
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №439/52/18
10 травня 2018 року м. Броди Бродівський районний суд Львівської області в складі головуючої судді Бородійчук О.І., з участю секретаря судового засідання Ковальчук Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Броди справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в Бродівський районний суд Львівської області з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову в справі про порушення митних правил Волинської митниці ДФС №4461/20500/17 від 27.12.2017 року про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 РНОКГТП НОМЕР_1.
Позивач в судове засідання не з'явився.
Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак, судом отримано клопотання про розгляд справи за відсутності позивача, позов ОСОБА_1 підтримав, просить суд його задовольнити.
Представник Волинської митниці ДФС в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, однак, судом отримано відзив представника Волинської митниці ДФС ОСОБА_3, в якому позовні вимоги не визнає (а.с. 34-41), просить у задоволенні позову відмовити.
Дослідивши позовні вимоги позивача, з'ясувавши обставини у справі, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, з огляду на таке.
У відповідності до ч. 2 ст. 19 Конституції України, державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією України та Законами України.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження, зокрема, рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених Законом.
Судом встановлено, що 20 листопада 2017 року ОСОБА_1 по смузі руху «зелений коридор» через пункт пропуску «Грушів-Будомєж» мп «Грушів» Львівської митниці ДФС, ввіз на територію України, належний йому транспортний засіб марки «Honda CR-V» р.н. НОМЕР_2, країни реєстрації - Республіки Польща в митному режимі «транзит» на строк, встановлений ст. 95 Митним Кодексом Україн - 10 діб.
Станом на 30.11.2017 року позивач ОСОБА_1 не вивіз за митний кордон України автомобіль марки «Honda CR-V» р.н. НОМЕР_2. Фактично даний автомобіль який зареєстрований в Республіка Польща був доставлений у митницю призначення о 13 год. 00 хв. 30.11.2017 року.
Також встановлено, що під час проведення митних формальностей громадянин України ОСОБА_1 надав письмові пояснення щодо перевищення терміну ввезення ним автомобіля марки «Honda CR-V» р.н. НОМЕР_2 (країна реєстрації - Республіка Польща) в режимі транзит, де зазначив, що причиною невиконання умов режиму транзиту згідно ст. 95 Митного Кодексу України є поломка транспортного засобу, а саме, у зв'язку з технічною поломкою та подальшим ремонтом гальмівної системи ходової частини автомобіля (а.с.7).
Відповідно до пункту 3 розділу VIII Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 31.05.2012 № 657 передбачено, що залежно від характеру аварії чи обставин непереборної сили документи, що підтверджують їх наявність і тривалість дії можуть видаватися державними органами, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, іншими спеціально вповноваженими на це державними органами, а також уповноваженими на це підприємствами, установами та організаціями відповідно до їх компетенції.
ОСОБА_1 надав копії Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи підприємця серії НОМЕР_3, виданого 06.07.2006 року ФОП ОСОБА_5, платника єдиного податку серія НОМЕР_4, виданого 29.05.2012 року суб'єкту господарювання ОСОБА_5, сертифікату відповідності серії НОМЕР_5 з терміном дії з 18.10.2017 по 17.10.2018 року і з додатком серії НОМЕР_6, виданим 18.10.2017 року, Актів прийому-передачі транспортного засобу б/н від 25.10.2017 року та від 27.11.2017 року, Акту виконаних робіт б/н від 27.11.2017 року про проведення ремонту ходової частини і часткової рехтовки і підфарбування кузова автомобіля (а.с.13-17).
Однак, надані ОСОБА_1 документи вказують, що автомобіль перебував на ремонті, та жодних доказів того, що ремонту зазначений вище транспортний засіб потребував в результаті аварії або дії обставин непереборної сили, позивач суду не представив.
Таким чином, згідно з ст. 460 Митного кодексу України пред'явлення довідки про ремонт транспортного засобу не свідчить про вчинення порушення митних правил внаслідок дії непереборної сили - аварії. Ремонт транспортного засобу не міг завадити вивезти його за межі митної території України, наприклад на лафеті, на іншому транспортному засобі.
Отже, наявні в справі докази в сукупності повністю підтверджують порушення позивачем ОСОБА_1 того, що він перевищив встановлений статтею 95 митного Кодексу України строк доставки транспортного засобу, що перебуває під митним контролем, до органу державної фіскальної служби більше ніж на десять діб, що є безумовною підставою для відмови в задоволенні позову.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 72, 77, 118-119,122, 243-244, 246, 286 КАС України, суд-
в и р і ш и в:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Волинської митниці Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення митних правил - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
Позивач: ОСОБА_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: Волинська митниця Державної фіскальної служби: 44350, Волинська область Любомльський район с. Римачі вул. Призалізнична, 4, ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) 39472698.
Суддя О. І. Бородійчук