
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "10" травня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/665/17
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн у справі № 906/665/17 за заявою Публічного акціонерного товариства "Верстатуніверсалмаш" (м. Житомир) про його банкрутство,
за участю учасників судового процесу:
від кредиторів: ОСОБА_1 - представник Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомрській області (довіреність №227/01від 03.01.2018) ОСОБА_2 - представник ТОВ "Полімекс - Мостосталь Україна" (довіреність від 17.10.2017);
від боржника: ОСОБА_3 - ліквідатор
присутні в судовому засіданні: ОСОБА_4 - представник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (довіреність №41 від 28.02.2018);
ОСОБА_5 - представник Головного управління ДФС у Житомирській області (довіреність №473/5/06-30-10-04 від 17.06.2017)
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа про банкрутство Публічного акціонерного товариства "Верстатуніверсалмаш" (м.Житомир).
Постановою суду від 27.09.2017, зокрема, визнано банкрутом Публічне акціонерне товариство "Верстатуніверсалмаш", відкрито його ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором ОСОБА_3
27.09.2017 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднено оголошення про визнання Публічного акціонерного товариства "Верстатуніверсалмаш" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону про банкрутство) кредитори мають право заявляти свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
26.10.2017, тобто в межах визначеного ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, до господарського суду від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області надійшла заява від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн (т. 7 а.с. 1-196).
Ухвалою суду від 30.10.2017 вказану заяву прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні (т. 7 а.с. 199).
21.11.2017 до суду надійшов відзив ліквідатора банкрута ОСОБА_3 від 20.11.2017 № 26 на заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн (т. 8 а.с. 96).
21.11.2017 до суду від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області надійшли додаткові документи (т. 8 а.с. 173-178).
06.12.2017 до суду від Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області надійшов супровідний лист від 05.12.2017 з доданими документами (т. 8 а.с. 190-222).
У судовому засіданні представником Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області підтримано заяву від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн у повному обсязі.
Ліквідатором банкрута ОСОБА_3 та представниками Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомрській області, ТОВ "Полімекс - Мостосталь Україна", Головного управління ДФС у Житомирській області повідомлено про відсутність заперечень щодо визнання вимог Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.
Дослідивши заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн, заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні учасників провадження у справі, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву частково, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що кредитором здійснюються страхові виплати ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, які працюючи на Публічному акціонерному товаристві "Верстатуніверсалмаш" отримали трудове каліцтво, про що свідчать копії відповідних актів (т. 7 а.с. 60-61, 66-67, 72-73, 78, 83-84, 89-90, 95-96, 101-102, 106-107, 112-113, 118-119, 124-125, 129-130, 134-135, 140-141, 146-147, 152-153, 158-159, 164-165, 170-171, 176-177, 182-183, 187-188, 193-194).
Відповідно до копій виписок з актів огляду МСЕК про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових видах допомоги вказаним особам встановлено групу інвалідності та/або ступінь втрати працездатності, а саме: ОСОБА_6 – третя група інвалідності, 15 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 59); ОСОБА_7 – 30 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 65); ОСОБА_8 – друга група інвалідності, 60 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 71); ОСОБА_9 – третя група інвалідності, 60 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 77); ОСОБА_10 – третя група інвалідності, 60 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 82); ОСОБА_11 – 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 88); ОСОБА_12 – 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 94); ОСОБА_13 – 20 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 100); ОСОБА_14 – 20 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 106); ОСОБА_15 – третя група інвалідності, 60 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 111); ОСОБА_16 - 45 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 117); ОСОБА_17 – 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 123); ОСОБА_18 – 20 % втрати працездатності; ОСОБА_19 – 50 % втрати працездатності; ОСОБА_20 – 40 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 139); ОСОБА_21 – третя група інвалідності, 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с.145); ОСОБА_22 – 25 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 151); ОСОБА_23 – 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 157); ОСОБА_24 – друга група інвалідності, 70 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 163); ОСОБА_25 – 60 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 169); ОСОБА_26 – 50 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 175); ОСОБА_27 – третя група інвалідності, 45 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 181); ОСОБА_28 – 45 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 186); ОСОБА_29 – 25 % втрати працездатності (т. 7 а.с. 192).
Постановами відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Житомирі призначено потерпілим щомісячну грошову допомогу, яку слід проводити з 01.03.2017 безстроково, а саме: ОСОБА_6 – 970,22 грн (т. 7 а.с. 58); ОСОБА_7 – 1640,50грн (т. 7 а.с. 64); ОСОБА_8 – 1186,56 грн (т. 7 а.с. 70); ОСОБА_9 – 3134,03 грн (т. 7 а.с. 76); ОСОБА_10 – 1186,56 грн (т. 7 а.с. 81); ОСОБА_11 – 1079,27 грн (т. 7 а.с. 87); ОСОБА_12 – 988,80 грн (т. 7 а.с. 93); ОСОБА_13 – 463,89 (т. 7 а.с. 99); ОСОБА_14 – 911,14 (т. 7 а.с. 105); ОСОБА_15 – 2724,26 грн (т. 7 а.с. 110); ОСОБА_16 – 1350,51 грн (т. 7 а.с. 116); ОСОБА_17 – 1067,56 грн (т. 7 а.с. 122); ОСОБА_18 – 400,19 грн (т. 7 а.с. 128); ОСОБА_19 – 988,80 грн (т. 7 а.с. 133); ОСОБА_20 – 791,04 (т. 7 а.с. 138); ОСОБА_21 – 1926,65 грн (т. 7 а.с.144); ОСОБА_22 – 552,96 грн (т. 7 а.с. 150); ОСОБА_23 – 988,80 грн (т. 7 а.с. 156); ОСОБА_24 – 2472,14 грн (т. 7 а.с. 162); ОСОБА_25 – 1186,56 грн (т. 7 а.с. 168); ОСОБА_26 – 1816,15 грн (т. 7 а.с. 174); ОСОБА_27 – 889,92 грн (т. 7 а.с. 180); ОСОБА_28 – 1000,83 грн (т. 7 а.с.185); ОСОБА_29 – 494,40 (т. 7 а.с. 191).
Окрім цього, постановами відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Житомирі передбачено побутове обслуговування та догляд ОСОБА_30 (т. 8 а.с. 197, 200, 202), ОСОБА_10 (т. 8 а.с. 205, 206), ОСОБА_24 (т. 8 а.с. 208), ОСОБА_8 (т. 8 а.с. 212), ОСОБА_9 (т. 8 а.с. 214, 215 ,216), ОСОБА_21 (т. 8 а.с. 221).
Відповідно до ч. 2 ст. 1205 Цивільного Кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним ст. 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
В силу вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 №1105 роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" джерелами формування коштів Фонду соціального страхування України є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Отже, капіталізація платежів здійснюється у випадку ліквідації юридичної особи - страхувальника. У справі про банкрутство капіталізація платежів здійснюється лише після визнання боржника банкрутом та відкриття стосовно нього ліквідаційної процедури.
Відтак, тільки з моменту визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури платежі, що мають бути виплачені потерпілим в майбутньому, підлягають капіталізації та повинні бути включені до реєстру вимог кредиторів відповідно до ст.45 Закону про банкрутство, оскільки відповідно до чинного законодавства до цього часу строк виконання вказаних зобов'язань банкрута є таким, що ще не настав.
Капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства відшкодовувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян здійснюється відповідно до Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000.
Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, втрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів і види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.
Відповідно до п. 3 вказаного Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Положеннями п. 5-1 цього Порядку передбачено, що у вимогах відповідного Фонду до боржника, щодо якого порушено справу про банкрутство, зазначається сума, визначена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації.
При цьому, суми платежів, капіталізованих відповідно до зазначених вимог у процесі ліквідації підприємства-банкрута, перераховуються ліквідатором (арбітражним керуючим) робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому підприємство перебуває на обліку.
Середня очікувана тривалість життя, визначена кредитором за допомогою даних таблиці смертності та середньої очікуваної тривалості життя в Україні у 2015 році, ОСОБА_6 становить 14,06 роки; ОСОБА_7 – 15,2 роки; ОСОБА_8 – 14,06 роки; ОСОБА_9 – 16,47 роки; ОСОБА_10 – 7,79 роки; ОСОБА_11 – 22,16 роки; ОСОБА_12 – 18,44 роки; ОСОБА_13 – 16,56 роки; ОСОБА_14 – 15,83 роки; ОСОБА_15 – 14,06 роки; ОСОБА_16 – 15,83 роки; ОСОБА_17 – 14,63 роки; ОСОБА_18 – 7,96 роки; ОСОБА_19 – 9,47; ОСОБА_20 – 14,63 роки; ОСОБА_21 – 12,43 роки; ОСОБА_22 – 12,43 роки; ОСОБА_23 – 15,83 роки; ОСОБА_24 – 11,91 роки; ОСОБА_25 – 14,06 роки; ОСОБА_26 – 10,9 роки; ОСОБА_27 – 13,5 роки; ОСОБА_28 – 10,9 роки; ОСОБА_29 – 26,42 роки (т. 8 а.с. 191-196).
Відповідно до розрахунку кредитора, з урахування визначеного постановами відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Житомирі розміру щомісячних виплат, та середньої очікуваної тривалості життя, загальна потреба в капіталізації коштів для здійснення щомісячних виплат становить 5 138 161,49 грн, а саме: ОСОБА_6 – 163695,52 грн; ОСОБА_7 – 299227,20 грн; ОСОБА_8 – 200 196,40 грн; ОСОБА_9 – 619409,69 грн; ОСОБА_10 – 110919,63 грн; ОСОБА_11 – 286999,48 грн; ОСОБА_12 – 218801,66 грн; ОСОБА_13 – 92 184,22 грн; ОСОБА_14 – 173080,15 грн; ОСОБА_15 – 459637,15 грн; ОСОБА_16 - 256542,88 грн; ОСОБА_17 – 187420,83 грн; ОСОБА_18 – 38226,15 грн; ОСОБА_19 – 112367,23 грн; ОСОБА_20 – 138874,98 грн; ОСОБА_21 – 287379,11 грн; ОСОБА_22 – 82479,51 грн; ОСОБА_23 – 187832,45 грн; ОСОБА_24 – 353318,25 грн; ОСОБА_25 – 200196,40 грн; ОСОБА_26 – 237552,42 грн; ОСОБА_27 – 144 167,04 грн; ОСОБА_28 – 130908,56 грн; ОСОБА_29 – 156744,58 грн. (т. 7 а.с. 48-49).
Пунктом 1.1. Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 25.03.2008 № 23 визначено механізм безоплатного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (протезними виробами, уключаючи протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття і спеціальний одяг, засобами пересування, спеціальними засобами для самообслуговування, особистого догляду, орієнтування, спілкування та обміну інформацією) потерпілих унаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 228 Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування установлено, що грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів, що мають автомобілі та мотоколяски, - у розмірі відповідно 22 відсотки та 16 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, на транспортне обслуговування - у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.
Відповідно до розрахунку кредитора, загальна потреба в капіталізації коштів на побутове обслуговування та догляд становить 616861,39 грн, а саме: ОСОБА_30 - 242513,00 грн, ОСОБА_10 - 44403,00 грн, ОСОБА_24 - 139983,39 грн, ОСОБА_8 - 80142,00 грн, ОСОБА_9 - 62586,00 грн, ОСОБА_21 - 47234,00 грн (т. 7 а.с. 48-49, т. 13 а.с. 25-26).
Перевіривши розрахунки кредитора, господарський суд приходить до висновку про їх арифметичну вірність та відповідність чинному законодавству України.
З урахування викладеного, загальна потреба в капіталізації коштів становить 5755022,88 грн (5 138 161,49 грн + 616861,39 грн).
Вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області до боржника на суму 5 755 022,88 грн є обґрунтовані та підтверджені належними доказами.
З урахуванням того, що кредитором заявлено вимоги до боржника на суму 5 755 022,90 грн, вимоги на суму 0,02 грн не підтверджені будь-якими доказами.
Господарський суд вважає за необхідне зазначити про правомірність подання заяви з вимогами до боржника саме Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області, а не відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Житомирі з огляду на наступне.
Відповідно до розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в результаті реорганізації шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності утворюється Фонд соціального страхування України.
Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
Постановою Правління Фонду соціального страхування України від 11.04.2017 за №28 "Про внесення змін до Статуту Фонду соціального страхування України", зокрема, внесено зміни до Статуту Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 03.04.2015 № 8 (т. 7 а.с. 8).
У п. 1.1. Статуту Фонду зазначено, що Фонд створений згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" і є правонаступником Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (т. 7 а.с. 9-28).
Відповідно до наказу Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 21.09.2017 № 106-ос Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є правонаступником, зокрема, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Житомирі (т. 7 а.с. 45-47).
Згідно положення про Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 25.07.2017 №57-ос Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області утворено постановою правління Фонду соціального страхування України від 08.02.2017 №13; завданням управління є реалізація повноважень виконавчої дирекції Фонду на території Житомирської області; управління здійснюють свої повноваження як безпосередньо, так і через відділення в районах і містах обласного значення. Основним завданням Управління є, зокрема, реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування та забезпечення дотримання вимог чинного законодавства у цих сферах на території Житомирської області (т. 7 а.с. 30-34).
Відповідно до п. 1.1. та п. 1.2 Положення про Житомирське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 27.07.2017 №62-ос, Житомирське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області є відокремленим підрозділом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області. Відділення утворено відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України від 24.05.2017 № 32. Відділення підпорядковане та підзвітне Управлінню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Житомирській області.
Згідно п. 1.4. Положення про Житомирське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області, затвердженого наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 27.07.2017 №62-ос, завданням Відділення є реалізація повноважень Управління на території міста Житомира та Житомирського району Житомирської області (т. 7 а.с. 35-38).
Згідно з інформацією Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 03.05.2017 зареєстровано Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області (т. 7 а.с. 39-44), а 25.10.2017 припинено відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Житомирі (т. 8 а.с. 177-178).
Відповідно до абз. 2 п. 2 ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство у другу чергу задовольняються вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Зважаючи на викладене в сукупності господарський прийшов до висновку, заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника задовольнити частково, визнати вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431378) на суму 5 755 022,88 грн капіталізованих платежів (друга черга), відхилити вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431378) на суму 0,02 грн.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на дату подання заяви з вимогами до боржника) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються органи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України.
У зв'язку із звільненням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області від сплати судового збору за подачу заяви до господарського суду, підлягає сплаті боржником 3200,00 грн. в дохід Державного бюджету України, які слід включити до першої черги реєстру вимог кредиторів боржника.
Керуючись статтями 129, 234 Господарського процесуального кодексу України, статтями 23, 45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області від 25.10.2017 №09-165 з грошовими вимогами до боржника на суму 5 755 022,90 грн задовольнити частково.
2. Визнати вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431378) на суму 5 755022,88 грн капіталізованих платежів (друга черга).
3. Відхилити вимоги Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (ідентифікаційний код 41313540) в особі Житомирського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області (код відокремленого підрозділу 41431378) на суму 0,02 грн.
4. У зв'язку із звільненням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області від сплати судового збору за подачу заяви до господарського суду, підлягає сплаті боржником 3200,00 грн в дохід Державного бюджету України, які слід включити до першої черги реєстру вимог кредиторів.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повний текст ухвали складено та підписано 11.05.2018.
Суддя Костриця О.О.