Ухвала суду № 73967407, 14.05.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2018
Номер справи
661/180/18
Номер документу
73967407
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2018 р.м.ОдесаСправа № 661/180/18

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Кравець О.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Волинської митниці Державної фіскальної служби України на рішення Новокаховського міського суду Херсонської області від 03.04.2018 р. по справі № 661/180/18 позивач ОСОБА_2

відповідач Волинська митниця Державної фіскальної служби України

про визнання незаконною та скасування постанови,

В С Т А Н О В И В :

Судовим рішенням Новокаховського міського суду Херсонської області від 03.04.2018 р. адміністративний позов ОСОБА_2 до Волинської митниці Державної фіскальної служби України про визнання незаконною та скасування постанови був задоволений.

На зазначене судове рішення Волинська митниця Державної фіскальної служби України подала апеляційну скаргу.

Проте, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 5 ст. 296 КАС України, оскільки апелянтом не було надано до апеляційної скарги документ, що підтверджує сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову суду.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір".

При цьому, суд звертає увагу, що в силу положень ч.3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Законом України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на постанову суду судовий збір сплачується в розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Поряд з цим, апелянтом заявлено клопотання про звільнення від його сплати, мотивоване тим,що при поданні апеляційної скарги апелянт звільняється від сплати судового збору , так як предметом оскаржування є постанова про порушення митних правил.Такий висновок відповідача ґрунтується на постанові Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року у справі № 21-1410а16.

Перевіривши доводи клопотання скаржника, апеляційний суд приходить до висновку що вони є необґрунтованими з наступних підстав.

У постанові Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року у справі № 21-1410а16 міститься висновок щодо застосування інших норм права та у інших правовідносинах, ніж у даній справі.

Так, вказана постанова Верховного Суду України ґрунтується на тому, що розгляд позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення провадиться з урахуванням положень ст.ст. 287, 288 КУпАП, які передбачають звільнення від сплати платежу за судовий перегляд цих рішень. Норми Закону України «Про судовий збір» не містять положень щодо підстав, умов, розміру та порядку сплати судового збору за подання позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, а відтак і за подання апеляційної/касаційної скарги.

Згідно з ч. 4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.

Предметом даної справи є постанова в справі про порушення митних правил, якою позивача було визнано винною у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч. 3 ст. 481 Митного кодексу України.

Підстави та порядок притягнення до відповідальності за порушення вказаних правил визначені Митним кодексом України, а не Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Порядок оскарження постанов у справах про порушення митних правил встановлений ст. 529 Митного кодексу України. Вказана норма права передбачає, що постанова митниці у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Митний кодекс України, на відміну від Кодексу України про адміністративні правопорушення, не встановлює пільг щодо сплати судового збору для осіб, які оскаржують постанову у справі про порушення митних правил.

Таким чином, посилання скаржника на постанову Верховного Суду України від 13 грудня 2016 року у справі № 21-1410а16, яка ґрунтується на нормах Кодексу України про адміністративні правопорушення, є необґрунтованими.

Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 N 2147-VIII, який набув чинності 15.12.2017, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Судовий збір (державне мито) за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923,банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011 Код ЄДРПОУ суду 34380461, в сумі 1057,20 грн., а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 КАС України має бути залишена без руху, з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 169 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В :

У задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору -відмовити.

Апеляційну скаргу Волинської митниці Державної фіскальної служби України залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги у десятиденний термін з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз'яснити апелянту , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.169 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя-доповідач: Кравець О.О.