
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/1423/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Онишкевича Т.В.,
суддів Носа С.П., Попка Я.С.,
з участю секретаря судових засідань Сідельник Г.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 24 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними,
суддя(і) у І інстанції Якимів Р.В.,
час ухвалення рішення не зазначено
місце ухвалення рішення м. Калуші
дата складення повного тексту рішення не зазначено,
ВСТАНОВИВ:
10 жовтня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив визнати протиправними дії ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо невиготовлення та ненадання йому та ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку йому пенсії. Окрім того, просив зобов'язати ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області виготовити і надати йому та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 з повною реальною інформацією згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 6 квітня 2016 року № 260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у таких розмірах: посадовий оклад - 2400 грн.; оклад за військове (спеціальне) звання - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) - 1760,00 грн.; доплата за службу в нічний час (35 %) - 1540,00 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції в (100 %) - 6160,00 грн.; надбавка за роз'їзний характер роботи (10 %) - 240,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (60 %) - 3696,00 грн.; премія (52 %) - 3203,2 грн. з 1 січня 2016 року.
Рішенням Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 24 січня 2018 року вказаний позов було задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області щодо невиготовлення та ненадання ОСОБА_2 та ненаправлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії ОСОБА_2
Зобов'язано ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області виготовити і надати ОСОБА_2 та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_2 з повною реальною інформацією згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 6 квітня 2016 року № 260 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у таких розмірах: посадовий оклад - 2400 грн.; оклад за військове (спеціальне) звання - 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) - 1760,00 грн.; доплата за службу в нічний час (35 %) - 1540,00 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції в (100 %) - 6160,00 грн.; надбавка за роз'їзний характер роботи (10 %) - 240,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (60 %) - 3696,00 грн.; премія (52 %) - 3203,2 грн. з 1 січня 2016 року.
У апеляційній скарзі Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області просило рішення суду від 24 січня 2018 року скасувати та відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2, покликаючись на порушення норм матеріального права та невідповідність висновків судді обставинам справи.
Учасники справи, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, на виклик апеляційного суду не прибули, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 311 та частини 2 статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду справи у порядку письмового провадження.
Переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом першої інстанції фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги, виходячи із такого.
Статтею 18 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції на день подання позову) було встановлено правила предметної підсудності адміністративних справ.
Відповідно до пункту 1 частини 2 вказаної статті цього Кодексу окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
15 грудня 2017 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України у новій редакції, нормами пункту 10 розділу VІІ «Перехідні положення» якого передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Вказані приписи процесуального закону не були враховані судом першої інстанції при розгляді справи та вирішенні даного публічно-правового спору.
При цьому суд апеляційної інстанції вважає, що даний спір за правилами предметної юрисдикції віднесено до підсудності окружних адміністративних судів.
Відповідно до частини 1 статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Підсумовуючи наведене, апеляційний суд вважає, що оскаржуване рішення підлягає скасуванню, а справа - направленню на розгляд за встановленою законом підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 241, 243, 308, 311, 318, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд,
ПОСТАНОВИВ:
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області задовольнити частково.
Рішення Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 24 січня 2018 року скасувати, а справу № 345/3498/17 направити на розгляд за встановленою законом підсудністю до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Т.В.Онишкевич
Судді С.П.Нос
Я.С.Попко
Постанова у повному обсязі складена 14 травня 2018 року.