
Справа № 815/1562/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Радчука А.А.,
за участю секретаря - Марчук Ю.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - Позивач або ОСОБА_1) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - Відповідач або ГУ ПФУ в Одеській області), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області (далі - Третя особа або Ліквідаційна комісія ГУ МВС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та не здійсненні виплати грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року та зобов'язання Головного управління ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, а також виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №1215, виготовленій Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що ГУ ПФУ в Одеській області не здійснено жодних належних дій щодо забезпечення права на перерахунок пенсії ОСОБА_1 та отримання ним невиплачених грошових сум недоплаченої частини основного розміру пенсії починаючи з 01.01.2016 року.
Перерахунок пенсії ОСОБА_1 не був здійснений саме по вині уповноважених на це органів: ГУ ПФУ в Одеській області (ігнорування факту отримання довідки з новим грошовим забезпеченням), Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області (неправильне виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення).
Відповідач, в свою чергу, повністю ж ігнорував вимоги законодавства щодо обов'язку перерахунку пенсій, а на даний момент не виплачує грошову суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01:01.2016 року.
В травні 2017 року, органом, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області, було надіслано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 №1215 до ГУ ПФУ в Одеській області.
З моменту надходження довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 до Відповідача мав бути проведений перерахунок пенсії відповідно до тих відомостей та розміру, зазначених в ній на підставі вищевказаних нормативно-правових актів, а також виплата сум заборгованостей з моменту виникнення права на перерахунок - 01.01.2016 року.
Однак, такий перерахунок та виплата не здійснювались, що свідчить про свідоме ігнорування норм чинного законодавства відповідачем та як наслідок порушення законних прав та інтересів ОСОБА_1
У зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) Третьою особою по справі було виготовлено оновлену довідку (з урахуванням помилок) та направлено до ПФУ в Одеській області.
Однак, на момент подачі позовної заяви Відповідачем не здійснено ні перерахунку пенсії ні виплати суми заборгованості починаючи з 01.01.2016 року.
Позивач зазначає, що суть Постанови №103 полягає в тому, що виплату боргу невиплаченої пенсії з 01.01.2016 року по 01.01.2018 року, буде здійснено протягом періоду з 2018 по 2021 роки, після-виділення для цього додаткових коштів. Порядок встановлений у згаданій постанові №103 звужує права Позивача на отримання належних йому на законних підставах виплат заборгованості по пенсії.
З наведених підстав Позивач вважає за необхідне негайно здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 та здійснити виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року, а бездіяльність Головного управління ПФУ в Одеській області у не здійсненні перерахунку та виплаті заборгованості пенсії визнати протиправною та такою, що порушує права Позивача, у зв'язку з чим він звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою судді від 11.04.2018 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду у відповідності до положень ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 263 КАС України, справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
07.05.2018 року від Відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого, представник Відповідача просить суд відмовити у задоволенні позову, з тих підстав, що на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка № 1215 про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії згідно із статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за нормами, чинними на 01.01.2016 року.
Однак, в подальшому, листом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 № 2900/05/22-2018 повідомлено Пенсійний фонд України про те, що неможливо проводити перерахунок пенсій з використанням довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного з урахуванням премії за грудень 2015 року. Зі змісту вищезазначеного листа вбачається, що довідки про розмір грошового забезпечення, які були виготовлені та надані до головного управління до 01.03.2018, на час розгляду справи є не чинними.
На виконання вищезазначеної Постанови № 103 головним управлінням 27.03.2018 було проведено перерахунок пенсії Позивачу на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення наданої уповноваженим органом (копія перерахунку від 27.03.2018 та довідки №1215 надаються), оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" внесено зміни до пункту 5 Порядку, а саме: особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" України. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Таким чином Відповідач зазначає, що ним було зроблено необхідний розрахунок доплати пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 яка почне виплачуватись починаючи з 01.01.2019, як це передбачено постановою № 103, а тому, Відповідач вважає, що він діяв на підставі та у межах, передбачених діючим законодавством України і підстави для визнання його дій протиправними відсутні, у зв'язку з чим у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Крім того, 24.04.2018 року від Третьої особи до суду надійшли письмові пояснення, у яких представник Третьої особи просить суд відмовити у задоволенні позову, з тих підстав, що
На підставі поданого списку пенсійного фонду ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Одеській області підготувала для перерахунку пенсії довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 до Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року та наказу МВС від 06.04.2016 року № 260 «Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання» і направила до ГУ ПФУ в Одеській області довідку № 1215.
В подальшому, у зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області було виготовлено оновлену довідку (з урахуванням помилок визначених в довідці № 1215, а саме: в частині премії в попередній довідці було вказано премія поліцейських за грудень місяць 2015 року, а в новій довідці вже вказано вірна премія за грудень місяць 2016 року) та направило нову довідку за № 1215 до ГУ ПФУ в Одеській області.
Постановою № 103 на законодавчому рівні встановлено порядок здійснення перерахунку колишнім особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, а тому Відповідач наділений повноваженням здійснити перерахунок Позивачу з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 року та різницю виплатити в 2019 - 2020 роках, у зв'язку з чим в діях відповідача відсутня протиправна бездіяльність, а тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Відповідно до ч. 4 статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється
Враховуючи, що справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, згідно приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, не здійснювалося.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що 23.02.2009 року ОСОБА_1 було звільнено в запас за п. 1 ст. 63 Б Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 р. № 114 з посади командира відділення батальйону міліції особливого призначення «Беркут» при ГУМВС України в Одеській області, військове (спеціальне) звання: прапорщик.
24.02.2009 року Головним управлінням ПФУ в Одеській області було заведено пенсійну справу за №1503005576 та призначено пенсію по інвалідності у розмірі 60% грошового забезпечення.
На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області передано Відповідачу довідку № 1215 про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії згідно із статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за нормами, чинними на 01.01.2016 року.
У зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області було виготовлено оновлену довідку (з урахуванням помилок визначених в довідці № 1215, а саме: в частині премії в попередній довідці було вказано премія поліцейських за грудень місяць 2015 року, а в новій довідці вже вказано вірна премія за грудень місяць 2016 року) та направило нову довідку за № 1215 до ГУ ПФУ в Одеській області.
На виконання вищезазначеної Постанови № 103 Відповідачем 27.03.2018 було проведено перерахунок пенсії Позивачу за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення №1215, яка почне виплачуватись починаючи з 01.01.2019, як це передбачено постановою № 103.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII (в редакції Закону від 07 листопада 2015 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесені доповнення в ст. 63 Закону №2262-ХІІ, а саме статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Так, правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України регулюються Законом України "Про національну поліцію" №580-VIII від 02.07.2015 року.
Відповідно до абзацу 2 пункту 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Постановами Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) та №947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268" встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
У зв'язку з прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області було виготовлено оновлену довідку та направлено нову довідку за № 1215 до ГУ ПФУ в Одеській області.
Пунктом 3 Постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 встановлено порядок перерахунку і виплати заборгованості, а саме: «Перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції-" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:
з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;
з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми».
Таким чином на законодавчому рівні встановлено порядок здійснення перерахунку колишнім особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, а тому відповідач наділений повноваженням здійснити перерахунок Позивачу з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 року та різницю виплатити в 2019 - 2020 роках.
Як встановлено судом, на виконання Постанови № 103 Відповідачем 27.03.2018 було проведено перерахунок пенсії Позивачу за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення №1215, яка почне виплачуватись починаючи з 01.01.2019, як це передбачено Постановою № 103.
Враховуючи, що Відповідачем було проведено Позивачу перерахунок пенсії за період з 01.01.2016 року, суд дійшов висновку, що в діях Відповідача відсутня протиправна бездіяльність та, як наслідок, підстави для перерахунку та виплати пенсії, оскільки розмір грошового забезпечення згідно оновленої довідки вже перераховано, а виплачуватись вона буде з у відповідності Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» починаючи з 01.01.2019 року.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд прийшов до висновку про те, що у задоволенні позовної заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 9, 72, 77, 90, 205, 229, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області (65014, м. Одеса, вул. Єврейська, 12, код ЄДРПОУ 08592268) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Суддя А.А. Радчук.
.