Постанова № 73963978, 14.05.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2018
Номер справи
826/14874/17
Номер документу
73963978
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/14874/17 Суддя (судді) першої інстанції: Аверкова В.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого: Бєлової Л.В.

суддів: Безименної Н.В.,

Кучми А.Ю.

за участю секретаря судового засідання: Прудиус І.С.

розглянувши у судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року (повний текст виготовлено 17 січня 2018 року) у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Фірма «Вір'єм» до Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2017 року позивач, Приватне підприємство «Фірма «Вір'єм», звернулись до суду першої інстанції з адміністративним позовом у якому просили визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у місті Києві №0034521207 від 03 листопада 2017 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідачем подано апеляційну скаргу у якій просить постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову, якою у задоволенні позовних вимог - відмовити. Апелянт мотивує свої вимоги тим, що судом першої інстанції неповно досліджено обставини справи, не надано їм належної правової оцінки. Зокрема, відповідач вказує, що позивачем порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних, визначених ст.. 201 Податкового кодексу України.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, посадовою особою відповідача. На підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та п. 75.1 ст. 75, в порядку п. 76.3 ст. 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних Приватним підприємством «Фірма «Вір'єм» за грудень 2015, лютий, березень 2016 року.

За результатом перевірки складено Акт № 10212/26-15-12-07-20/24587317 від 12 жовтня 2017 року «Про результати камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ПП «Фірма «Вір'єм» (податковий номер 24587317) за грудень 2015 року, лютий, березень 2016 року», яким встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201, 120-1 Податкового кодексу України, а саме: податкова накладна № 29 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 03 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 141); податкова накладна № 31 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 03 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 141); податкова накладна № 30 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 03 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 141); податкова накладна № 32 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 03 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 141); податкова накладна № 33 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 07 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 145); податкова накладна № 34 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 08 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 146); податкова накладна № 45 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 09 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147);податкова накладна № 47 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 09 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147); податкова накладна № 48 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 09 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147); податкова накладна № 60 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 158); податкова накладна № 133 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 23 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 161); податкова накладна № 115 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 23 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 161); податкова накладна № 113 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 23 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 161); податкова накладна № 45 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 10 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147); податкова накладна № 46 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 10 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147); податкова накладна № 49 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 10 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 147); податкова накладна № 50 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 14 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 151); податкова накладна № 51 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 14 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 151); податкова накладна № 54 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 15 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 152); податкова накладна № 53 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 15 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 152); податкова накладна № 52 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 15 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 152); податкова накладна № 56 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 57 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 58 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 59 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 55 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 61 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 157); податкова накладна № 8 від 23 лютого 2016 року зареєстрована 15 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 37); податкова накладна № 62 від 23 лютого 2016 року зареєстрована 20 червня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 103); податкова накладна № 9 від 01 березня 2016 року зареєстрована 22 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 37); податкова накладна № 24 від 02 березня 2016 року зареєстрована 26 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 70); податкова накладна № 15 від 03 березня 2016 року зареєстрована 05 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 48); податкова накладна № 25 від 03 березня 2016 року зареєстрована 26 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 69); податкова накладна № 12 від 17 березня 2016 року зареєстрована 22 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 21); податкова накладна № 11 від 17 березня 2016 року зареєстрована 22 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 21); податкова накладна № 14 від 17 березня 2016 року зареєстрована 25 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 24); податкова накладна № 13 від 17 березня 2016 року зареєстрована 25 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 24); податкова накладна № 16 від 17 березня 2016 року зареєстрована 05 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 34); податкова накладна № 24 від 17 березня 2016 року зареєстрована 26 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 55); податкова накладна № 10 від 22 березня 2016 року зареєстрована 22 квітня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 16); податкова накладна № 17 від 24 березня 2016 року зареєстрована 05 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 27); податкова накладна № 18 від 29 березня 2016 року зареєстрована 05 травня 2016 року (порушення граничних термінів реєстрації (кількість днів) - 22).

Податковим повідомленням - рішенням Головного управління ДФС у місті Києві від 03 листопада 2017 року № НОМЕР_1, згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, позивачу нараховано штраф у розмірі 394 682,45 грн.

Вважаючи, що його права та законні інтереси порушено, позивач звернувся до суду першої інстанції з адміністративним позовом.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив та зазначив, що нормами Податкового кодексу України, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, не передбачено проведення перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у межах камеральної перевірки.

Даючи правову оцінку викладеним обставинам, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності правових підстав для задоволення позовних вимог, проте не підтримує доводи, викладені в оскаржуваному апелянтом рішенні.

Згідно з пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Буквальний аналіз зазначеної норми свідчить про те, що метою камеральної перевірки є виявлення в поданій звітності, інших даних систем електронного адміністрування, зокрема Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), арифметичних та/або методологічних помилок, або інших відомостей, які призвели до заниження/завищення податкових зобов'язань або свідчать про допущені платником податків порушення термінів, порядку реєстрації податкових накладних, акцизних накладних або про неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності, відповідальність за що передбачена ст.. 120, 120-1, 120-2 Податкового кодексу України.

Тобто, надані контролюючому органу повноваження проводити камеральні перевірки на підставі даних ЄРПН охоплюють, у тому числі, питання дотримання термінів реєстрації податкових накладних у ЄРПН.

Отже, враховуючи положення пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, камеральною перевіркою (у контексті спірних правовідносин) вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу на підставі даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість, яка складається, зокрема, і з даних ЄРПН, що свідчить про правомірність дій відповідача при проведенні камеральної перевірки щодо термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06 березня 2018 року у справі №821/193/17.

Таким чином, суд апеляційної інстанції не погоджується з доводами суду першої інстанції про те, що термін реєстрації податкових накладних не є об'єктом, який підлягає вивченню контролюючим органом шляхом проведення камеральної перевірки, оскільки не є даними податкової звітності, що відповідає приписам п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України.

Щодо доводів апеляційної скарги Головного управління ДФС України в м. Києві про порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст.. 201 Податкового кодексу України, колегія суддів зазначає таке.

Згідно з п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем подано до податкового органу податкові накладні в електронному вигляді: податкова накладна № 29 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_2); податкова накладна № 31 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_3); податкова накладна № 30 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_4); податкова накладна № 32 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_5); податкова накладна № 33 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_6); податкова накладна № 34 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_7); податкова накладна № 45 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_8); податкова накладна № 47 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_9); податкова накладна № 48 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_10); податкова накладна № 60 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_11); податкова накладна № 133 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_12); податкова накладна № 115 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_13); податкова накладна № 113 від 30 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_14); податкова накладна № 45 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_15); податкова накладна № 46 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_16); податкова накладна № 49 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_17); податкова накладна № 50 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_18); податкова накладна № 51 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_19); податкова накладна № 54 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_20); податкова накладна № 53 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_21); податкова накладна № 52 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_22); податкова накладна № 56 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_23); податкова накладна № 57 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_24); податкова накладна № 58 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_25); податкова накладна № 59 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_26); податкова накладна № 55 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_27); податкова накладна № 61 від 31 грудня 2015 року зареєстрована 04 січня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_28); податкова накладна № 8 від 23 лютого 2016 року зареєстрована 25 лютого 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_29); податкова накладна № 62 від 23 лютого 2016 року зареєстрована 25 лютого 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_30); податкова накладна № 9 від 01 березня 2016 року зареєстрована 16 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_31); податкова накладна № 24 від 02 березня 2016 року зареєстрована 16 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_32); податкова накладна № 15 від 03 березня 2016 року зареєстрована 16 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_33); податкова накладна № 25 від 03 березня 2016 року зареєстрована 16 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_34); податкова накладна № 12 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_35); податкова накладна № 11 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_36); податкова накладна № 14 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_37); податкова накладна № 13 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_38); податкова накладна № 16 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_39); податкова накладна № 24 від 17 березня 2016 року зареєстрована 17 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_40); податкова накладна № 10 від 22 березня 2016 року зареєстрована 24 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_41); податкова накладна № 17 від 24 березня 2016 року зареєстрована 25 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_42); податкова накладна № 18 від 29 березня 2016 року зареєстрована 29 березня 2016 року, що підтверджується квитанцією №1 (реєстраційний номер НОМЕР_43).

Таким чином, податкові накладні за грудень 2015, лютий, березень 2016 року подані позивачем у межах 15-денного терміну, встановленого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру додаткових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі, визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року (далі - Порядок).

Відповідно до п. 2 Порядку, внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Згідно з п. 8 Порядку, для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку про те, що у будь-якому випадку податковий орган зобов'язаний надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин.

Досліджуючи обставини направлення позивачем податкових накладних для реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом встановлено, що позивачу направлено квитанції №1, якими підтверджується факт отримання відповідачем податкових накладних.

З огляду на зазначені обставини та з врахуванням правових наслідків, передбачених пунктом 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, колегія суддів дійшла висновку про те, що податкові накладні Приватного підприємства «Фірма «Вір'єм» за грудень 2015, лютий, березень 2016 року вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних в день їх подання.

Колегія суддів звертає увагу, що відповідно до п. 109.1 ст. 109 Податкового кодексу України, податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Так, судом не встановлено, а відповідачем не доведено протиправних дій або бездіяльності позивача щодо порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних, визначених ст.. 201 Податкового кодексу України.

Враховуючи викладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України та судову практику, колегія суддів частково погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності правових підстав для задоволення позовних вимог Приватного підприємства «Фірма «Вір'єм» до Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, проте з інших підстав.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст.. 315 Кодексу адміністративного судочинства України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право змінити судове рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, зміна судового рішення може полягати в доповненні або зміні його мотивувальної та (або) резолютивної частини.

Заслухавши у судовому засіданні доповідь головуючого судді, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга відповідача підлягає задоволенню частково: необхідно змінити рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року, зазначивши у мотивувальній частині, що підставами для задоволення позовних вимог є доводи, викладені у даній постанові суду. У решті рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Керуючись ст. 243, 315, 317, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

П О С Т АН О В И Л А:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року - задовольнити частково.

Змінити рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року, зазначивши у мотивувальній частині, що підставами для задоволення позовних вимог є доводи, викладені у даній постанові суду.

У решті рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 січня 2018 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена протягом 30 днів, з урахуванням положень ст.. 329 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Повний текст виготовлено 14.05.2018

Головуючий суддя Л.В.Бєлова

Судді Н.В. Безименна,

А.Ю. Кучма