ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про відмову у заміні сторони у виконавчому провадженні)
11 травня 2018 року м. Житомир справа № 0670/6471/11
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі : головуючого - судді Нагірняк М.Ф.
розглянувши у порядку письмового провадження заяву Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони виконавчого провадження по справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області до Усівської сільської ради про стягнення 11903,36 грн.,
встановив:
18 серпня 2011 року Житомирським окружним адміністративним судом була винесена постанова по справі № 0670/6471/11 про стягнення з Усівської сільської ради на користь Управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області 11903,36 грн. Дане рішення Відповідачем оскаржено не було і відповідно до ст. 254 КАС України, набрало законної сили.
На підставі зазначеного рішення суд видав виконавчий лист № 2071/12 для звернення його до примусового виконання.
24 квітня 2018 року Овруцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду з заявою, в якій просить замінити боржника у виконавчому листі № 2071/12 від 30.05.2012 правонаступником, а саме: Словечанською сільською радою Овруцького району в Житомирській області. Заява мотивована тим, що згідно рішення Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області першої сесії VII скликання від 15.11.2017 № 9 про припинення сільських рад шляхом приєднання до Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області, остання є правонаступником прав та обов'язків сільських рад, які входять до обраної сільської об'єднаної територіальної громади.
Представник заявника, представник Словечанської сільської ради та представник Управління Державної казначейської служби в Овруцькому районі Житомирської області до суду не прибули, про час, дату та місце судового розгляду були повідомлені належним чином. У заяві про заміну сторони виконавчого провадження заявник просить розглянути її без їх участі. Згідно клопотання від 10.05.2018 року представник Управління Державної казначейської служби в Овруцькому районі Житомирської області просить справу розглянути без його участі.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути заяву у письмовому провадженні.
Дослідивши надані матеріали, суд дійшов висновку, що в задоволенні заяви необхідно відмовити, з наступних підстав.
Заявник вказує, що згідно рішення Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області першої сесії VII скликання від 15.11.2017 № 9 про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області Усівська сільська рада реорганізована, однак жодних доказів на підтвердження вказаного до суду надано не було.
Положеннями частини 1, 2 статті 379 КАС України встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи, суд який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.
Безспірно, за приписами частини першої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Разом з тим, згідно вимог частини другої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Аналогічно, згідно вимог частини одинадцятої статті 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" юридична особа - сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет є такою, що припинилася, з дня внесення запису про її припинення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Суд враховує, що відповідно до вимог частини дев'ятої статті 8 цього ж Закону бюджети територіальних громад, що об'єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених цією частиною.
До завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об'єдналися, функції головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів територіальних громад, що об'єдналися, продовжують здійснювати відповідні бюджетні установи в особі сільського, селищного, міського голови, обраного об'єднаною територіальною громадою, інших керівників бюджетних установ.
Разом з тим, за приписами частини першої статті 8 цього ж Закону об'єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об'єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об'єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.
Доводи заявника щодо наявності рішення Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області першої сесії VII скликання від 15.11.2017 № 9 про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Словечанської сільської ради Овруцького району в Житомирській області не можна ототожнювати із набранням чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про таке добровільне об'єднання.
З огляду на те, що заявником не надано жодних належних доказів реорганізації Усівської сільської ради, суд вважає, що правові підстави для задоволення заяви Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відсутні.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви Овруцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони у виконавчому провадженні.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.Ф. Нагірняк