
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2018 рокуЛьвів№ 876/2638/18
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
судді-доповідача Шинкар Т.І.,
суддів Пліша М.А.,
Ільчишин Н.В.,
секретаря судового засідання Чигер І.І.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» на рішення Волинського окружного адміністративного суду (головуючий суддя - Волдінер Ф.А.), ухвалене в порядку письмового провадження в м.Луцьку 27 лютого 2018 року у справі №803/1624/17 за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В:
28.11.2017 Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області звернулось в суд з позовом до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради», просило зобов'язати відповідача повністю зупинити експлуатацію загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська область, м.Луцьк, вул.Чернишевського, 29, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року позов задоволено.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивач при проведенні перевірки діяв в межах повноважень, що передбачені чинним законодавством, а експлуатація відповідачем об'єкту із порушенням правил пожежної і техногенної безпеки створює пряму загрозу життю і здоров'ю дітей. На переконання суду першої інстанції, виявлені під час перевірки Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» порушення у сферах пожежної і техногенної безпеки, які останнім повністю не усунуті, є суттєвими та такими, що створюють реальну загрозу життю і здоров'ю людей та безпосередньо дітей. При цьому, суд першої інстанції зазначив, що для встановлення факту усунення виявлених в ході позапланової перевірки порушень у сфері техногенної та пожежної безпеки, відповідач повинен звернутись до УДСНС України у Волинській області із заявою про проведення позапланової перевірки і після проведення якої був би складений Акт із відображенням тих порушень, які на момент проведення перевірки не усунуті.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» подав апеляційну скаргу, просить скасувати рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27.02.2018 та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що з метою усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в комунальному закладі проведено ряд заходів, що не було належно оцінено судом першої інстанції. Скаржник вказує, що суд першої інстанції допустив неповне з'ясування обставин справи та керувався доказами наданими позивачем, не взявши до уваги докази, які були надані відповідачем і підтверджували усунення недоліків. Також зазначає, що в результаті закриття закладу буде порушено право працівників на працю та дітей на здобуття загальної середньої освіти.
Позивач відзив на апеляційну скаргу не подавав.
В судовому засіданні представники відповідача апеляційну скаргу підтримали, представники позивача щодо апеляційної скарги заперечили, просили залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Згідно з ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Суд апеляційної інстанції, переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши докази, що стосуються фактів, на які посилаються учасники справи, приходить до переконання, що оскаржуване рішення суду першої інстанції вимогам ст.242 КАС України відповідає частково.
Як встановлено судом першої інстанції з матеріалів справи, 30.10.2017 Луцьким міськрайонним відділом Управління ДСНС України у Волинській області прийнято Наказ №28 «Про проведення позапланових перевірок», відповідно до якого на підставі статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Кодексу цивільного захисту України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року №643-р «Деякі питання державною нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки» наказано заступнику начальника Луцького міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області організувати та забезпечити проведення позапланових перевірок додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах охорони здоров'я із стаціонарним лікуванням, будинків для людей похилого віку та інвалідів, закладів відпочинку і оздоровлення державної та комунальної форми власності, зокрема, згідно з Додатком №1 у Комунальному закладі «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради», за адресою: Волинська область, м.Луцьк, вул.Чернишевського, 29 (а.с.11-13).
На підставі вказаного Наказу від 30 жовтня 2017 року №28, посвідчення на проведення перевірки від 10 листопада 2017 року №174 в період з 13 листопада 2017 року по 15 листопада 2017 року провідним фахівцем Луцького міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Волинській області Левчуком В.Л. проведено позапланову перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки території, будівель, приміщень Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради».
За результатами проведеної перевірки складено Акт №168 щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки в якому зафіксовано наступні порушення, зокрема:
- керівником та посадовими особами не пройдено навчання з питань пожежної безпеки;
- Корпус №1: дерев'яні елементи горищного покриття не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності; на шляхах евакуації використовується оздоблення стін та стелі з матеріалів з вищою пожежною небезпекою, ніж: Г2, В2, Д2, Т2; електророзетки, вимикачі та електролампи встановлені на горючу основу; з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів електромережі виконано в скрутку; приміщення електрощитової у спортивному залі не відокремлено протипожежними перегородками та перекриттям; приміщення не обладнані системою пожежної протипожежного захисту; не забезпечено приміщення первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) відповідно до норм належності;
- Корпус №2: дерев'яні елементи горищного покриття не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності; грати на вікнах 1-го поверху встановлені без можливості вільного відкривання у разі потреби; двері, які ведуть на сходові клітки не обладнано пристроями для само зачинення та ущільнення в притворах; приміщення не обладнані системою пожежної протипожежного захисту; не забезпечено приміщення первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) відповідно до норм належності;
- Корпус №3: дерев'яні елементи горищного покриття не оброблено засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності; грати на вікнах встановлені без можливості вільного відкривання у разі потреби; не забезпечено вільний прохід через другий евакуаційний вихід; приміщення не обладнані системою пожежної протипожежного захисту; не забезпечено приміщення первинними засобами пожежогасіння (вогнегасниками) відповідно до норм належності;
- не проведено ідентифікацію щодо визначення потенційної небезпеки об'єкту (а.с.15-20).
Примірник Акта №168 від 15.11.2017 під підпис вручено директору Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» ОСОБА_5
Недотримання вимог та правил у сфері пожежної і техногенної безпеки при експлуатації будівлі Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» стало підставою для звернення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області із позовом до суду.
Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Статтею 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V) встановлено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Статтею 47 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Відповідно до ст.64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять, зокрема, органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду.
Згідно з Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим Указом Президента України від 16.01.2013 № 20/2013, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України.
ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).
До основних завдань ДСНС України віднесено здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
Відповідно до ст.66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Згідно з положеннями ст.4 Закону №877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання, встановлений його правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Частиною 6 статті 7 Закону №877-V встановлено, що за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.
Представниками Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» порядок призначення та проведення перевірки, а також зафіксовані в Акті №168 порушення пожежної та техногенної безпеки не оскаржуються. В судовому засіданні підтверджено, що такі порушення дійсно мали місце на час проведення перевірки.
Відповідно до ч.7 ст.7 Закону №877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Пунктом 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки віднесено звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Згідно з п.1 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону №877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Таким чином, застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів можливе лише за рішенням адміністративного суду, прийнятим за зверненням центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Застосування таких заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом впливу на порушника з метою усунення існування загрози життю та здоров'ю людей на період до повного усунення порушень вимог законодавства.
Разом з тим, суд апеляційної інстанції зауважує, що захід реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо допущенні порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, а тому необхідність вжиття таких заходів слід оцінювати з урахуванням принципу пропорційності, що передбачає дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані такі заходи. При цьому, підстави для застосування заходів реагування мають бути підтверджені та існувати на день винесення судового рішення.
У відзиві на позовну заяву та апеляційній скарзі зазначено, що відповідачем здійснено ряд заходів щодо усунення порушень пожежної та техногенної безпеки, зазначених в Акті перевірки №168 від 15.11.2017, зокрема: - керівником та посадовими особами пройдено навчання з питань пожежної безпеки на підтвердження чого долучено копії договору про надання послуг №159 від 14.12.2017 щодо проведення навчання, акту прийому-здачі виконаних робіт №159 від 14.12.2017, посвідчень про проходження навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, видані ОСОБА_5 та ОСОБА_6; - Управлінню освіти Луцької міської ради скеровано інформацію про потреби школи на 2018 рік та розрахунок видатків, куди включено витрати на обробку горищного покриття засобами вогнезахисту, яку заплановано здійснити в 2018 році, оплату послуг за пожежну сигналізацію, оплату послуг за встановлення пожежної сигналізації, повірку, зарядку вогнегасників, заміри опору ізоляції; - надано фото таблиці щодо усунення недоліків, які зазначені у пунктах 10, 11 Акта, а саме, забезпечено вільне відкриття грат на вікнах, двері, які ведуть на сходові клітки, оброблено пристроями для самозачинення та ущільнення в притворах; - придбано первинні засоби пожежогасіння (вогнегасники) на підтвердження чого надано видаткові накладні та договори купівлі-продажу №172 та №173 від 18.11.2017; - проведено ідентифікацію об'єкта щодо визначення потенційної небезпеки.
Також до матеріалів справи долучено Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки та Ідентифікацію щодо визначення потенційної небезпек приміщень Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради», затверджені 14.12.2017 (а.с.58-62).
Так щодо виявлених порушень у Корпусі №3, то на виконання пунктів 14-18 Акта №168, відповідно до листа Комунального підприємства «Волиньпроект» від 21 грудня 2017 року №139 та розробки проектно-кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» Корпус №3 підлягає реконструкції під навчальну майстерню, при цьому згідно чинних нормативних вимог з пожежної безпеки передбачено наступні розділи: пожежна сигналізація, автоматичний контроль загазованості, оповіщення про пожежу і вогнезахист дерев'яних конструкцій.
В судовому засіданні суду апеляційної інстанції представником скаржника пояснено, що на момент розгляду справи судом апеляційної інстанції виготовляється проектно-кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради», та така знаходиться на завершальній стадії, розроблено кошторис на добудову Корпусу №2 та реконструкцію Корпусу №3. Однак у зв'язку з недостатністю приміщень станом на час судового розгляду справи в Корпусі №3 продовжують використовувати їдальню та майстерню.
З огляду на зазначене, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, закріплених ст.2 КАС України принципу пропорційності та вимоги дотримання балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване застосування заходу реагування, беручи до уваги докази, наявні у матеріалах справи у їх сукупності, ту обставину, що відповідачем усунено частково виявлені порушення норм пожежної та техногенної безпеки, проведено заходи щодо отримання бюджетного фінансування для усунення порушень, які потребують фінансових затрат, за відсутності беззаперечних підстав для застосування до відповідача заходів реагування у вигляді повного зупинення його роботи, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції дійшов передчасного висновку щодо задоволення позовних вимог шляхом повного зупинення експлуатації загальноосвітнього навчального закладу за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Чернишевського, буд. 29.
Водночас, щодо виявлених у Акті №168 порушень у Корпусі №1, то суд апеляційної інстанції звертає увагу, що відповідно до листа Комунального підприємства «Волиньпроект» від 21 грудня 2017 року №139 та розробки проектно-кошторисної документації по об'єкту: «Реконструкція Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» Корпус №1 підлягає знесенню згідно генерального плану.
Разом з тим, як встановлено з пояснень представника відповідача, наданих у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, на час судового розгляду справи у зв'язку з відсутністю приміщень, Корпус №1, незважаючи на аварійний стан, є діючим, в ньому використовується спортзал.
Таким чином, при експлуатації Корпусу №1 має місце, недотримання відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, наявний високий ступінь небезпечності, зазначених у п.2-8 Акта №168 порушень, що, на переконання суду апеляційної інстанції, вказує на реальний ризик виникнення надзвичайних ситуацій та створює загрозу життю та здоров'ю людей, а відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
З огляду на те, що порушення позивачем виявлені у шкільному закладі, де навчається близько 500 учнів, які є уразливою категорією осіб, в силу свого віку, аварійний стан Корпусу №1 відповідачем як не спростовується, так і не заперечується, а ймовірне виникнення загрози життю та/або здоров'ю людей при експлуатації Корпусу №1 є реальним, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд апеляційної інстанції приходить до переконання що у даному випадку є підстави для задоволення позову в частині зупинення експлуатації Корпусу №1 Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» за адресою: вул.Чернишевського, 29, м.Луцьк, Волинська область, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч.2 ст.6 КАС України та ст.17 Закону України «Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини» передбачено застосування судами Конвенції та практики ЄСПЛ як джерела права.
Так, у п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
З огляду на викладене, враховуючи положення ст.317 КАС України, суд апеляційної інстанції приходить переконання, що суд першої інстанції вирішуючи даний публічно-правовий спір неповно з'ясував обставин, що мають значення для справи та дійшов передчасного висновку щодо задоволення позовних вимог в цілому, а тому рішення суду першої інстанції слід скасувати.
Щодо судових витрат, то у відповідності до положень ст.139 КАС України, враховуючи часткове задоволення позовних вимог, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області на користь Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» 881 грн (вісімсот вісімдесят одну гривню) сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги відповідно до квитанції №109 від 26.03.2018.
Керуючись статтями 229, 241, 250, 308, 310, 317, 321, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» задовольнити частково.
Рішення Волинського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2018 року у справі №803/1624/17 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» задовольнити частково.
Зобов'язати Комунальний заклад «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» зупинити експлуатацію Корпусу №1 за адресою: вул.Чернишевського, 29, м.Луцьк, Волинська область, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області на користь Комунального закладу «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради» 881 грн (вісімсот вісімдесят одну гривню) сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги відповідно до квитанції №109 від 26.03.2018.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач Т. І. Шинкар судді М. А. Пліш Н. В. Ільчишин Повне судове рішення складено 15.05.2018