
Справа № 750/5581/17
Провадження № 6-а/750/19/18
У Х В А Л А
15 травня 2018 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
судді – Логвіної Т.В.,
із секретарем – Примак Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу за неподання звіту та невиконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Чернігівського обласного військового комісаріату про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії
встановив:
13.03.2018 року до суду надійшла заява позивача про накладення штрафу на Міністра оборони України за неподання звіту про виконання судового рішення в сумі двадцяти розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Сторони в судове засідання не з’явились, від представника Міністерства оборони України надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, заперечує проти задоволення заяви, оскільки постанова суду виконана, про що подано звіт.
Відповідно до ч. 4 ст. 382 КАС України питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Позивач звернувся до суду та просить визнати неправомірними дії Міністерства оборони України щодо повернення його заяви з доданими документами про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії; скасувати протокол засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби від 19 серпня 2016 року № 72 в частині не призначення йому дноразової грошової допомоги та повернення документів на адресу Чернігівського обласного військового комісаріату; зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат направити на адресу Міністерства оборони України його заяву про призначення одноразової грошової допомоги та додані до неї документи; зобов'язати Міністерство оборони України призначити та виплатити йому одноразову грошову допомогу у зв'язку з встановленням III групи інвалідності пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, у розмірі 27- ми місячного грошового забезпечення (абзац 8, пп. 2, п. 2 Порядку № 499); зобов'язати Міністерство оборони України протягом місяця з дня набрання рішенням суду законної сили подати до суду звіт про виконання рішення суду.
Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 05.10.2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2018 року постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 05.10.2017 року залишено без змін.
06.04.2018 року представником відповідача до суду подано звіт про виконання постанови суду від 05.10.2017 року та копію платіжного доручення від 02.04.2018 року про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги.
Відповідно до ч.1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.2 ст. 382 КАС України).
Отже, з вказаних законодавчих положень вбачається, що судом можуть бути вжиті заходи реагування судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах у формі встановлення нового строку для подачі звіту та накладення штрафу на особу відповідальну за виконання рішення суду.
Поряд з тим, суд зауважує, що такі заходи судового контролю підлягають до застосування у разі не подання звіту суб'єктом владних повноважень про виконання рішення суду або якщо в поданому звіті причини не виконання чи неповного виконання судового рішення є неповажними.
Суд враховує, що поданий відповідачем звіт свідчить про фактичне виконання відповідачем вимог постанови Деснянського районного суду м. Чернігова від 05.10.2017.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що заява позивача накладення штрафу за неподання звіту та невиконання рішення суду задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 293-297, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про накладення штрафу за неподання звіту та невиконання рішення суду відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, встановлений статтею 295 КАС України.
Суддя: