з вироком Драбівського районного суду Черкаської області від 31 серпня 2011 року за ч. 2 ст. 297 КК України до 3 років обмеження волі з іспитовим строк 2 роки та вироком Драбівського районного суду Черкаської області від 24 лютого 2012 року за
ч. 2 ст. 307 КК України до 6 років позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України частково приєднано невідбуту частину покарання у виді 6 місяців позбавлення волі і остаточно визначено 6 років 6 місяців позбавлення волі (а.с. 8-10).
Згідно з копією довідки про звільнення серії ЧРК № 07552 (а.с. 6) ОСОБА_2 відбувала покарання з 24 лютого 2012 року по 1 серпня 2016 року та на підставі ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 22 липня 2016 року звільнена умовно-достроково на невідбутий термін 2 роки 14 днів.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_2 неодноразово притягалася до адміністративної відповідальності, а саме:
-за ст. 183 КУпАП у виді попередження, про що свідчить лист виконавчого комітету Жорнокльовівської сільської ради Драбівського району Черкаської області від 29 вересня
2017 року (а.с. 15);
-за ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу у розмірі 51,00 гривень, про що свідчить постанова по справі про адміністративне правопорушення від 25 серпня 2017 року серії ГБ № 521426 (а.с. 17);
-за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у виді попередження, про що свідчить постанова по справі про адміністративне правопорушення від 29 листопада 2017 року серії ГБ № 521442 (а.с. 20);
-за ст. 177 КУпАП у виді штрафу у розмірі 17,00 гривень, про що свідчить постанова по справі про адміністративне правопорушення від 29 грудня 2017 року серії ГБ № 521447 (а.с. 24).
У зв’язку з систематичним вчиненням адміністративних правопорушень
ОСОБА_2 двічі попереджалася про можливість встановлення адміністративного нагляду, що підтверджується відповідними письмовими попередженнями від 25 серпня і 30 листопада 2017 року (а.с. 18, 21).
Згідно з характеристикою, наданою Жорнокльовівською сільською радою Драбівського району Черкаської області, ОСОБА_2 виявила себе з негативної сторони, зловживає спиртними напоями, схильна до правопорушень, ніде не працює. Компрометуючих матеріалів сільська рада не має (а.с. 28).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Згідно з п.п. «в», «г» ч. 1 ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення, а також засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних у п. «в» ч. 1
ст. 3 Закону, є матеріали органів Національної поліції, вказаних у п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону – вирок суду, що набрав законної сили (ст. 4 Закону).
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному
ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 є двічі засудженою особою за умисні злочини, один з яких пов’язаний з незаконним обігом наркотичних засобів, після звільнення з місць позбавлення волі умовно-достроково, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, суд, переслідуючи за мету здійснення виховного впливу на неї і запобігання вчиненню інших злочинів в майбутньому, вважає за необхідне подання задовольнити та встановити адміністративний нагляд відносно
ОСОБА_2 строком на 1 рік.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3-6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
у х в а л и в:
Подання Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративний нагляд строком на один рік з такими обмеженнями:
- заборона виходу з будинку в період з 22:00 до 6:00;
- заборона виїзду за межі Драбівського району Черкаської області без дозволу начальника Драбівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області;
- заборона відвідування кафе-барів, ресторанів, магазинів, де є продаж спиртних напоїв на розлив;
- реєстрація в Драбівському ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області кожної п'ятниці з 9:00 до 12:00 чотири рази на місяць.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Чорнобаївський районний суд Черкаської області.
Повний текст ухвали буде проголошено 14 травня 2018 року о 8:00.
Суддя В.В. Чубай