
Провадження № 2-а/679/53/2018
Справа № 679/1661/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2018 року м. Нетішин
Нетішинський міський суд Хмельницької області у складі:
головуючої судді Базарника Б.І.,
при секретарі Лисюк О.О.,
за участі позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Задворної І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нетішин адміністративну справу №679/1661/17 за позовом ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2, РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області (код ЄДРПОУ - 14149763, адреса місцезнаходження: 30000, Хмельницька обл., м.Славута, вул.Козацька, 2) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
12.12.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом до відповідача Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області, в якому просить суд визнати протиправними дії Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області щодо відмови в проведенні йому перерахунку пенсії з її збільшенням на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років відповідно до положень ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також зобов'язати останнє здійснити перерахунок та виплату йому пенсії за віком, починаючи з 12.06.2017 року, з врахуванням вищевказаних вимог із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років, з урахуванням проведених виплат.
В обґрунтування свого позову ОСОБА_1 посилається на те, що має статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році, категорія 2, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 від 13.01.1993 року. 11.04.1997 року йому призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосування норм ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На початку листопада 2017 року він дізнався про те, що відповідачем невірно обраховано йому розмір пенсії, а саме: не враховано право позивача на пільговий характер розрахункової величини заробітку, який збільшується на 1 відсоток за кожен рік роботи понад 20 років, чим необґрунтовано зменшено розмір пенсії позивача.
Позивач вважає, що відповідачем порушено його право на пільговий характер розрахункової величини заробітку, визначений ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», оскільки його трудовий стаж складає 43 роки 1 місяць 05 днів і він має право на доплату за понаднормовий стаж понад 20 років, що складає 23 роки, у розмірі 23% від заробітку для обчислення пенсії, тоді як відповідачем нараховано доплату за понаднормовий стаж лише за 18 років у розмірі 18% від мінімального розміру пенсії за віком, яка визначається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та встановлюється на певний період.
Ухвалою Нетішинського міського суду від 13.12.2017 року відкрито провадження у справі за вищевказаним адміністративним позовом.
В ході розгляду справи судом з 15.12.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.
Пунктом 10 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції, що набрала чинності з 15.12.2017 року) встановлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України (в редакції, що набрала чинності з 15.12.2017 року) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Частиною 2 цієї статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Разом з тим, на момент відкриття судом провадження у справі, п.4 ч.1 ст.18 КАС України (в редакції чинній станом на момент відкриття судом провадження у справі) було передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
У зв'язку з вказаним, адміністративна справа за вищенаведеним позовом на момент відкриття провадження у справі була підсудна Нетішинському міському суду Хмельницької області як місцевому загальному суду як адміністративному суду, проте із набранням чинності 15.12.2017 року Законом України №2147-VIII від 03.10.2017 року така адміністративна справа стала підсудна окружним адміністративним судам.
Частиною 3 статті 30 КАС України (в редакції, що набрала чинності з 15.12.2017 року) встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Зважаючи на вищенаведені обставини та положення законодавства, суд вважає, що наявні передбачені КАС України підстави для продовження розгляду Нетішинським міським судом Хмельницької області як адміністративним судом даної адміністративної справи.
В судовому засіданні позивач свій адміністративний позов підтримав, наполягав на задоволенні позовних вимог та по суті спору надав усні пояснення, які є аналогічними до викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 не визнав, проти задоволення позовних вимог заперечував, надавши суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначає, що згідно матеріалів пенсійної справи з 11.04.1997 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі за текстом - Закон №796) із врахуванням Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі за текстом - Закон №1058), страховий стаж позивача становить 43 роки 1 місяць 5 днів, доплата за понаднормовий стаж 18 років становить 261,36 грн.
На думку відповідача ОСОБА_1 з врахуванням положень ст.55 Закону України №796 та ст.28 Закону України №1058 не має права на збільшення пенсії з урахуванням понаднормового стажу. При цьому, відповідач вказує на те, що ч.2 ст.27 Закону України №1058 встановлено право особи на обрахунок пенсії за двохскладною формулою, а не право позивача обирати умови пенсійного забезпечення за Законом №1058 або спеціальним Законом №796. Позивачу обрахована пенсія відповідно до ч.1 ст.27 Закону України №1058 за односкладною формулою обрахунку пенсії, а у разі розрахунку пенсії відповідно до ч.2 ст.27 Закону України №1058 (двохскладної формули) розмір пенсії позивача зменшиться.
Разом з тим, відповідач, посилаючись на ч.4 ст.45 Закону України №769 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», вказує на те, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч.1 ст.35, ч.2 ст.38, ч.3 ст.42 і ч.5 ст.48 цього Закону, провадиться в такі строки:
- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;
- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Виходячи з наведеного та у зв'язку з тим, що позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 28.11.2017 року, відповідач вважає безпідставною та необґрунтованою вимогу про проведення перерахунку пенсії з 12.06.2017 року.
В судовому засіданні представник відповідача Задворна І.С. зазначений адміністративний позов ОСОБА_1 не визнала, проти задоволення позовних вимог заперечувала та надала суду усні пояснення, які є аналогічними до викладених у письмовому відзиві відповідача на адміністративний позов.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши їх письмові пояснення та заперечення, а також здобуті в ході розгляду справи судом докази, здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, зважаючи на наступні обставини, встановлені судом в ході судового розгляду справи.
Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесений до категорії 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії А за №198432 (категорія 2), яке видане Хмельницькою обласною державною адміністрацією 13.01.1993 року.
З 11.04.1997 року ОСОБА_1 отримує пенсію за віком на пільгових умовах як ліквідатор аварії на ЧАЕС зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та згідно норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується наявними у матеріалах справи листом відповідача №79/Г-10 від 08.12.2017 року, розпорядженням №106303 від 23.11.2017 року про перерахунок пенсії позивачу з 01.10.2017 року, та визнано відповідачем у його письмовому відзиві на адміністративний позов, а також визнано представником відповідача при наданні суду пояснень в судовому засіданні.
28.11.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та просив виправити помилку у розрахунку його пенсії, здійснити перерахунок розрахункової величини заробітку, який збільшується на 1 % за кожен рік роботи понад 20 років, та розміру доплати за понаднормовий стаж з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також виплатити йому різницю між фактично отриманою пенсією та перерахованою пенсією, починаючи з 28.05.2017 року.
На час звернення до відповідача для перерахунку пенсії у ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1, наявний страховий стаж 43 роки 1 місяць та 5 днів, що підтверджується листом відповідача №79/Г-10 від 08.12.2017р., розпорядженням №106303 від 23.11.2017р. про перерахунок пенсії позивачу з 01.10.2017р., та визнано відповідачем у його письмовому відзиві на адміністративний позов, а також визнано представником відповідача при наданні суду пояснень в судовому засіданні.
У відповідь на заяву ОСОБА_1, відповідач направив лист №79/Г-10 від 08.12.2017р., в якому відмовив позивачу у виправленні помилки та проведенні перерахунку у зв'язку з цим пенсії. Зазначена відмова обґрунтована у вказаному листі тим, що ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як ліквідатору аварії на ЧАЕС, за матеріалами пенсійної справи страховий стаж позивача становить 43 роки 1 місяць та 5 днів. При цьому, відповідач, посилаючись на положення ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» вказує на те, що доплата за понаднормовий стаж за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років, пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорії зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796 від 28.02.1991 року (далі Закон №796-XII).
Як слідує з матеріалів справи, позивачу призначено пенсію за віком, відповідно до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ч.2 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон №1058-ІV) за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Таким чином, цією нормою надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV або спеціальним Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII.
Згідно з ст.15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 15.11.1991 року умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-XII від 28.02.1991 року або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
Тобто, вказаною нормою надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом №1058-ІV або спеціальним Законом №796-XII.
Відповідно до п.2 ст.56 Закону №796-XII право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 % заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком №1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 % заробітку.
У зв'язку з цим для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, порядок обчислення стажу роботи має пільговий характер та визначений в п.2 ст.56 Закону № 796-ХІІ.
Аналіз викладених положень закону свідчить про те, що чинне законодавство визначає особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
Водночас, порядок перерахунку пенсій Законом №796-XII не встановлений, що є підставою для застосування судом при розгляді цього публічно-правового спору аналогії закону на підставі ч.6 ст.7 КАС України.
Ознакам, передбаченим вказаною процесуальною нормою, відповідає абз.2 ч.1 ст.28 Закону №1058-IV, зі змісту якого випливає, що за кожний повний рік страхового стажу понад установлений законом мінімальний трудовий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, остання збільшується на 1% визначеної законом її розрахункової величини.
Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ця розрахункова величина має пільговий характер і визначена в ч.2 ст.56 Закону №796-XII як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи.
Таким чином, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право на перерахунок пенсії за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 % заробітку за рік.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постановах від 7 липня 2015 року (справа №21-727а15) та від 20 вересня 2016 року (справа №21-1255а16) та Верховним Судом від 06.02.2018 (справа №560/675/17, провадження №К/9901/684/17).
При виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду (ч.5 ст.242 КАС України).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що на ОСОБА_1 розповсюджуються пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для осіб, віднесених до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а тому позивач має право на збільшення пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений п.2 ст.56 Закону № 796-ХІІ стаж роботи понад 20 років, що у випадку позивача складає понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку.
За правилами ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. В даній справі відповідачем не доведено, що пенсія позивачу призначена на умовах, інших ніж передбачені у ч.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Разом з тим, ч.4 ст.45 Закону №1058-IV передбачено, що перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
На думку суду зазначена норма не підлягає застосуванню до спірних правовідносин, оскільки звернення позивача до відповідача із заявою від 28.11.2017р. про виправлення помилки, проведення у зв'язку з цим перерахунку призначеної пенсії та виплати недоотриманої пенсії, мало місце не у зв'язку з виникненням додаткових підстав чи волевиявлення позивача для проведення перерахунку пенсії, а у зв'язку із неправомірними діями відповідача щодо неврахування ним при призначенні пенсії права ОСОБА_1 на збільшення пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений п.2 ст.56 Закону № 796-ХІІ стаж роботи понад 20 років, що у випадку позивача складає понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку.
За результатом розгляду справи суд дійшов висновку, що охоронювані законом права, свободи та інтереси позивача порушені діями відповідача щодо безпідставного неврахування ним при призначенні ОСОБА_1 пенсії його права на її збільшення на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений п.2 ст.56 Закону № 796-ХІІ стаж роботи понад 20 років, що у випадку позивача складає понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку.
Відповідно, суд вважає, що належним способом захисту прав та законних інтересів позивача є визнання протиправними дій відповідача щодо відмови ОСОБА_1 у виправленні помилки та проведенні перерахунку пенсії відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з її збільшенням на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років, тобто за понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку, а також зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до п.2 ст56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу, тобто за понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку, та виплатити різницю між перерахованою пенсією та фактично проведеними виплатами.
З урахуванням наведеного та передбаченого ч.2 ст.122 КАС шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню за період, починаючи з 12.06.2017 року, тобто за шість місяців перед зверненням позивача до суду із позовною завою.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до абз.2 ч.5 ст.139 КАС України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відтак, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, інших витрат не поніс і суду на надав їх підтвердження, відсутні підстави для стягнення з відповідача судових витрат пропорційно до задоволеної частини позовних.
Керуючись ч.2 ст.19, ч.1 ст.46 Конституції України, ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статтями 9, 77, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_2, РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області (код ЄДРПОУ - 14149763, адреса місцезнаходження: 30000, Хмельницька обл., м.Славута, вул.Козацька, 2) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задоволити частково.
Визнати протиправними дії Славутського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії відповідно до п.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з її збільшенням на 1 % заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років, тобто за понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку, починаючи з 12.06.2017 року.
Зобов'язати Славутське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до п.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу, за понаднормовий стаж 23 роки, але не вище 75 % заробітку, починаючи з 12.06.2017 року, та виплатити різницю між перерахованою пенсією та фактично проведеними виплатами.
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Рішення набирає законної сили в порядку статті 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Нетішинський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня отримання повного тексту рішення.
Суддя Б.І. Базарник