
Справа № 359/2820/18
Провадження № 3/359/1282/2018
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2018 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянувши за участі особи, яка притягується до відповідальності, адміністративний матеріал, що надійшов від Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області (Київський рибоохоронний патруль), про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП України,
по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Воздвиженська) буд.78, ідентифікаційний номер не встановлений,
в с т а н о в и в :
28.03.2018 близько 19 год. 30 хв. на Канівському водосховищі, в районі шлюзу №2 Бориспільського району Київської області, гр. ОСОБА_1 грубо порушив правила любительського лову, а саме проводив лов риби з човна за допомогою спінінга який був оснащений колючим знаряддям « балансир», методом багріння. При цьому виловив рибу – сом у кількості 1 шт., чим завдав збитки рибному господарству України на суму 425 грн. 00 коп. Своїми діями грубо порушив правила рибальства, а саме: п. 3.15 «Правил любительського та спортивного рибальства» та ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», відповідальність за що передбачена ч.4 ст.85 КпАП України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, підтвердив обставини викладені в протоколі, просив суворо не карати, та не конфісковувати човен, оскільки він йому не належить, а взяв в користування у знайомого.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 004924 від 28.03.2017 (а.с.1), який порушник власноруч підписав, в якому вказав що з порушенням згоден; опис-оцінку вилучених предметів та свіжо виловленої риби (а.с.2); акт огляду водних біоресурсів (а.с.3); розрахунок матеріальної шкоди (а.с.5); приймальний акт (а.с.6)
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Своїми діями, які виразилися в грубому порушенні правил рибальства, а саме вилові риби, забороненими знаряддями лову, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, ознаки якого передбачені ч.4 ст. 85 КУпАП.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, які пом'якшують відповідальність визнано щире каяття.
Обставин, які посилюють відповідальність, у справі не встановлено.
Враховуючи викладене, вважаю за доцільне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, без конфіскації знаряддя лову: металевого човна, оскільки не встановлено реальних власників даного майна.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що в порушника було вилучено рибу: сом – 1 шт.
Виходячи із такси, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 «Про затвердження такси обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів», шкода заподіяна рибному господарству складає 425,00 грн. Розмір шкоди підтверджено розрахунком ( а.с.5).
Відповідно до такси зазначеної вище, оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів проводиться незалежно від розміру та ваги.
Приймаючи до уваги, що завдано шкоду рибному господарству, то завдана шкода підлягає до стягнення на користь держави.
Відповідно до ст.40 КУпАП якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди - незалежно від розміру шкоди.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, ч.4 ст. 85, ст. 283-285 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Воздвиженська) буд.78, ідентифікаційний номер не встановлений, визнати винним в скоєні правопорушення передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень, з перерахуванням суми штрафу в дохід держави на розрахунковий рахунок № 31112106700004, код ЗКПО 38007070, УДКСУ в Київській області, МФО 821018, код бюджетної класифікації 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Воздвиженська) буд.78, ідентифікаційний номер не встановлений, у відшкодування спричиненої майнової шкоди 425 (чотириста двадцять п’ять) гривень на користь держави.
Вилучену згідно протоколу рибу - сом - 1 шт., човен металевий – 1шт., спінінг – 1 шт., що передано на зберігання ОСОБА_1 залишити у останнього.
Вилучене знаряддя лову «Балансир» в кількості 1 шт. – конфіскувати та знищити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово не працюючого, пенсіонера, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 (Воздвиженська) буд.78, ідентифікаційний номер не встановлений, на користь державного бюджету України (р/р №31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області: 22030001, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ____.