
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 824/692/17-а
Головуючий у 1-й інстанції: Левицький Василь Костянтинович
Суддя-доповідач: Сторчак В. Ю.
14 травня 2018 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сторчака В. Ю.
суддів: Мельник-Томенко Ж. М. Ватаманюка Р.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державного кадастрового реєстратора відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року (суддя Левицький В.К., повний текст рішення складено 29.01.2018 року) у справі за адміністративним позовом Волоківської сільської об'єднаної територіальної громади до Державного кадастрового реєстратора відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
У вересні 2017 року Волоківська сільська об'єднана територіальна громада звернулась до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного кадастрового реєстратора відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення № РВ-7300272742017 від 08.06.2017 р. про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру та зобов'язання внести відомості до Державного земельного кадастру про об'єднання належних Волоківській сільській об'єднаній територіальній громаді земельних ділянок, кадастрові номера: НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, площею 0,5163 га кожна, в одну земельну ділянку площею 2,5815 га.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив про державний кадастровий реєстратор Відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайський С.М. неправомірно відмовив у державній реєстрації земельної ділянки площею 2,5815 га, оскільки розпоряджатися землями в межах населених пунктів є виключною компетенцією органу місцевого самоврядування.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Державного кадастрового реєстратора Відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича №РВ-7300272742017 від 08.06.2017 р. про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру. Зобов'язано Державного кадастрового реєстратора Відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича повторно розглянути заяву Волоківської сільської об'єднаної територіальної громади про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 26.05.2017 р. (реєстраційний номер ЗВ-7303019462017).
Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку, подавши відповідну апеляційну скаргу. У скарзі відповідач, посилаючись на неповне з'ясування та недоведеність судом обставин, що мають значення для справи та допущенні порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким в задоволенні позовних вимог позивача відмовити в повному обсязі з підстав, викладених у апеляційній скарзі.
Зокрема, відповідач зазначає, що позивачем порушено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України, оскільки на спірні ділянки виготовлено проекти відведення земельних ділянок щодо передачі у приватну власність громадянам та надано висновки щодо погодження даних проектів.
У відзиві, направленому до суду апеляційної інстанції на апеляційну скаргу відповідача, позивач вказує на те, що оскаржуване рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.01.2018 року прийняте обгрунтовано, а доводи апеляційної скарги є безпідставними та спростованими під час розгляду справи в суді першої інстанції.
В силу положень п. 1 ч. 1 ст. 311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що подана скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, 14.08.2015р. рішенням ХХХІІІ сесії VІ скликання Чернівецької обласної ради №121-33/15 утворено Волоківську сільську об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром в селі Волока Глибоцького району Чернівецької області та введено до Волоківської сільської об'єднаної територіальної громади села Волока, Грушівка Волоківської сільської ради, села Валя Кузьмина Валякузьминської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області. В 2015 р. Глибоцькою районною радою затверджено зміни меж села Валя Кузьмин, які зареєстровано 02.06.2016 р. в Державному земельному кадастрі.
Також встановлено, що 12.01.2017 р. за територіальною громадою сіл Волока, Грушівка, Валя Кузьмина в особі Волоківської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки кадастрові номерами НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 площею 0,5163 га кожна, цільове призначення "землі сільськогосподарського призначення".
В подальшому, Волоківською сільською об'єднаною територіальною громадою прийнято рішення об'єднати вказані земельні ділянки в одну з подальшим розподілом об'єднаної ділянки на ділянки площею близько 0,15 га кожна.
На підставі договору №181 від 31.03.2017 р., приватним підприємством "Захід - Зем" на замовлення позивача виготовлено технічну документацію із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок (об'єднання земельних ділянок) територіальної громади сіл Волока, Грушівка, Валя Кузьмина в особі Волоківської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області. Відповідно до пояснювальної записки до технічної документації із землеустрою щодо об'єднання земельних ділянок, передбачалося об'єднання чотирьох земельних ділянок площею 0,5163 га кожна, цільове призначення "землі сільськогосподарського призначення" в одну - площею 2,5815 га.
12.04.2017 р. позивач подав до відповідача заяву про державну реєстрацію земельної ділянки площею 2,5815 га, яка розташована за адресою с. Валя Кузьмина Волоківської сільської ради.
25.04.2017 р. відповідачем прийнято рішення № РВ-7300256212017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру з підстав невідповідності поданих документів вимогам, установленим Законом України "Про Державний земельний кадастр" і Порядком ведення Державного земельного кадастру. Порушено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України), так як на об'єднані ділянки виготовлено проекти відведення земельних ділянок щодо передачі у приватну власність громадян та надано висновки щодо погодження даних проектів; невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме XSD схема наявні зауваження щодо валідності електронного документа.
25.05.2017 р. позивач через центр надання адміністративних послуг подав до відповідача заяву про державну реєстрацію земельної ділянки площею 2,5815 га, яка розташована за адресою с. Валя Кузьмина Волоківської сільської ради, із додатками згідно інформаційної картки.
08.06.2017 р. відповідачем прийнято рішення № РВ-7300272742017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, у зв'язку з невідповідністю електронного документа установленим вимогам, а саме XSD схема наявні зауваження щодо валідності електронного документа. Також зазначено, що заявником порушено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України), так як на об'єднані ділянки виготовлено проекти відведення земельних ділянок щодо передачі у приватну власність громадян та надано висновки щодо погодження даних проектів. За результатами поданої позивачем заяви було складено протокол №ПП-7300106472017 проведення перевірки електронного документа та висновок щодо перевірки електронного документа.
Вважаючи рішення № РВ-7300272742017 від 08.06.2017 р. про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру протиправним, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Ухвалюючи оскаржуване судове рішення, суд першої інстанції прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача. Зокрема, суд виходив з того, що відповідач не довів правомірність рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, а наведена відповідачем підстава для його прийняття не узгоджується з приписами Закону № 3613-VI1 та Порядку № 1051, які чітко визначають підстави та порядок прийняття Державним кадастровим реєстратором рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Законодавство України дає право позивачу, як власнику земельних ділянок: кадастрові номерами НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 площею 0,5163 га кожна, які знаходяться в межах територіальної громади сіл Волока, Грушівка, Валя Кузьмина, розпоряджатися ними в порядку встановленому законом, в т.ч. об'єднати їх.
Так, відповідно до ст. 80 Земельного кодексу України (далі - ЗК України, чинного на час виникнення спірних правовідносин) суб'єктами права власності на землю є: а) громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.
Землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування (ст. 83 ЗК України).
Частиною 1 ст. 90 ЗК України визначено, що власники земельних ділянок мають право: а) продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину; б) самостійно господарювати на землі; в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію; г) використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, лісові насадження, водні об'єкти, а також інші корисні властивості землі; ґ) на відшкодування збитків у випадках, передбачених законом; д) споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.
Згідно ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Підставою відмови відповідача у державній реєстрації об'єднаної земельної ділянки площею 2,5815 га, яка розташована за адресою с. Валя Кузьмина Волоківської сільської ради була невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме заявником (позивачем) порушено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України), так як на об'єднані ділянки виготовлено проекти відведення земельних ділянок щодо передачі у приватну власність громадян та надано висновки щодо погодження даних проектів.
Проте, як вірно зазначив суд першої інстанції, наведена відповідачем підстава для прийняття оскаржуваного рішення не узгоджується з приписами Закону України "Про державний земельний кадастр" від 07.07.2011 р. № 3613-VI (далі - Закон № 3613-VI, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин). та Порядку ведення Державного земельного кадастру №1051 (далі - Порядок № 1051, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 р. які чітко визначають підстави та порядок прийняття Державним кадастровим реєстратором рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 3613-VI1 внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Перелік відомостей про земельні ділянки, що включається до Державного земельного кадастру визначено ст. 15 Закону № 3613-VI1.
Статтею 24 Закону № 3613-VI1 передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з ст. 25 Закону № 3613-VI1 Поземельна книга є документом Державного земельного кадастру, який містить відомості про земельну ділянку, визначені даною нормою.
Порядок внесення відомостей до Поземельної книги врегульовано ст. 26 Закону № 3613-VI1. Частинами 3 - 5 ст. 26 Закону № 3613-VI1 встановлено, що зміни до відомостей про земельну ділянку (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті) вносяться до Поземельної книги за заявою власника або користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності на підставі документації, передбаченої цим Законом. Для внесення змін до відомостей Поземельної книги щодо цільового призначення земельної ділянки, складу угідь, нормативної грошової оцінки, а також до відомостей про межі земельної ділянки (у разі їх встановлення (відновлення) за фактичним використанням земельної ділянки) заявник подає до органу, який здійснює ведення Поземельної книги: заяву за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру; оригінали документації із землеустрою, технічної документації з оцінки земель, які згідно з цим Законом є підставою для внесення таких змін (крім випадків зміни виду використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, що згідно з цим Законом не потребує розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки); документацію із землеустрою, на підставі якої вносяться зміни до відомостей Державного земельного кадастру, у формі електронного документа (крім випадків внесення відомостей про зміну виду використання).
Державний кадастровий реєстратор, який здійснює ведення Поземельної книги, протягом чотирнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви вносить до Поземельної книги інформацію про зміну відомостей про земельну ділянку або надає мотивовану відмову у внесенні таких відомостей.
Згідно ч. 6 ст. 26 Закону № 3613-VI1 відмова у внесенні до Поземельної книги змін до відомостей про земельну ділянку надається у разі, якщо: земельна ділянка розташована на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора; із заявою звернулася неналежна особа; подані документи не відповідають вимогам законодавства; заявлені відомості вже внесені до Поземельної книги.
Особливості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку у разі її поділу чи об'єднання з іншою земельною ділянкою, а також відновлення її меж встановлено ст. 27 Закону № 3613-VI1. Зокрема, у разі поділу або об'єднання земельних ділянок запис про державну реєстрацію земельної ділянки та кадастровий номер земельної ділянки скасовуються, а Поземельна книга на таку земельну ділянку закривається. У Поземельній книзі на земельні ділянки, сформовані в результаті поділу або об'єднання земельних ділянок, здійснюється запис про такий поділ чи об'єднання із зазначенням скасованих кадастрових номерів земельних ділянок. Записи про обмеження у використанні земельної ділянки, яка була поділена чи об'єднана з іншою, переносяться до поземельних книг на земельні ділянки, сформовані в результаті такого поділу чи об'єднання (крім випадків, коли обмеження поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до новосформованої земельної ділянки).
Згідно п. 3 - 5 Порядку № 1051 Державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. Ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. Держателем Державного земельного кадастру є Держгеокадастр. До складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України "Про Державний земельний кадастр" та цим Порядком. Державний кадастровий реєстратор має доступ до всіх відомостей Державного земельного кадастру, самостійно приймає рішення про внесення відомостей до нього, надання таких відомостей, а також відмову у внесенні або наданні відомостей.
Пунктами 10 та 12 Порядку № 1051 встановлено, що відомостями Державного земельного кадастру є всі відомості, які підлягають внесенню до нього згідно з цим Порядком та у порядку інформаційної взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами, а також відомості, одержані внаслідок їх оброблення, систематизації та узагальнення. Відомості Державного земельного кадастру є офіційними і вважаються об'єктивними та достовірними, якщо інше не доведено судом.
Перелік відомостей, що включається до Державного земельного кадастру визначено у п. 24 Порядку № 1051.
Державна реєстрація земельної ділянки здійснюється під час її формування за результатами складення документації із землеустрою після її погодження у встановленому порядку та до прийняття рішення про її затвердження органом державної влади або органом місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню таким органом) шляхом відкриття Поземельної книги на таку земельну ділянку відповідно до пунктів 49-54 цього Порядку (п. 107 Порядку № 1051).
Відповідно до п. 109 Порядку № 1051 державна реєстрація земельної ділянки здійснюється за заявою: 1) особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки у разі її передачі у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи; 2) власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи; 3) органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності).
Згідно п. 110 Порядку № 1051 для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються: 1) заява про державну реєстрацію земельної ділянки за формою згідно з додатком 22; 2) оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації); 3) електронний документ.
Приписами п. 67 Порядку № 1051 визначено, що внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється виключно на підставі та відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку. Забороняється вимагати для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених Законом України "Про Державний земельний кадастр".
Документи, які є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, мають відповідати таким вимогам: текст документів має бути написаний розбірливо; документи не мають містити підчищення або дописки, закреслені слова чи інші не обумовлені в них виправлення, орфографічні та арифметичні помилки, бути заповнені олівцем, а також з пошкодженнями, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; документи мають відповідати вимогам Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.
Таким чином, з аналізу наведених норм, колегія суддів приходить до висновку, що оскаржуване рішення № РВ-7300272742017 від 08.06.2017 р. про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру є протиправним, оскільки, отримання третіми особами дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок не є підставою для відмови у реєстрації об'єднання спірних ділянок за заявою позивача (власника).
Що стосується посилання апелянта на наділення третіх осіб правом на першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, колегія суддів враховує наступне.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що у позивача на розгляді знаходяться заяви учасників антитерористичної операції, а саме громадян ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 В позовній заяві позивач вказував, що на розгляді сесії Волоківської сільської об'єднаної територіальної громади знаходиться 200 заяв щодо передачі громадянам земельних ділянок із земель комунальної власності шляхом безоплатної приватизації, серед яких вже понад рік перебувають заяви учасників бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції.
Колегія суддів вважає, що учасники антитерористичної операції, які подали відповідні заяви перебувають в рівних умовах та мають рівні права щодо першочергового відведення їм земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, адже, у статті 3 Конституції України визначено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності й господарювання. Вона також закріплює рівність перед законом усіх без винятку суб'єктів права власності та гарантує кожному захист його прав і свобод (ст. 13 Конституції України).
Крім того, приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції прийшов до висновку, що позовна вимога про зобов'язання відповідача внести відомості до Державного земельного кадастру про об'єднання належних Волоківській сільській об'єднаній територіальній громаді земельних ділянок задоволенню не підлягає, оскільки, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що з метою захисту порушених прав позивача, слід зобов'язати Державного кадастрового реєстратора Відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського С.М. повторно розглянути заяву Волоківської сільської об'єднаної територіальної громади про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру від 26.05.2017 р. (реєстраційний номер ЗВ-7303019462017).
Таким чином, підсумовуючи викладене, колегія суддів, оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази в їх сукупності, дійшла висновку, що доводи викладені в апеляційній скарзі відповідача не спростовують висновків суду першої інстанції, оскільки останній всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, в ньому повно відображені обставини, що мають значення для справи, а висновки щодо встановлених обставин і правові наслідки є вірними.
Відповідно до статті 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
апеляційну скаргу Державного кадастрового реєстратора відділу у Глибоцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Одайського Сергія Миколайовича залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 14 травня 2018 року.
Головуючий Сторчак В. Ю. Судді Мельник-Томенко Ж. М. Ватаманюк Р.В.