Ухвала суду № 73900931, 11.04.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2018
Номер справи
826/168/18
Номер документу
73900931
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/168/18

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

11 квітня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Собків Я.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 березня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 березня 2018 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Відповідач не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 березня 2018 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні вимог даного позову.

Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України №2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, далі - КАС України) до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».

Так, до апеляційної скарги апелянтом не додано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Згідно пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Положеннями цієї ж статті у редакції на час подання позовної зави передбачено, що за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За правилами ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб, який на 01 січня 2018 року визначено у розмірі 1762 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного спору є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визначення податкового зобов'язання з транспортного податку за 2015 рік на суму 25 000 грн., що відповідно є вимогою майнового характеру, оскільки впливає на майновий стан позивача.

З огляду на це, апелянту необхідно надати оригінал документу на підтвердження сплати судового збору у розмірі 1057 грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) -38004897; банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31211206781007; код класифікації доходів бюджету - 22030101.

Вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.

У відповідності до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишити без руху та запропонувати апелянту усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі 1057 грн. 20 коп., або ж надати докази звільнення від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 132, 169, 298 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 березня 2018 року - залишити без руху.

Встановити Державній податковій інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві десятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

У разі невиконання ухвали у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута особі, що її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Суддя Я.М. Собків